התאגדות עובדים

fcomxp

New member
התאגדות עובדים

שלום, בחברה שבה אני מועסק החלה התאגדות עובדים. יותר משליש העובדים חתמו על הסכם עם ארגון עובדים יציג. א) האם ההסכם חל על כלל העובדים בחברה (כולל אלו שלא חתמו) ? ב) במידה וכן, האם ישנה דרך לא להצטרף להסכם הקיבוצי שיחתם ? ג) כיצד קובעים איזה דרג בחברה לא יכלל בהסכם הקיבוצי. בתודה מראש
 

fcomxp

New member
רק כדי לוודא שהבנתי

הועד המאורגן ישא ויתן עם ההנהלה עבור שליש העובדים החתומים על הסכם ושני השליש הנותרים יוכלו לבחור להצטרף להסכם הקיבוצי שהושג ? או לחילופין, ניתן להחליט כאינדיבידואל שאני לא מעוניין להצטרף להסכם הקיבוצי ולהישאר עם תנאי ההעסקה הנוכחיים ? בתודה מראש
 

u 1000

New member
הבחירה לא נתונה לשני השליש

אם הארגון היציג והמעסיק יגיעו להסכמה שההסכם חל הוא יחול (גם אם זה על אפם וחמתם של שני השליש). הדרך להישאר עם התנאים הנוכחיים היא לדאוג שההסכם לא יחול (בין אם הוחרג התפקיד שלך ובין אם הוא לא חל על עובדים מסוגך).
 

u 1000

New member
תשובות

א. בהתאם לסעיף 15 לחוק הסכמים קיבוציים (שהוא הרלוונטי אליך) ההסכם הקיבוצי חל על כל מי שנקבע בהסכם הקיבוצי שהוא חל. הקביעה היא לרוב אינה קביעה שמית אלא תפקודית. כך שבהחלט הוא יכול לחול גם על אלו שלא הצטרפו לארגון העובדים היציג (העובדים עצמם, בין אם הצטרפו ובין אם לא, אינם חותמים על ההסכם הקיבוצי בכל מקרה). ב. הדרך לא להצטרף היא שהצדדים יחריגו אותך מההסכם או שההסכם לא יחול עליך (כי הוא לא חל על עובדים מסוגך). ג. מדובר במשא ומתן בין ארגון העובדים לבין המעסיק.
 
למעלה