התחברות לאופניים ותאונות.

התחברות לאופניים ותאונות.

עכשיו נודע לי שחברתי שרון עשתה הבוקר תאונת אופניים די טיפשית, אבל בגלל שהיתה מחוברת לאופניים ולא הצליחה להשתחרר היא נפלה על הגב וסדקה חוליה. מצבה טוב, וכבר היום ישחררו אותה מבי"ח הביתה עם חגורה, אבל אני תוהה- אם לא היתה מחוברת, האם התוצאה היתה שונה? האם יש לכם טיפים לשחרור מהיר? ברור לי שבמהירות גבוהה- זה לא כל כך משנה, ברור לי גם שהרכיבה יותר מהירה ויעילה כשמחוברים, אבל זה ממש מפחיד. ושרון יקירתי, אני מקווה שאת עדיין סמויה בפורום, תרגישי טוב ותחלימי מהר!!

מור שלז

New member
קודם כל החלמה מהירה, שרון../images/Emo140.gif

שרון, אם את קוראת את זה - מצטרפת לאיחולים של יערה: תרגישי טוב ותחלימי מהר! אכן ביש מזל - ברוב המקרים נפילות הקליטים האלו נחשבות לקלות, ומסתיימות בעיקר בנזק לאגו. כל כך מצטערת לשמוע שזה נגמר כל כך שונה וכל כך כואב אצלך
ויערה, לגבי שאלתך, אני כרגיל מאמינה בתרגול. הרבה תרגול. אולי כמי שלא רכבה על אופניים כילדה, וזה לא בא לה בטבעיות, יש לי פחד מסויים מהאופניים. ופחד הרבה פעמים שומר עלינו. אז אני מתרגלת שוב ושוב טכניקה באופן כללי. ותרגלתי הרבה מאוד גם חיבור וניתוק מהקליטים. בהתחלה בעיקר על דשא, ואז על אספלט, אבל בפארק בשטח סטרילי ועד היום, אני ערוכה תמיד למקרה של עצירה פתאומית, כשעוצרים ברמזור - אני הראשונה לנתק רגל אחת מהקליט - ממשיכה לפדל, אבל עם רגל משוחררת - משתדלת לא להקלע למצב של שחרור פתאומי. בקיצור, הטיפ העיקרי שלי: תרגול, תרגול ועוד תרגול.

dganitm

New member
הלמה מהירה לשרון ../images/Emo201.gif

אני מסכימה עם ההמלצות של מור, תירגול של שיחרור וחיבור הרגל מהקליט הוא חשוב מאוד! לקח לי הרבה שנים של רכיבה עד שהסכמתי להתחבר. כשהתחברתי, לקחו אותי לדשא בפארק הירקון ועשיתי תירגולי חיבור ושיחרור ועצירות פתאומיות (ואחר כך ירון לקח אותי לעשות את אלון שוקף שזה סינגל מ-פ-ח-י-ד
ועד היום יש לי טראומה
). מי שמפחדת להתחבר עם פדאלים של כביש, שהם תופסים חזק יותר את הנעל, אני ממליצה להתחיל עם פדאלים SPD של שטח, אפילו כאלו עם שיחרור מהיר (שיחרור פאניקה, שאפשר להשתחרר בכל מצב, גם במשיכת הרגל למעלה). צריך לזכור שקליטים שמשתחררים בקלות, יש להם גם חסרונות כמו קושי לצאת לספרינטים כי הרגל משתחררת בקלות. ככל שצוברים יותר ביטחון על האופניים ויותר יציבות, אפשר לעבור לקליטים של כביש. התירגול הוא המפתח. החלמה מהירה, דגנית

למעלה