התייעצות לשבועות

michalgad1

New member
תודה אבל אתן דורכות לי על יבלת:)

אין להשיג פה בצק פילאס. לא שמעו על החיה הזו וזו נקודה מאד כאובה!

הכנת בצק פילאס - חלבי

איך מכינים בצק פילאס

מתכונים - דברי מאפה

רכיבים:

400 גרם קמח
1 כוס מים קרים
50 גרם חמאה
1 כפית מלח, מחוקה
½ כפית סוכר
1 כף חומץ
250 גרם חמאה – לקיפול

אופן הכנה:

1. מכניסים לקערת המיקסר, את כל המצרכים ולשים בעזרת וו לישה, במהירות איטית עד קבלת בצק אחיד.
2. עוטפים את הבצק בניילון נצמד ומכניסים למקרר למשך כ- ½ שעה.
3. מרדדים את הבצק לעלה מלבני בעובי של 1 ס"מ ומניחים את החמאה, כשהיא מכסה 2/3 משטח המלבן.
4. את ה - 1/3 משטח הבצק שלא מכוסה בחמאה, מקפלים על החלק שמעליו החמאה ואת היתרה מקפלים מעל בחזרה, כך שנוצר מלבן קטן יותר ולא רואים את החמאה מבחוץ.
5. קיפולים: את הבצק מקפלים עוד 3 פעמים באופן זהה, כשבתחילת כל קיפול, מרדדים את הבצק למלבן ומקפלים באופן זהה 1/3 ל-2/3 ולבסוף סוגרים למלבן קטן יותר. בין קיפול לקיפול יש להכניס למקרר למשך חצי שעה.

michalgad1

New member
התייעצות לשבועות

בחג השני אנחנו עושים block party ואני צריכה להגיד מה אני מביאה. אשמח לרעיונות מה כדאי להכין. משהו חלבי שמתאים להרבה אנשים ( גדולים וקטנים) .

michalgad1

New member
התייעצות לשבועות

בחג השני אנחנו עושים block party ואני צריכה להגיד מה אני מביאה. אשמח לרעיונות מה כדאי להכין. משהו חלבי שמתאים להרבה אנשים ( גדולים וקטנים) .

תכלתt

New member
בלינצ'ס גבינה
רק שזו עבודה מטורפת לכמות

גדולה של אנשים...
שבלולי פיצה תמיד טעים ונחטף.

ביזול

New member
אני גם בעד שבלולי פיצה

מנות אישיות שקל לקחת ביד, לא צריך להתעסק עם חיתוך והגשה בארוחה עצמה, אבל בכל זאת לא המון עבודת קיפולים אישיים כמו בורקס או בואיקוס, באמת הכנה קלה.
וגם לא צריך תועפות של גבינה ושמנת.
וגם, את תהיי אהובת הילדים והמבוגרים שלא אוהבים אוכל חלבי מתוחכם יותר.

shira1960

Active member
זה חייב להיות חלבי? אולי פרווה?

מכיוון שיש תמיד כל כך הרבה חלבי/גבינתי/פחממתי בחג הזה, אולי ללכת על משהו אחר? נגיד גספצ'ו מרענן? או שקשוקה גדולה (את יכולה לפזר קצת פטה למעלה כדי שיהיה חלבי...)?או סתם סלט גדול ומרענן?

למעלה