השתלמות 29/10/2004

השתלמות 29/10/2004

לכל אלו שטרם עודכנו בפרטים ותזכורת לאלו שכבר מעודכנים ....השתלמות מיוחדת (מס' 2) עם היוצר .....מושיקו הלוי...... .....אל כל המדריכים והמרקידים בארץ ......ביום שישי בתאריך 29/10/2004 ........תתקיים השתלמות מיוחדת .......עם היוצר - מושיקו הלוי בבית דני, אולם הגלגיליות, רח' סימטת כביר, שכונת התקוה, תל-אביב החל מהשעה: 09:30 ועד השעה 14:00. המחיר: 120 ₪ עבור ההשתלמות (המחיר כולל: קלטת וידאו ודיסק) בני/ת זוג: 30 ₪ עבור כניסה. גם בהשתלמות זו מושיקו ילמד ריקודים בעלי סגנונות שונים המושפעים משורשים אתניים ישראלים וים-תיכוניים, הזוכים להצלחה בכל רחבי העולם. כמו כן, יחזור מושיקו על ריקודים ישנים וטובים. להלן רשימת ריקודים שיכללו בהשתלמות זו: 1. עמוק בלב 2. שיר פרידה (לזכרו של שלום עמר) 3. סירט-מוש 4. שובי השולמית 5. אל לנו 6. בראשית 7. אשת חיל 8. ישכה 9. ברכה 10. כוכב הרוח "אני תקווה לראות אותך המדריך/ה בהשתלמות זו שבוודאי תהיה מעניינת" מושיקו לפרטים: טלפון נייד: 052-3865573, פקס: 03-6872466

עוז 2002

New member
סליחה על שאלת התם...

האמנם מדריכים מגיעים ומשלמים 120-150 ש"ח בשביל אולי ריקוד אחד או שניים שייכנסו לחוגים?? או שפספסתי משהו...

עוז, זה בהחלט המחיר שמשלמים

המדריכים לכל השתלמות, ותחשוב שההשתלמות של מושיקו היא לא היחידה. אח"כ הם לא מבינים למה לא כל המדריכים מגיעים לכל ההשתלמויות. ואני גם לא מצליחה להבין על מה ולמה 120 ש"ח, מה עולה להם כ"כ יקר שהם צריכים לקחת מכל מדריך סכום כזה....? עוד שנה בערך גם אתה תתחיל להתלבט לאיזה השתלמויות אתה הולך (אם בכלל). לפחות כשאתם עושים את הקורס אתם נכנסים בחינם להשתלמויות של גדי, זה כבר משהו

המחיר - זו לא הנקודה.

כאשר אני מגיע להשתלמות ויוצא ממנה מועשר בריקודים איכותיים, שאלת המחיר כלל לא עולה. גם אם יהיו 2 ריקודים טובים, אבל טובים באמת, כאלו שכל פעם שרוקדים אותם, מרגישים עוצמה באויר. חברים, תקחו בחשבון שהיוצר "מקיז דם" על כל ריקוד שהוא יוצר. יש ריקוד שנשלף ונוצר תוך שעה, ויש ריקוד שנמצא "במגרה של המוח" שנה, שנתיים וגם יותר ועדיין לא הושלם. מושיקו יצחק הלוי הוא מאותם יוצרים שאין אצלם "חפיף", אין אצלו "ריקודי שליפה", הוא עובד ועומל קשה מאוד על כל פסיעה, ניעה, סיבוב, ניתור. לחלק גדול מריקודיו הוא גם מלחין את המנגינה, כותב את המילים ואף מנגן על מספר כלי נגינה בהקלטות. אחרי כל העבודה הקשה הזו, הוא מוציא דיסק אודיו למוסיקה ודיסק וידאו לצפיה וקלטות וידאו (השקעה כספית גדולה מאוד). מס' המדריכים הפוטנציאליים לרכישת הציוד הנ"ל הוא קטן, רק קומץ המדריכים שעובדים באופן שוטף ומלא ירכשו את הציוד, מרבית האחרים לא יעשו זאת, כי הם לא צריכים. מדריך שמגיע להשתלמות ומקבל את כל התוצר הסופי ארוז היטב בחבילה (ללא כל שותפות במהלך העבודה הקשה), סביר שישלם סכום של 120 ש"ח. כאשר אני רואה את ההשקעה העצומה של מושיקו, אני סבור שהסכום הוא הגיוני לחלוטין. אני מאחל למושיקו הצלחה רבה בהשתלמות, ואני מאחל לכולנו שיצאו "מבית היוצר" של מושיקו עוד ריקודים רבים וטובים שכולנו נהנה מהם עוד שנים רבות. מבית היוצר הזה יצאו ריקודים מדהימים: דבקה אוריה, כי הבשילו אשכולות, עליזות, ולס השושנים, אתקשט לי בעבאיה, ההלך, תפילת השחר, לו היית הנערה, דרור יקרא, געגועים, בתוף וצליל, תמה תמימה, יעבוד, זר שירים, בת תימן, בושמת, נופים, נבטים, ים תיכון, אסאל, מחול גרוזיני, מי כמוך, פרח זהב, דבקה דור ועוד עשרות ריקודים יפים ומיוחדים. אני אגיע להשתלמות ואני מקווה לראות שם כמה שיותר מדריכים, זה המעט שאנו יכולים לעשות בכדי שלמושיקו יהיה כיף להמשיך ליצור.

