התייעצות אופנוע 125 סמק

התייעצות אופנוע 125 סמק

שלום לכולם!
אשמח מאוד לשמוע את חוות דעתכם.
אני מעוניין לקנות אופנוע 125 סמ"ק בעיקר לנסיעות עירוניות, אבל גם (פעם- פעמיים בשבוע) לנסיעות בין עירוניות (כ 45 ק"מ כל כיוון).

שאלותיי:
1- האם לדעתכם אופנוע 125 סמ"ק יחזיק מעמד בעומס נסיעות כזה?
2- מהם הערכת העלויות?
ביטוח, טיפולים, תיקונים,דברים אחרים שאני לא חושב עליהם כרגע?
3- מה תוחלת החיים המשוערת לאופנוע 125?
4- האם יש כלי מומלץ לצרכים כאלה?

ממש אשמח לעזרתכם...
תודה!

Suergegs

New member
הכל שאלה של כמה אתה רוצה להשקיע

1- האם לדעתכם אופנוע 125 סמ"ק יחזיק מעמד בעומס נסיעות כזה?
כן אבל תלוי איפה, ירושלים חיפה לא, כל מישור אחר אין בעיה. עשיתי את זה 5 שנים על קטנוע.

2- מהם הערכת העלויות?
חדש מתחיל מאזור ה 24,000 פלוס מינוס.

משומש תיכנס ליד2 ו/או תפתח מחירון, בד״כ יש בכל מוסך שגם מוכר אופנועים.

ביטוח, טיפולים, תיקונים,דברים אחרים שאני לא חושב עליהם כרגע?
ביטוח מתחיל מ 2,500 לחובה + 500 צד ג׳. טיפולים לפי היצרן בד״כ 400-500 טיפול קטן 800-1,000 טיפול גדול.
ציוד - מעיל טוב מתחיל באזור ה 1200, כפפות 300, קסדה זולה 400, קסדה טובה 1500, כל אלה חובה.
מגפיים מתחיל ב-400 והלאה, ברכיות מתחיל ב200, חליפת סערה לחורף הכי זול 100, מכנסי רכיבה לחורף מומלץ אבל יקר מתחיל מ800.
את כל הביגוד עדיף לקנות בחו״ל אם אתה טס בקרוב המחירים זולים יותר ויש מבחר גדול יותר, במידה ואתה לא טס בקרוב בחלק מהסוכנויות נותנים הנחות גדולות על ציוד רכיבה אך רק במעמד הקניה, אני ממליץ לך להיסגר על הסוגים והמחירים של הציוד שאתה רוצה לפני מעמד הקניה, כדי שלא תאלץ להחליט בו במקום.

3- מה תוחלת החיים המשוערת לאופנוע 125?
תלוי באופי הנסיעה, באופנועים קטני נפח יש נטיה לקרוע את המנוע מהר יותר, לכן תשקול טוב לפני שאתה מחליט לקנות כלי משומש, ובכל מקרה 400 ש״ח בדיקה של כלי משומש במוסך לפני קניה חובה.

4- האם יש כלי מומלץ לצרכים כאלה?
לרוב החברות המובילות בארץ יש כלי בקטגוריה הזאת, אני יודע שהכלי של ימאהה נחשב חזק, הכלי של הונדה נחשב אמין מבחינת תקלות.
הכי טוב שתקבע לך נסיעות מבחן בכל הסוכנויות ותראה לבד איזה כלי הכי מתאים לך.

באופן אישי לדעתי בשביל השימושים שלך הייתי ממליץ על דווקא קטנוע, רוב הקטנועים הם סוסי עבודה שלא נגמרים, שליחים קורעים אותם יומיום, יותר נוח להסתובב איתם בעיר, יש להם ארגז לקסדה וזה יחתוך לך את ההשקעה בחצי.

אם אתה נעול על אופנוע ויש לך כסף מיותר ודרגת הרשיון מאפשרת לך, הייתי ממליץ לך להתחיל מנפח של 250 סמ״ק או אפילו יותר טוב ה300 סמ״ק החדשים שיצאו בשנה שנתיים האחרונות, עקומת הלמידה והחשק לעבור לכלי חזק יותר היא מאוד חדה בכלים קטנים, מנסיון אישי תחושת המיצוי מגיעה תוך מספר חודשים בודדים.

למעלה