התייעצות

Snetali

New member
התייעצות

היי בנות, בוקר טוב!
פעם ראשונה שלי באתר, אחרי שקראתי לא מעט שרשורים שלכן בנושאים שונים שמאוד עזרו לי להבין את המצב החדש שלי.. :) אני בשבוע 14+1 הריון (ראשון) תאומים ורציתי לשאול את המנוסות מבינינו מה עשו עם בעיות במקום העבודה. ארחיב קצת: התחלתי מקום עבודה חדש לפני שלושה חודשים (עוד לפני שידעתי על ההיריון) ועד לפני שבועיים עבדתי כרגיל (מיותר לציין שבשלב זה עוד לא סיפרתי למעסיקים על הבשורות המרגשות..). ואז הופיע החשש של כולנו - דימום מסיבי ביותר, וזה אחרי יום מלחיץ וע-מ-ו-ס בעבודה. נשלחתי למנוחה מוחלטת של חמישה ימים בבית וכשבוע וקצת לאחר מכן, אחרי יום עבודה עמוס שוב הופיעו הדימומים. אין ספק שיש קשר הדוק בין העבודה החדשה, בה אני נאלצת לנסוע מרחקים גדולים ולהעביר הדרכות לילדים לא פשוטים כלל לבין המצב הפיזי. השאלה שלי היא, האם אתן מכירות מצב בו הרופא נותן אישור לפעילות משרדית/עיונית בלבד? יש אפשרות כזו בעבודה שלי, אך ללא אישור של הרופא אין שום סיכוי שתהיה התחשבות. מה גם שנראה לי שמאז שבעל כורחי סיפרתי להם (בכל זאת הייתי צריכה להסביר את ההיעדרות) הם מנסים להעמיס עלי אפילו יותר נסיעות מחוץ לעיר, אולי בשביל לייאש אותי. היום שוחחתי עם הרופא שלי והוא אמר לי להוציא ימי מחלה עד המעקב של הרופא הריון בסיכון שלי בשבוע הבא, והוא זה שיוכל להחליט. מה אתן אומרות? מצב מוכר למישהי?

אני חושבת שיש לך שתי אפשרויות.

אפשרות אחת היא, שהרופא שלך ממליץ לך לעבוד עבודה משרדית בלבד ואז את צריכה לגשת לרופא תעסוקתי והוא שנותן לכך המלצה ולפי הוראותיו בלבד מקום העבודה יפעל. אפשרות שניה היא שמירת הריון דרך ביטוח לאומי, אז את לא צריכה רופא תעסוקתי, אך בעצם מפסיקה עבודה בכלל.
תרגישי טוב

Snetali

New member
תודה אמא של גילי

אני פשוט בספק אם יכניסו אותץי לשמירת הריון בשבוע כל כך התחלתי.. לא?? תודה על המידע אודות הרופא התעסוקתי, לא היה לי מושג! :)

אין דבר כזה

שמירה מוקדם מידי, אם יש סיבה מוצדקת, יש בנות בשמירה משבוע 6, תתיעצי עם רופא, חלק מהן, כמוך בגלל דימומים. אני אישית משבוע 18....

Snetali

New member
:)

באמת? חשבתי שזה רק משבוע 20 ומעלה... ממש עזרת לי עם האינפורמציה. נכון לעכשיו אני נאלצת להמתין בסבלנות עד שבוע הבא, נראה מה יאמר הרופא.. שיהיה הריון מלא וקליל לכולנו!

MamaHen

New member
שמירת הריון היא תלות של מצב גופני של האישה

ולא מניין שבועות ההריון.
יש נשים שנמצאות בשמירת הריון ממש מהשבועות הראשונים (6 שבועות), יש גם כאלו שבשכיבה מלאה.
הכל תלוי במצב האישה וההריון.

ממליצה לך להתייעץ כמה שיותר מהר עם הרופא הרלוונטי, שיש לך אליו תור בשבוע הבא. עד אז לא הייתי מסתכנת, ולוקחת את הדברים באיזי.

Snetali

New member
בדיוק

תודה רבה, זה בדיוק מה שהחלטתי לעשות. יום נעים!

שירישי

New member
אני רק בשביל לברך: ברוכה הבאה

יופי שמצאת את הפורום הזה. את מוזמנת להשאר עד הלידה (ואפשר גם אחריה...)
מאחלת לך שהעניינים בעבודה יסתדרו ושההריון ימשיך תקין וקל

למעלה