התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

Fellowship

New member
רבה, הגורם הוא מימון ממשלתי/פדראלי של ה NIH

אגב, כשפנינו לשגרירות ישראל בוושינגטון כדי לקבל את מסמך ה No Objection,
השאלה הראשונה ששאלו אותנו היא האם קיבלנו מלגה של פולברייט

ilanvag

New member
הרבה בקבוקי שמפניה ייפתחו ברחבי ארה"ב,

ביום שבו פולברייט ישנו את המדיניות שלהם, ואפשר יהיה לקבל פטור מהגבלת 212e שהושמה בעקבות קבלת מילגה שלהם...

Fellowship

New member
מה הרציונל?

מקבלי המלגה אמורים לחזור לישראל ולספק שירותים לגורם כלשהו?

corrigenda

New member
הרציונל הוא האג׳נדה של קרן פולברייט

קרן פולברייט מציבה כמטרה קידום הבנה בין-תרבותית ושלום דרך חילופים של אקדמאים (ועוד כמה קטיגוריות כמו אמנים). כמו שיש מלגות לזרים ללימודים בארה״ב יש גם מלגות לאמריקאים ללמוד מחוץ לארצם.

כלומר, מבחינתם הם לא נותנים לך סתם מלגת הצטיינות כי יש לך מחקר פורץ דרך ועיניים יפות. הם רוצים שאחרי התקופה בארה״ב תחזור לארץ המוצא שלך ותשמש שגריר תרבותי (מה שזה לא יהיה) ותעשיר אותה בכלים ובהשכלה שרכשת בעיר המחוז הגדולה אמריקה.

וזה (לדעתי) לגיטימי לגמרי להתעקש על כלל השנתיים בנסיבות הללו. זה מתאים לאג׳נדה המפורשת שלהם, זה מוצהר מראש, זה כתוב בחוזה שאתה חתום עליו, וכל בירור מינימלי ילמד את המועמד/ת שזה לא חוזה שאפשר להתחמק ממנו אלא סעיף שנאכף. מי שחותם עליו הוא ילדים גדולים - לא רוצים את הסנקציה, אל תקחו את הכסף.

עדי24984

New member
היי, בהקשר הזה, שאלה שאני מקווה שהיא לא שאלת קיטבג...

אנחנו ממש לפני מעבר לארה"ב לצורך התחלת פוסט דוקטורט. קיבלנו כבר את ויזות ה-J1 ו-J2. על הויזות עצמן כתוב שאנחנו פטורים מחוק השנתיים. עד כמה שידוע לי, השכר אותו יקבל בן זוגי מהאוניברסיטה הוא אותו סכום הקבוע לפי ה-NIH. האם זו טעות שאנחנו פטורים מחוק השנתיים? האם זה יכול לגרום לבעיות בהמשך?

Fellowship

New member
אם כתוב שאתם לא כפופים לחוק השנתיים אז אתם פטורים.

אני מניח ששכר מהאוניברסיטה הוא לא זהה למימון פדראלי, לא נשמע לי כטעות.

Gilgala

New member
זה לא אומר

פטורים מכלל השנתיים אם:
1. בויזה רשום שהוא לא חל. וגם
2. בכל טופס DS2019 שמנפיקים במהלך השהות לא רשום שהוא חל.

גם אם 1 ו 2 מתקיימים, אם התקבל מימון ישיר מגורם ממשלתי (מארצות הברית או מחוצה לה) באיזשהו שלב במהלך השהות, כלל השנתיים יתקיים.

מימון ישיר אומר שהתשלום מגיע ישירות מהגורם הממשלתי. משכורת מאוניברסיטה כשהמחקר ממומן על ידי סוכנות ממשלתית, לא נחשב כזה. במקרה הנוכחי, גם אם זו משכורת ולא מלגה, אם המשלם הוא גוף ממשלתי, יכול להיות שזה כן נחשב.

זה יכול לעורר בעיות רק אם מתכוונים להתחיל תהליך גרין קארד או לשנות את סטאטוס השהיה לסטאטוס שלא סותר הגירה כמו H1B, אחרת זה לא באמת משנה.

אם כן מתכוונים לשנות סטאטוס, הייתי מוודא את הענין מול ה NIH לפני שמגישים את הבקשה כי אם יתברר שכלל השנתיים כן חל, אי אפשר להתקדם הלאה לפני שמקבלים Waiver וגם אי אפשר להאריך את השהיה כי הראיתם כוונת הגירה.

gidishemer

New member
מתוך שלא לשמה בא לשמה

ככה החיים מתגלגלים להם, משם לגרין קארד שלא בניתם עליו ועד לחתונה של הבן

Fellowship

New member
אבל אנחנו לא רוצים גרין קארד

באנו לשנתיים, בגלל עיכובי בירוקרטיה נאלצנו להוסיף שנה נוספת ולעבור ל H1B רק כדי שיתאפשר Patient Contact,
אנחנו לא רואים את עצמינו נשארים לתקופה ארוכה.
&nbsp
לפני שהגענו אמרנו שקטונו, אין לנו מושג אם נרצה או לא, למרות שעקרונית לא מעוניינים,
לאחר כמעט שנה וחצי אנו יודעים שלא נרצה להשאר.
לא שרע לנו, להיפך, דווקא מאוד טוב וכיף לנו, אבל יש שיקולים נוספים.
&nbsp
מצד שני, אנו יודעים למי ניתנה הנבואה

gidishemer

New member
אולי כן ואולי לא

אנחנו הכרנו בעובדה שאולי שווה להתחיל לחשב מחדש את העתיד רק בשנה השלישית. זה לא אומר שזה יקרה אצלכם וזה לא אומר שזה הדבר הנכון לכם, אבל לך תדע

אני לא יודעת

אם בשנה וחצי הזו מאז שעזבתם את ישראל, יצא לכם לבקר בה.
אני טסתי לארץ לביקור ראשון אחרי שנה וחצי, וחזרתי ואמרתי לבעלי שלא יהיה כזה נורא אם נחזור בסוף לישראל. אז עוד היינו על J ובאמת לא ידענו מה אנחנו רוצים.
גם אנחנו לא באנו מראש על מנת להתשקע.
אחרי חודש ומשהו מהחזרה מישראל זה עבר לי ואחרי עוד כמה חודשים התחלנו תהליך גרין כארד ... מצער אולי לומר, אבל היום, אחרי 6 שנים, קשה לי לחשוב עלינו חוזרים לישראל. קשה לי לראות את עצמי חיה שם. את הילדים שלי ...
זה לא אומר שלא נחזור אף פעם, אבל כרגע זה אפילו לא עומד על הפרק ...
כמו גידי - לא אומרת שזה מה שיקרה לכם, רק משתפת

האם ראלי לבקש ראיון לעוד חודשיים לחוק הסבא?

שלום,
אני ממלא טפסים לאזרח את שתי הבנות שלי לפי חוק הסבא (N-600K), ויש לי שתי שאלות:
א. האם ניתן לשלוח את שתי הבקשות ביחד במעטפה, והאם צריך שני עותקים של כל המסמכים המשוטפים (כמו המסמכים של הספתה שדרכה יש זכאות)
ב. האם ראלי לבקש ראיון בעוד חודשיים? (ההורים שלי טסים לבוסטון באוקטובר, ולטוס איתם יכול להקל משמעותית את הנסיעה). אם לא, מה הזמן הממוצע להמתנה? יש לנו העדפה לחוף המזרחי, במיוחד לבוסטון או ניו-המפשייר

תודה!

למעלה