אנדי54

New member
שמעון, הבעייה מתחילה בהגדרת

המושג 'איכות'. בלי להתייחס ספציפת למושיקו, לרוב ההשתלמויות שאליהן הגעתי בעבר, לא ידעתי מה מצפה לי. לא ידעתי בדיוק עד כמה איכותית הסחורה שמצפה לי, בעצם, לא ידעתי על מה אני משלם. לרוב גם חזרתי די מאוכזב. מצד שני, ההשתלמויות של היום הן השתלמויות לעניים - הריקודים שנלמדים בהן הופצו כבר כמעט בכל החוגים. אז למה להגיע להשתלמות? איזה פתרון אתה מציע לבעייה הזו?

אנדי54 - ההשתלמויות כמקום מעשיר

אני יוצא מנקודת הנחה שהשתלמות זה לא רק חנות למכירת דיסקים, ואני גם לא מתייחס אל הריקודים שנלמדים שם כאל סחורה. ההשתלמות מורכבת ממגוון רחב של אפשרויות העשרה, שמרכיב הריקודים הוא המשמעותי והדומיננטי בהם ביותר, אבל בהחלט לא הבלעדי. למה בכל זאת כדאי להגיע להשתלמות: 1. פוגשים עמיתים למקצוע ומרקידים שהרבה זמן לא ראינו. 2. מחליפים דעות בנושאים רבים ומגוונים בתחומים מקצועיים. 3. מרגישים שותפים ובעלי מידע עדכני לגבי כל המתרחש בתחום ריקודי העם. 4. יוזמים רעיונות ופרוייקטים משותפים שמתאימים לאותה תקופה. 5. מרגישים את הריקודים החדשים באופן אישי, ומחליטים אם הריקוד טוב או לא טוב ולא מסתמכים על חוות דעת של מישהו אחר. 6. סתם אומרים שלום, נותנים כיף, שואלים מה נשמע, ורואים שהכל בסדר וממשיכים הלאה. גם אם חלק מהריקודים הופצו זה מכבר, עדיין יש ריקודים שלא הופצו (כי אין להם מערך שיווקי יעיל) והם ריקודים מעולים וצריך להכיר וללמד אותם. זה נכון שלפעמים ההשתלמויות הן "על הפנים" ולא מוצאים אפילו ריקוד אחד ראוי לרפואה. אבל גם כדי לדעת שאין ולו ריקוד אחד טוב לרפואה, צריך וכדאי להגיע להשתלמות. בהצלחה ויום טוב.

עוז 2002

New member
נכון, ובכל זאת

שמעון, כבודו של מושיקו במקומו מונח, ואין עוררין לגבי שמו ומקצועיותו. אין לי ספק שמושיקו טרח והכין והשקיע כפי שתיארת יפה. אבל בכל זאת. הרי תסכים איתי שבמציאות המוכרת לנו, רוב הריקודים היפים ישארו בקלטת. אולי ריקוד אחד או שניים יופצו ויירקדו בחוגים השונים. אני משוכנע שלכל מדריך יש את הדרכים שלו ואת האמצעים שלו ללמוד את הריקוד. אם זה מתוך רישום או צפיה בחוג אחר או להיעזר ברקדן אחר. אני לא טוען שהמחיר גבוה או לא מוצדק. אני רק שואל בתמיהה האם ריקוד אחד או שניים מצדיקים את הנסיעה והתשלום (מצד המדריך)?? ניחא, אם היה מדובר בהשתלמות של ריקודים נבחרים שלחצי מהם סיכוי להגיע לחוגים. אז היה משתלם למדריך ללמוד במרוכז ומהמקור. אני סתם תוהה. אני גם תוהה למה בת הזוג צריכה לשלם. הרי לא מדובר בהרקדה אלא בהשתלמות מדריכים, והמדריך משלם על ההשתלמות. זה כמו לקיים קורס רכיבה על אופניים ולגבות תשלום על האופניים... לא כך?

