התייעצות-דירה

התייעצות-דירה

שלום, אשמ להתייעצות איתכם,קצת נתונים: זוג טרי לאחר חתונה,מרוויחים 14,000 נטו יחד לחודש. כרגע שוכרים דירה ב-2200 ש"ח לחודש..(חוסכים בערך 6000-7000 ש"ח כל חודש) יש לנו בסביבות 300,000 ש"ח וההורים מוכנים להלוות לנו עוד 200,000-250,000 בערך. הדילמה: האם לקנות דירה קטנה 3 חדרים אך משופצת וחמודה במחיר של 550,000 ואז אנו לא לוקחים משכנתא כלל אלא רק מההורים וממשיכים לחסוך ,ונמשיך לגור בדירה 3-5 שנים, בינתיםם נחזיר להורים את הכסף. או,לקנות דירת 4 חדרים ,יחסית חדשה בשכונה חדשה וצעירה (קריית השרון בנתניה) במחיר של 850,000-900,000 ואז זו דירה שאפשר להשתקע בה ולא צריך לעבור בשנים הקרובות. נא לקחת בחשבון שכנראה בשנה -+ נרצה להביא ילד... מה חכם יותר לעשות? תודה..
 
שחתי להוסיף

דירת ה-3 חדרים היא הדירה שאנו גרים בה כרגע בשכירות,ככה שזה חוסך מאיתנו לעבור דירה ואנחנו מכירים את הדירה.
 

מירי,

New member
להתחיל בקטן.

אחרת על המשכנתא תשלמו הרבה יותר- לחסוך 300K יותר קל מלהחזיר כקרן במשכנתא.
 
התייעצות-דירה

אני יוצא מתוך הנחות בסיסיות אלו. א. לאורך זמן דירה שניקנית ללא הלוואות (קודם חוסכים וח"כ קונים) עלותה נמוכה יותר מדירה שקונים אותה בכספי הלוואה. ב. משפחה ממוצעת בארץ מחליפה 3 דירות במהלך חיי המשפחה. ג. ככול שהדירה גדולה יותר עלות אחזקתה גם גבוהה יותר (ארנונה, מסי וועד וכדומה) כרגע כזוג צעיר, בהחלט מספיק דירה של 3 חדרים גם לאחר שיגיע צאצא ראשון . בזמן זה חיסכו ככול שתוכלו במטרה להחליף דירה בעוד כ 5 שנים, דירה שתתאים יותר לצרכיכם ולצורך גידול הילדים. בהצלחה
 

chenshotokan

New member
קצת לא מובן

הסכום שלכם - מובן הסכום מההורים - לא מובן, האם אתם צריכים להחזיר להם אחר כך? כי זאת נקודה מאוד חשובה. אם כן , אתם מתחילים בחוסר של 200,000 (חיסכון של כ שנתיים בסכומים אותם אתם חוסכים היום) ועל זה להוסיף התחייבות של משכנתא של 350,000 (לדירה של 4 חדרים)+ זה המון. תחשבו שאתם עכשיו במצב מצויין שהכי קל לכם לחסוך בו.. אבל כשיהיו ילדים הכל ישתנה... ויהיה לכם הרבה יותר קשה לחסוך. לדעתי להתחיל את השיקולים בהבדלי התייקרות מחירי 2 הדירות. אם לדעתכם ההתייקרות תיהיה שווה אז ברור שצריך ללכת על הדירת 3 חדרים. אם לדעתכם הדירה של 4 חדרים אמורה לקפוץ במחיר... יש לקחת את זה בחשבון. עוד דבר.. כרגע אם תחליטו לקחת סיכון וללכת על ה 4 חדרים סביר להניח שלא תחליפו אותה מהר... וכשיהיו 2 ילדים ותרצו חדר נוסף לעבודה או לעוד ילד תיהיו בבעיה. בניגוד לאם כרגע תקנו את הדירת 3 חדרים ובעתיד אחרי שתחסכו כבר תוכלו להחליט אם לקנות 4 חדרים או אולי 5...? האופציה לדעתי תיהיה הרבה יותר נגישה לכם.
 
"כשיהיו 2 ילדים"???

ואולי הם רוצים רק ילד 1? בעצם הסטנדרט זה 3, לא? אז אסור לחרוג...
 
תמיד להתחיל בקטן ולא להסתבך בדברים שאינכם

יודעים לאן יובילו, ביחוד כשאתם כבר יושבים בדירה.
 
למעלה