התייעצות לגבי בית

1טינטין

New member
התייעצות לגבי בית ../images/Emo4.gif

שלום לכולם........
מצאתי לי זמן סוף סוף מכל המערכת המטורפת שיש לי ורציתי לשאול את חוות דעתכם לגבי עניין מסויים , אז ככה : כרגע אנחנו גרים אצל ההורים בבית פרטי בקומה משלנו . השכן שמאחורי ההורים שלי רוצה למכור את השטח שלו כולל הבית ( פרטי) שעליו . אבא שלי שאל אותי אם אני מעוניינת שהוא יקנה ממנו את השטח ועליו הוא יבנה לי ולאחותי 2 דירות ( אחת מעל השניה) ובמידה וכן הוא יתן לו הצעת מחיר. ההתלבטות שלי היא האם להסכים לכל זה כי מצד אחד אחותי עוד לא נשואה (23) ואלו החלטות גדולות עליה חוץ מזה שזה להיות ממש צמוד להורים (גינה משותפת) ועדיין אנחנו רוצים לקחת משכנתא כדי לעזור במה שניתן ( אני בטוחה שאבא שלי יתנגד לרעיון המשכנתא) וכל נושא הפרטיות .... ומצד שני זה להיות קרובה ולקבל עזרה עם כל מה שיש מסביב ועם הילדים ( שיהיו בבוא הזמן...) חוץ מזה שזה בית פרטי עם גינה (5 חדרים) והמקום עצמו איכותי מאוד , שקט , חינוך טוב וכו' .........

שוּשה

New member
שלום בובונית, מה קורה?

תראי, זה נורא עניין של השקפה. לי למשל לא היתה בעיה לעשות דבר כזה, להיפך הייתי מסכימה בכיף לגור מאחורי הורי. הבחור לעומת זאת לא היה מוכן בשום אופן. וגם אני לא הייתי מוכנה לעבור מאחורי אמא שלו. מההיכרות הקצרה שלי עם אמא שלך ואחותך לא נראה לי שתהיה לך בעיה איתם. מה גם שכרגע אתם גרים שם ועושה רושם שהכל זורם בכיף, אז בעצם למה לא?!?!? גם תהיה לך עזרה כשיהיו לכם ילדים, זה גם אזור שאת מכירה ואוהבת. הכל משדר בעד. ולגבי אחותך- זה לא שיקול שלך. ההתנהלות שלך היא מול אבא שלך. הוא זה שמחליט בסוף, בין אם אחותך תרצה ובין אם לא את תני תשובה בלתי תלויה. בקיצור אני הייתי הולכת על זה. מתגעגעת אליך

1טינטין

New member
הי קושקושה ../images/Emo24.gif

גם אני מתגעגעת ....אוף אני כל כך עמוסה בלימודים והסיפריה נסגרת מוקדם כך שלפעמים ממש קשה לי להגיע למחשב
. ליניב אין התנגדות לעבור ולגור לידם אפילו שמבחינתו זה לוותר קצת או לדחות את הרעיון של לגור במושב ,אבל עדיין תהיה לו גינה וכלב
. חוץ מזה שכל הרעיון לוקח זמן ובינתיים השכן נתן לאבא שלי את המחיר המבוקש והוא קיבל הצעת מחיר נמוכה ב 30 אלף מאבא שלי (לדעתי זה הכי קרוב שהוא יקבל). נראה מה יהיה

שוּשה

New member
אז שיהיה רק בהצלחה ../images/Emo24.gif

תגידי, אין אופציה של בניית דו-משפחתי ולא שתי דירות זו מעל זו? כי אם זה דו משפחתי אז לכל אחד יש את פיסת האדמה שלו ואולי גם מרפסת. אבל זה תלוי במטראז' שיש שם.

1טינטין

New member
לא ......

זה שטח ארוך וצר ובינתיים הבית שעומד שם הוא קטן ( 3 חדרים) ויש לו גינה מקדימה וחצר ענקית מאחור. ברגע שמורידים את החומה של ההורים שלי אז השטח הוא עוד יותר גדול. כרגע יחד עם הבית של ההורים שלי מתקבלת צורת ר .........

