התבאסות ליל סדר

פ א צ ה

New member
התבאסות ליל סדר ../images/Emo4.gif

השנה התור שלנו לעשות את הסדר אצל ההורים של הגבר. זה כבר ביאס אותי. לא חלילה כי זה משהו רע- פשוט עדיין קשה לי עם הרעיון של לעשות חגים בלי המשפחה שלי. לאחרונה הסתמן שיש מצב שההורים שלי יצטרפו אלינו... אלא שאתמול התברר שאנחנו בכלל מוזמנים ביחד עם ההורים של הגבר לדודה שלו... וזה מבאס בטירוף, למה? 1. כי ההורים שלי לא יוכלו להצטרף 2. כי יהיו שם מלא אנשים וילדים קטנים מה שאומר הרבה רעש 3. כי הסדר נערך בשעות שליאורי גם ככה די נודניקית 4. כי ליאורי לא מכירה את רוב האנשים שם וזה יוסיף לעצבנות שלה 5. כי אני כבר רואה איך אני מבלה את הליל סדר בניסיונות כושלים להרגיע אותה 6. כי ממש לא בא לי 7. כי אין מה לעשות כדי לשנות את רוע הגזרה
אוףףףףף

yoyo10

New member
../images/Emo24.gif מבינה אותך

לוקחים אוויר ומנסים להפיק את המירב ראי ערך שרשור החמים שם אני עושה את הסדר

../images/Emo155.gif אייך החג הזה עם כל המשפחתיות

שלו גורם לכל כך הרבה משפחתולוגיה, ומריבות וכעסים והעלבויות והתבאסויות חודשיים מראש. אני פשוט לא מבינה את זה. גם אצלינו כמובן זה ככה, שנה ראשונה ללא הורי ( דווקא דיי משמח אותי), הורי כמעט באבל מהנושא. די רדו מזה, רק עוד ארוחת ערב עם איזה קריאת סיפור באמצע. אייך במקום שמצב הרוח יעלה בחג הזה- אביב , פריחה, ארוחה משפחתית, כייף, תמיד תמיד החג הזה מלא במירמור לכל הכיוונים. פאצה -יקירה, זה כמובן לא מופנה אלייך כי אני גם באותו הסירה של "לא בא לי"... סתם תהיה כללית על ה"תיק" הזה שנקרא פסח. לא מכירה אחד אפילו שהחג הזה עובר אצלו בשקט...

פ א צ ה

New member
בגדול את צודקת.

כולה ארוחת ערב. ועדיין- לא מסוגלת לשאת את המחשבה שיש מצב שההורים שלי יהיו לבד עם האחים שלי...חוץ מזה, שהייתי רוצה להנות מהחג, ובמצב הנוכחי זה לא הולך לקרות.

שקדייה

New member
אפילו אצלנו השנה יהיה קצת ../images/Emo4.gif

ואנחנו כבר שנים מגובשים בפורמט שכולל את כולם ואין את כל הבאסה מסביב. אבל השנה לקראת הפסח התפוצצה איזו מורסה שדי תחרבן לנו את החג. מכיוון שזה לא קשור אלינו אישית, אלא משהו במעגל היותר רחוק... אז אפילו אין לנו מה לעשות ואיך להתערב בניסיון לתקן... סתם נשארנו קצת מבואסים.

איתך בבאסה, אבל מחשבה אופטימית

אנחנו בדיוק בדיוק באותו מצב רק עם קוץ בן 3 חודשים... ולמרות שאני מאוד אוהבת את הצד של הגבר, חגים ענקיים זה המון שעות, צפיפות, בלגן, רעש ואוכל מגעיל. אבל -- הנה הנחמה שלי בעסק -- אני מתכוונת להשתמש במר קוץ כתירוץ לחתוך מתי שבא לי, כי גם ככה זה אומר להסתגר באחד החדרים בשביל להניק אותו ולהחזיק אותו על הידיים כל הערב... אז אני אנסה להגיע מוקדם, להינות ממה שאפשר, וברגע שהוא נעשה קצת קרעחצי - להגיד, הילד עיף וללכת. מה דעתך ?

פ א צ ה

New member
זה בדיוק התכנון

הבעיה היא שלא יהיה מצב לחתוך לפני ארוחת הערב. ומכיוון שהאח של הגבר חוזר בתשובה, הסדר הולך להיות כהלכתו- בלי קיצורים. משמע- בטח נגיע לאוכל לא לפני 21-22, כאשר בימים כתיקונם, בסביבות השעה 20 ליאור כבר בשיא העצבן שלה...

