התחביבים שלכם וילדכם

חנול

New member
התחביבים שלכם וילדכם

שאלה: האם אתם מוצאים עצמכם כאבות לבנות מנסים להעביר לבנותיכן את האהבה לתחביבים שלכם? ועכשיו לרקע: אבי, שהינו טיסנאי ותיק מאד, ניסה שנים להראות לי את הקסם שבהפעלה מרחוק של גוש בלזה עם ריח של דלק טיסנים מסריח במיוחד. אני כשלעצמי, לא ילדת ברביות, העדפתי לחפור נהרות ולקים מבנים מקש מקופל, בחולות שליד מסלול ההטסה. כיון שלאבי אין בנות, בבגרותי לתומי חשבתי שזה היה ניסיון להעביר לנו אהבה של בן קטן שלא היה לו מעולם. (נזכרת באהבה בניסיונות הלא מוצלחים להראות לי כמה זה מדהים שהבלזה הצבועה בצבעי מלחמה עם כל מיני מדבקות קטנות, יענו מגניבות, בכלל טסה). כמובן שאין כל פסול בניסיון של הורה להעביר את אהבתו לתחביב -לילדו. אבל יש תחביבים שבאמת קשה לאחד המינים להתחבר אליהם, ולראיה אם הייתי אוהבת את זה, סביר שהייתי הטיסנאית היחידה (והמוצלחת מאד) בארץ. כמו שאומר סבא שלי, הטיסנאית הכי טובה בין עורכי הדין... איך אתם נוהגים? האם הקדשתם לזה פעם מחשבה?

אסף4יי

New member
אני אישית משתדל שלא

אחכה שיגיע לגיל 18 לפני שאתחיל להעביר לו את אוסף קלטות הפורנו שלי

בעלי, אביהם של ילדי מעניק להם

שעות הנאה במשחקי כדורסל, גלישה על רולר בליידס, מחשב, בישול וקריאה. הבכורה כרגע לוקחת מזה לעצמה יותר מאשר הצעיר.

felagund

New member
האמת, זה עדיין לא ממש רלוונטי

הגדולה (3.5) עדיין לא בגיל שאני ממש יכול לחלוק איתה תחביבים. אבל: א. אין לי תחביבים מאוד 'גבריים', כמו טיסנאות או כדורגל, שאוכל לחבר אליהם מישהו ב. אני לא באמת מאמין שבנות 'לא יכולות להתחבר' לתחביבים גבריים. קצת יותר קשה להן, בגלל החינוך הסביבתי (מה לעשות, אנחנו אל לבד בעולם), אבל הן יכולות.

שי ז.

New member
אני זורם עם תחומי העניין שלה אבל

תמיד נעביר לילדים את תחומי הענין שלנו כי הם מיד קולטים את ההתלהבות שלנו מדברים שאנחנו אוהבים. כשאני הולך עם הבת שלי ברחוב היא נעצרת ליד כל ברז כיבוי אש ובודקת אם הוא מתוצרת שלי או של מתחרים (יש לנו מפעל שמיצר בין השאר ברזי כיבוי אש), כל פעם שהיא מגיעה אלי לעבודה היא דורשת סיבוב על המלגזה ומאוד אוהבת לשחק בברגים. אני לא כיוונתי אותה לזה אבל בטוח שהיא רואה את האהבה שלי למה שאני עושה ומושפעת מזה.

חנול

New member
האמת שסיבוב עם המלגזה

היה גם פטיש שלי בתור ילדה..תמיד הייתי מבקשת מאבא (שיש לו מפעל) סיבוב על המלגזה..ובתור בת לטיסנאי, אמנם לא הטסתי עמט בחיי, אבל מאד נהניתי מכל הניסורים ודבקים והשטויות האחרות....אבל לדעת כבר בגיל 5 מה זה קוגלגר?.....נו באמת....

שי ז.

New member
הבת שלי בת 4.5 וכבר יודעת את ההבדל

בין כרסומת, מקדחה ומחרטה ודווקא לא רק בגללי אלא כי היא שאלה (ואני עניתי בהתלהבות)

felagund

New member
גם שלי מכורה לעבודה שלי...

הבת שלי גם מכורה לעבודה שלי... ברוב הזמן יש לי עבודה מול מחשב - ממש לא אטרקטיבי לילדים, למרות שאזור ההתרחשות דווקא כן (רפת). אבל פעם בחודשיים בערך יש לי תורנות שבת - להכין אוכל לפרות. מה שכולל נסיעה בטרקטורים למיניהם. הילדה כבר מכירה בעל פה את כל סוגי המזונות וכמה צריך לקחת מכל אחד מהם

מחשב ופרות../images/Emo35.gif הילדון שלי היה מתחרפן

מרוב אושר
הוא אוהב כל מה שקשור לחיות, וכשביקרנו ברפת (ועוד אחת ביתית בחווה בסלובניה) הוא היה ממש מוקסם
ואיך אפשר לומר שמחשב אינו ידידותי לילדים? נסה לחבר אותו לאינטרנט ולמצוא תמונות של חיות שונות ומשונות...
ארנון

felagund

New member
טוב, אז תיקון

מחשב הוא, כמובן, ידידו הטוב ביותר של הפעוט (כולם מכירים את המשחק עם גוגל תמונות, נכון?) העבודה שאני עושה עם המחשב היא די משעממת, עבור ילד. ושכחתי להזכיר - במסגרת הקיבוצניקיות, כמובן שהילדה זוכה לטיולים שבועיים לרפת, וכמובן שאנחנו גם באים לא במסגרת עבודה. אבל מה שהיא הכי אוהבת זה לבוא להאכיל את הפרות...

טיול ברפת זה למשל זה מדע בדיוני

עבור ילדי. פעם לקחנו את הגדולה לקיבוץ והראנו לה את הרפת, את החליבה, היא הייתה מופתעת כל כך שפרות הן גדולות, שלקח לה שלושה ימים להרגע ולהפסיק לספר את זה לכל מי שראתה.

למעלה