קוקולה2

New member
טינטין חמודה

זו שאלה קשה. אני יכולה לתת את נקודת המבט שלי בתור אחת שגרה 50 שניות הליכה מההורים אבל לא עם חצר משותפת אלא בבית נפרד לחלוטין. אנחנו קנינו בית באותה שכונה של הורים שלי, ברחוב המקביל ממש בקו ישר מהחלון של הקומה העליונה. אמא שלי ואני מנפנפות אחת לשנייה כשאנחנו תולות כביסה. היתרונות ברורים - עזרה אדירה בייחוד בעתיד כשיהיו ילדים. כבר היום - כשנתקעים וצריך משהו בדחיפות ואפשר להתקשר ולבקש שיקפצו ויבדקו משהו, זה עוזר מאוד. החסרונות - היעדר פרטיות. אפילו שדיברתי איתם והבהרתי להם כמה חשוב לי שהם לא ירגישו חופשיים לחלוטין לקפוץ בכל רגע נתון, עצם הידיעה שהם כל כך קרובים משפיעה מאוד, אפילו אם זה רק בתודעה. נכון שגם אם גרים באותה עיר ובערים קרובות יש ביקורי פתע אבל כשזה לוקח בדיוק דקה להגיע נדמה לי שיש הרבה יותר. באופן קבוע אני שומעת מאבא שלי - עברתי אצלכם בשבת בבוקר וראיתי חלון סגור אז לא דפקתי בדלת... אבל יש גם מקרים שהוא דופק בדלת ולא תמיד זה בזמן נוח לזה. במקרה שלך של גינה משותפת - ה"חדירה לפרטיות" עלולה להיות גדולה יותר. בנוסף אצלך זה ממש יהיה לגור בתוך "אחוזה משפחתית" כי גם האחות תגור באותו קומפלקס. השאלה הנשאלת - איך היחסים בתוך המשפחה? איך הקרבה הגדולה כל כך תשפיע על החיים שלכם כזוג? אצלנו השאלה עלתה לפני הקנייה והבחור הסכים לחלוטין לצעד הזה, אבל היום אני מרגישה שהקרבה הזו להורים שלי יוצרת אצלו תחושה של געגועים בלתי נגמרים להורים שלו ויש הרבה פעמים ריבים של -"את הורים שלך אנחנו רואים כמעט כל הזמן אז למה לנסוע להורים שלי פעם בשבוע זה יותר מדי?" מבחינה כלכלית - זה מתנה ענקית מההורים וגם אם תעזרי בלקיחת משכנתא, זו תמיכה אדירה מצידם ועזרה ענקית, בייחוד שמדובר באזור טוב ושקט. מנגד בגלל שהמקום הוא כזה והבית הוא גדול אז באופן טבעי מדובר על בית לטווח ארוך יחסית ולכן זה ישפיע עליכם לא רק לשנה שנתיים אלא להרבה יותר. יווצר גם מצב לא נעים של לעבור למקום אחר אם זה לא יסתדר בגלל כל העזרה האדירה של ההורים בהכנת הדירה עבורכם. קשה לי לייעץ לך כי זה מאוד מאוד תלוי בנפשות הפועלות. את צריכה לחשוב איך את מרגישה עם זה ואיך הבחור מרגיש עם זה ולחשוב מה האלטרנטיבות. בכל מקרה שיהיה בהצלחה

V a r d i t

New member
היי, טוב לראות אותך כאן... ../images/Emo140.gif

זו דילמה קשה, ואינני מכירה את מערכת היחסים שלך ושל ההורים, אבל- אם את שואלת מה אני הייתי עושה, בהנחה שאני מסתדרת איתם וגם בעלי, הייתי אומרת לך שהייתי מסכימה בלי לחשוב בכלל. מתוך ניסיון, כל כך קשה לחסוך ולקנות בית, והמשכנתא- בכלל חונקת ולא כדאית (ברוב המקרים), וכאן ההורים שלך מציעים לך פיתרון נוח וחסכוני ביותר, מה גם שהעזרה שלהם תמיד תהיה נגישה. לדעתי אחלה הצעה, וחוץ מזה, שאחרי כמה שנים תמיד תוכלו לעזוב. האמת- אם זו הייתה חמותי שמציעה לי, לא הייתי מסכימה, למרות שאנחנו מסתדרות מצויין. אבל אמא - לא הייתי מהססת. שוב- זו דעתי בהנחה שאתם מסתדרים יחד מצוין.

1טינטין

New member
אז ככה.................