עוז 2002 - כן בהחלט כדאי להגיע

כדאי בהחלט להגיע להשתלמות גם אם לא יהיה ולו ריקוד אחד טוב ואיכותי על פי תפיסתו של המדריך.(כל הטיעונים בדבר כדאיות ההגעה נמצאים בתגובתי לאנדי54). באשר לתשלום עבור בת הזוג, אני סבור שאכן צריך לשלם עבור בת הזוג מהנימוקים הבאים: 1. בת הזוג מקבלת שירות, היא נהנית בהשתלמות ועבור קבלת שירות משלמים. 2. למארגנים אין יכולת לדעת את המניעים והנימוקים של כל אדם להגיע להשתלמות ואין להם יכולת לסנן את הנכנסים. תתאר לך מצב שאחד יגיד שהוא בכלל לא מרקיד והוא רק יושב ומסתכל, השני יגיד שהוא בא רק לצלם את המרקיד שלו רוקד, השלישי יגיד שהוא הגיע רק כבן זוג של ....הרביעי יגיד שהוא רק קופץ להגיד שלום למאן דהוא או לשירותים....וכו' התוצאה עשויה להיות מאוד לא נעימה, האולם מלא ברוקדים אבל אף אחד לא שילם. והמעטים שבכל זאת שילמו ירגישו "פראיירים", כי הם היחידים ששילמו. 3. הכנסת בנות זוג ללא תשלום תמלא את האולם ברוקדות שבאו רק בגלל שזה בחינם, ולא משום סיבה אחרת. ולא יהיה מקום לזוז. מחיר הכניסה יוצר סלקציה מסויימת שבהחלט רצויה ונכונה.

שמעון,המחיר גם כן נקודה למחשבה

אני חושבת שיוצר כמו מושיקו הלוי שבאמת יש לו ריקודים נפלאים ועל זה כמעט ואין ויכוח. אפילו הוא מעוניין שיגיעו כמה שיותר מדריכים להשתלמות שלו, כדי שיופצו בכמה שיותר הרקדות ויותר אנשים יכירו וירקדו..... ולכן גם המחיר יכול לעזור בזה במקצת. אני אישית לא מגיעה להשתלמות בגלל שזה יקר לי ואני מאמינה שיש עוד רבים כמוני. אתה לא יכול לבוא ולהגיד שהמחיר זו לא הנקודה, אולי בשבילך זה לא מהווה בעיה אבל יש רבים שנמצאים במצבים שונים שאולי אינם יכולים לאפשר לעצמם את התענוג הזה של לבוא להשתלמות (ואני באמת קוראת לזה תענוג, כי אני אישית מאד נהנית שם ובעיקר בזכות המפגש עם כל המדריכים שלא יוצא לפגוש אותם ביום יום). אז אם היו מורידים את המחיר, אני מאמינה שיותר אנשים היו מגיעים ולבסוף הרווח היה יותר גדול (הן כספית והן החשיפה שהוא היה מקבל).

המחיר חשוב ביותר, אלא שיש

לעשות חשבון נכון. מחיר כניסה הינו 30 ש"ח (כתוב על בנות זוג) נשארו 90 ש"ח עבור קלטת וידיאו ודיסק, שזהו מחיר נמוך מאד ביחס להשקעה ולמחיר אמיתי של מוצר כזה. אלא מה... בעולם ריקודי העם כולנו התרגלנו שעל "זכויות" אנו שומרים רק כאשר זה נוגע לזכויותנו שלנו. על זכויות של מחברי השירים וחברות התקליטים (מושיקו הוא גם חברת הפקת מוסיקה לכשעצמו) אפשר לצפצף! מותר להעתיק, מותר למכור ומותר לחלק בכניסה למרתונים. כולם עושים כך ולכן "זה בסדר". כן יקירתי, מחיר ריאלי של קלטת וידיאו כזו, המופצת מטבע הדברים, במהדורה מוגבלת מאד - הינו לפחות 70 ש"ח (כולל מע"מ). כנ"ל לגבי דיסק המוסיקה. נכון שיש בעיה שלמעשה כל מרקיד "מחוייב" לקנות את המוצר בכניסה אלא אם כן הוא "בן זוג", אך גם לזה יש הגיון שכן אם היה ברור שאף אחד לא מעתיק ומי שבאמת רוצה להשתמש קונה כחוק - הרי אפשר היה להפריד בין מחיר הכניסה למחיר המוצרים. לצערי, במצב הקיים בו כמעט כל אחד מרשה לעצמו להעתיק, אין ברירה אלא לכרוך את שני הדברים במחיר אחד. מעבר לכך, כדאי להסתכל על השתלמות כזו גם כעל "מפגש מדריכים" שהוא חיוני ביותר לכולנו.