hag70

New member
אצלנו אין חוזרים בתשובה והכל יותר

חופשי, אבל כשהילדה היתה קטנה (בת שנה ואפילו בגיל שנתיים) לא דפקנו חשבון לאף אחד וקמנו כשהיה צריך כדי להאכיל ושאר סידורים כי הודענו שעם כל הכבוד לסדר הילדה שלנו יותר חשובה. כשראינו שהשעה נהייתה ממש לא לעניין פשוט אחד מאיתנו עלה איתה לקומה השניה כדי שתישן בנחת ולא תתחרפן מהרעש והאור של הסלון. שוב הביטו בנו כמו לא נורמלים ואחרי אחד כזה
ועוד אחד כזה
הובן שאנחנו לא שואלים אף אחד וזה מה יש ומי שרוצה שהילד שלו הואו יעברו ערב מסוייט מוזמן. לא בבית ספרנו. אנחנו עדיין מוזמנים לליד הסדר

חבל להתבאס מזה מעכשיו

כי אף פעם אי אפשר לדעת... בפסח שעבר נעה הייתה בת חודש וחשבתי שזה יהיה אסון לאומי. מסתבר שלא בהכרח... כולם התנדבו לעזור ונעה - למרות החששות - הייתה נינוחה יחסית. אין לי מושג איך זה יהיה השנה, אבל דבר אחד בטוח מבחינתי - חבל שאנסה לנחש, כי לפעמים היא פורחת בחברת אנשים גם בשעות מאוחרות ולפעמים היא קוועצ'ית לגמרי וכבר יצא לי לראות אותה נרדמת באמצע מסעדה רועשת.... בקיצור - הכי חשוב זה לזרום ומקסימום ללכת הביתה מוקדם יותר. תאמיני לי שכולם יבינו.

yurika

New member
מבינה אותך. אמנם בלי ילד עדיין אבל

אני כל כך אוהבת חגים, ואת פסח במיוחד, וכל כך נהנית מהחגים שיש אצלנו, ופתאום ללכת לבית אחר, ממש הורס לי את שמחת החג. מה גם שאצלם ממש משעמם. הכל לפי הספר לגמרי ורוב הזמן אני צריכה להיות מלצרית. אוכלת רק אחרי שכל הגברים מסיימים כבר את המנה. זה הורג אותי. נראה לי האחרי החג הזה אני אשקול הפרדת כוחות כי ההורים שלנו לא הולכים לעשות חגים ביחד לצערי, ומאוד מאוד קשה לי בלי המשפחה. ונראה לי שהרעיון של הילה היה טוב, בגלל (או בזכות) ליאור תוכלי ללכת מוקדם יותר, וככה תסבלי כמה שפחות.

שמופית

New member
../images/Emo24.gif ושאלה...

להורים שלך יש עם מי לעשות את הסדר ? אצלנו, משני הצדדים יש אמא אלמנה+אח צעיר ולא נשוי. אחיו ומשפחתו נמצאים בחו"ל וכן גם אחותי ומשפחתה. כך שאצלנו אין דבר כזה "שנה פה שנה שם" אנחנו עושים את החגים עם הצד שנמצא במיעוט ואין לו עם מי לחגוג. אין מצב שנשאיר את אמא שלי ואחי לבד בחג, רק כי הוזמנו לדודה שלו או משהו בסגנון. הכי הרבה, נגיד שאנחנו 6 איש ולא 3... אז לפני שאת מתבאסת טוטאלית, תבררי עם ההורים שלך - אולי אין להם עם מי לעשות את החג ?

פ א צ ה

New member
ההורים שלי

יחד עם אחי ואחותי הקטנה, ובד"כ גם עם הסבתא. אם זה היה המצב הייתי מאוד מתבאסת כי היה להם סדר מאוד קטן ביחס לקנה מידה שאנחנו רגילים. ככל הנראה, מסתמן שסבתא שלי תלך לאחד הדודים ואז זה משחרר את ההורים שלי לנסוע לסבתא השניה שלי ששם נערך סדר המוני (כשהסבתא השניה אצלנו אין מב לנסיעות כי היא שומרת). אז למרות שגם אני וגם הם העדיפו שנחגוג ביחד, ככל הנראה, אם הדברים יסתדרו כפי שתיארתי, הם יסעו לסבתא השניה לחגוג עם יתר המשפחה. זו חצי נחמה עבורי.

מבינה אותך ../images/Emo4.gif

גם לי אין חשק בגלל: 1) מליון אנשים 2) אמא שלי לא מבינה למה מליון אנשים לא עושים לנו את זה 3) בשעות שמאור ישן אני אצטרך להיות איתו שם ולקוות שלא יתעורר מהרעש, כי אם הוא יתעורר אין מצב להרדים אותו בקלות 4) כי אני יודעת ששוב יהיו חיכוכים בין הצדדים הלא מסתדרים במשפחה שלי

פ א צ ה

New member
לא

וגם אין מצב שהגבר רומז להם בכיוון. כבר גיששתי. ואני ממש לא חושבת ששווה לי לגשש מעבר. לא רוצה לריב בגלל זה.

למעלה