התייעצות ועזרה - נחירות - נמאס לי כבר.

התייעצות ועזרה - נחירות - נמאס לי כבר.

לפני מס' שנים ואחרי לחץ מאסיבי רב ביותר ניגש בעלי למרפאת שינה ונבדק לנושא הנחירות. הממצאים מאוד מדאיגים מדובר על 30 אחוז של אי נשימה בלילה בכלל. האופציה שנתנו לו הוא ניתוח שלא נמצא בסל הבריאות ועולה המון כסף. לציין שמאז ועברו כבר כ-6 שנים מהאבחון אנחנו לא ישנים ביחד מה שגם מאד פוגם בזוגיות לדעתי, (אנחנו ישנים בחדרים ניפרדים ועדיין הנחירות שלו כל כך חזקות שאפילו עם דלת סגורה אין לי איכות שינה טובה וכיוצא מזה אני מאוד עייפה במהלך היום. כרגע לאחר לחצים כבירים של השבועות האחרונים הוא הודה שהוא מת מפחד מהניתוח. ועכשיו לשאלות האם יש עוד אופציות מלבד ניתוח וכמובן אני אשמח לדעת לכל אופציה את תהליך העבודה ואת משך ההחלמה הצפוי. תודה רבה.

נחירות

שלום רב האופציות הקיימות לטיפול בנחירות תליות בתוצאות מעבדת השינה (האם קיימת דום נשימה או לא ובמידה וכן באיזה דרגה) וגם בתוצאות בדיקה הגופנית, כך שבפורום אינטרנט לא ניתן לתת תשובה מדוייקת. (אבל לציין ש 30 אחוז אי נשימה כפי שאמרת נשמע די רציני) ממליץ לאור שעברו 6 שנים לבצע מעבדת שינה מעודכנת ולגשת עם תוצאות 2 הבדיקות למומחה אאג בענייני נחירות/שינה/דרכינשימה. בהצלחה

תודה. ועוד שאלה האם כתוצאה מלחצים

עקב פיטורים, מחלה וכו' יכול להיות שגם זה מביא לנחירות או שאין קשר. ועוד משהו עברנו גם צילום אף והסתבר כי בעקבות שבר בגיל הרך שלא טופל כמו שצריך הכל עקום שם ויש חסימה קלה. ושוב נאמר לנו כי גם את זה ניתן לתקן רק בניתוח. האומנם? האם ניתוח לתיקון החסימה באף + תיקון המחיצה יעזור לעניין הנחירות? והאם אפשר לעשות את שני ניתוחים ביחד כדי למזער שהיה בבית חולים ומשך החלמה ארוך יותר? תודה רבה.

ניתוח אף

שינויים בעבודה וכו' מוסיפים למתח שיכולים לתרום לכל בעייה רפואית אך לא ידוע לי על קשר הדוק לנחירות לגבי מחיצה עקומה - בלי לבדוק קשה להעריך צורך בניתוח והרבה תלוי בדרגת הסימפטומים במיוחד אם יש סימפטומים אחרים המחשידים על אלרגיה (נזלת ועיטוש לדוגמא) אני בד"כ מציע ניסיון טיפולי של מספר חדשים ואח"כ אם אין שום שינוי ניתן לשקול ניתוח בידע שאם יש רקע אלרגי - יתכן וסימפטומים ימשיכו (לפחות חלקית) לאחר ניתוח. יתכן וניתוח אף יכול לעזור לנחירות אך לא בטוח אם יהיה הפיתרון, שוב תלוי בממצאי בדיקת לוע ולוע תחתון ע"י סיב אופטי. ניתן לבצע ניתוח מחיצה והקטנת קונכות בבת אחת. בהצלחה

למעלה