המערכת יחסים שלי עם ההורים מצויינת ואני יכולה להיות בטוחה ב100% שבמידה וכל הרעיון באמת יצא לפועל הם לא יטרידו אותי יותר מדי ויתנו לי את הפרטיות שלי כי מנסיון שיש לי איתם עכשיו אנחנו גרים בקומה משלנו ואף אחד לא עולה אלינו , המקסימום זה לצלצל לחדר ולבקש משהו. לגבי הבחור וההורים שלי אז כאן זה סיפור אהבה
ולדעתי אם היה אפשר להוריד את הירח בשבילו אז הם היו עושים זאת
. אני יודעת שאמא שלי תהיה מאושרת שהנכדים שלה יהיו קרובים
ואני בטוחה שעל הארוחת יום שישי אצל ההורים של הבחור לא נוותר בכזו קלות.

tiny dancer

New member
נראה לי שאת כבר יודעת מה את רוצה

אני אומרת לכו על זה ומאחלת לכם

1טינטין

New member
אמממממ.................

יכול להיות שזה נשמע כך ...אבל ת'אמת אני ממש מתלבטת כי זה החלטה די גדולה לעשות . לשמחתי יש לנו עוד הרבה זמן להחליט במידה וכן/לא אבל עדין.......

Mrs Mis

New member
מממממממממממ

איזה נושא קשה... אני בטח ישר הייתי מסכימה
אבל רז לא! לא ליד ההורים שלו ולא ליד ההורים שלי (גם ככה הוא עובד עם אבא שלי עכשיו - לא מספיק
) את היתרונות והחסרונות של שני הדברים את יודעת היטב - אבל צריך לחשוב טוב טוב שהדבר החשוב ביותר הוא לשמוע על קשרי משפחה טובים ולא משנה מה המחיר - אני בטוחה שכמו שאבא שלך יעזור עכשיו הוא גם יעזור בעתיד!! את לא יכולה להשוות מגורים בבית משותף עכשיו - שלדעתי זה שונה.. לא כמו 2 בתים אחד ליד השני - ובטח לא אותו דבר כשיש נכדים!! בהצלחה בהחלטה!!!

שאלה באמת קשה

אנחנו גם בחרנו בסוף לגור באותה עיר אם ההורים מכמה סיבות : א. העזרה עם הילדים שיהיו - ביביסיטרים וכו' ב. העיר שבה גדלנו ואנחנו אוהבים ורצינו להישאר בה ג. עזרה שלנו להורים - מה לעשות חלקם מבוגרים וצריכים עזרה מאיתנו. ד. חברים - לנו חשוב היה להישאר קרוב לחברים שמהווים גם חלק מהמשפחה. בסופו של דבר היה לנו 2 דילמות, בית אחד 2 בניינים מההורים שלי והשני בית 10 דק' נסיעה מההורים שלי ושלו. בסוף בחרנו דווקא ברחוק יותר מסיבות אחרות. בהתחלה ההורים שלי היו קופצים בלי התראה והמון, אבל אחרי כמה זמן (משהו כמו 3 חדשים) הם הבינו את הקטע לבד והפסיקו ועכשיו גם אם הם באים הם שואלים לפני או מחכים להזמנה. ואת האמת אני רואה בזה רק יתרון ואם הבית היה נמצא יותר קרוב אליהם במרחק רגלי אני חושבת שהיה עדיף. ועוד משהו אני דווקא לא הייתי ביחסים כל כך נפלאים איתם במיוחד שגרתי אצלהם אבל זה אחרת שיש לך את הפינה שלך. פעם הם היו מעירים על כל דבר אבל היום הם הבינו כבר שזה הבית שלנו ושאנחנו נעשה בו מה שמתאים לנו וברגע שהם קיבלו את זה אני חושבת שלא מפריע יותר הקרבה ולהפך זה רק יכול לעזור אחד לשני. גם אנחנו להם וגם הם לנו. בכל מקרה תנסי לשבת אם בן זוגך ולרשום יתרונות וחסרונות ולחשוב ביחד מה על הנושא, רק אתם ביחד תוכלו להגיע להחלטה. בהצלחה.

T r i l i a n

New member
באמת התלבטות

אני לא מתלהבת מקירבת יתר להורים ואחיות, אבל ההצעה הזאת ממש מפתה. אם היו מציעים לי בית בלי משכנתא הייתי הולכת על זה, אני חושבת. מקסימום - לא יוצאים לגינה...

למעלה