עוז 2002

New member
ירון, בוא נשים דברים בפרופורציות

ראה, אני לא יודע מה המניע של יוצרים לחבר ולהפיץ ריקודים, אבל רוב היוצרים שאני מכיר מסתובבים בין החוגים, מבקשים מהמדריכים ללמד, ועושים זאת חינם אין כסף. כך שאני מניח שלכל יוצר יש את המניעים שלו לחבר ולהפיץ ריקודים. אבל נניח, שמחיר הכניסה נועד לכסות את עלויות הארגון ושכירת המקום וכו'. אין לי בעיה עם זה שמדריך ישלם עבור השתלמות שכזו. אבל מדוע מחייבים אותו לקנות וידיאו? ואולי אין לו חוג פעיל ואינו זקוק להם? ואולי הוא לא זקוק לוידאו? והאם נושא הזכויות לא סודר זה מכבר עם ארגון אומני ישראל? אז למה צריך למכור זכויות פעמיים?? וכששלומי שבת מוציא דיסק ומוכר אותו ב-70 ש"ח, זה רק אחרי שהוציא סינגלים, והפיץ וסינן וליקט מספר להיטים באלבום אחד. כמה מהרצועות שיש בדיסק ש"מוכרים" הם להיטים? מי מבטיח לי שיהיו להיטים??

הפצה בחוגים

אינה קשורה לכניסה להשתלמות. נושא הזכויות שאתה מתכוון אליו הינו "השמעה פומבית" ואין לא כל קשר לזכויות על העתקה ומכירת מוצרים. נושא השמעות פומביות לא הוסדר עדיין בכל הקשור לריקודי עם. אשר לסינון שירים (ריקודים) והשקעה במוצר, הרי אין ספק שהמוצרים של שלומי שבת וזמרים אחרים הינם בהשקעה גבוהה בהרבה מההשקעה בהשתלמות רגילה (לא זו של מושיקו כי מושיקו אכן משקיע סכומי כסף ועבודה רבים בהרבה ממה שאנו משקיעים בהתשלמות רגילה). לא מה... כיום כדי להקליט דיסק להשתלמות אנו משלמים תמלוגים וזכויות יוצרים המגיעים ל-35% מהמחיר לצרכן. מה לעשות? הזמנים השתנו. חוץ מזה אתה רואה... לא כדאי לך להיות מרקיד. הקורס מיותר...

עוז 2002

New member
על הכניסה להשתלמות

ירון ידידי, אדרבה. מכיוון שגם שמעון עשור רואה את החשיבות של ההשתלמות בעיקר כמפגש חברתי, שיגבו 30 ש"ח כניסה (כולל החתיכה התלויה...), שימכרו קלטת או דיסק לכל דורש במחיר מתאים או במחירי מבצע, ובא לציון גואל. אני גם חושב שנושא הזכויות המטריד אינו של אותם 50 דיסקים שמוכרים בהשתלמות אלא של השימוש השוטף. אבל אין ויכוח שגם על דיסק צריך לשלם תמלוגים. אבל למה להכריח? למה לכרוך את המפגש החברתי או ההדרכה בחובה לרכוש "חבילה" מיותרת??

עוז - מסכים איתך בענין ה"חבילה"

עד כמה שידוע לי (תקנו אותי אם אני טועה), לא חייבים לרכוש את כל החבילה, מרקיד שמעוניין להיכנס להשתלמות בלבד, משלם רק עבור הכניסה להשתלמות ולא על כל החבילה. אני לא זוכר שחייבו אותי אי פעם לרכוש דיסקים או קלטות, תמיד עשיתי זאת ביוזמתי וברצוני הטוב.

../images/Emo26.gifשמעון, אם זכרוני אינו מטעני

אז 120 ש"ח זה המחיר גם אם אתה לוקח את החבילה וגם אם לא.

למעלה