"השכינה משכה אותו לתוך המים"

BravoMan

Active member
"השכינה משכה אותו לתוך המים"

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5241767,00.html

אני תוהה מה חושבים בקהילה החרדית על המקרה הזה?
אחרי הכל, אלוהים שלהם ידוע כרוצח תינוקות סידרתי.

זוכרים מה הוא עשה למצרים?
ממש פשעי מלחמה

רקתבונה

New member
עזוב מצרים

תראה מה הוא עושה היום. בכל שנה מתים כ 11 מיליון ילדים עד גיל 5 בכל רחבי העולם. ויהוה יושב בחיבוק ידיים. אפתי למתרחש.
&nbsp
הוא כנראה לא מודע למה שקורה כי הוא באמצע עונה 2 פרק 4 של ״הבורר״ ב HOT.

BravoMan

Active member
את חוסר האכפתיות שלו לא קשה לתרץ

אחרי הכל, לדתיים יש תירוצים גם לשואה.
&nbsp
אבל יותר קשה להתמודד עם מצבים בו הוא הלך ורצח במו ידיו.
אחרי הכל, אלוהים התנ"כי בכלל לא אמור להיות גשמי, לפחות לפי הדתיים של היום, אבל כתוב שחור ע"ג קלף "אני ולא מלאך, אני ולא שרף".
&nbsp
כלומר, במצריים, הבלתי נתפס והבלתי מוחשי ההוא ירד ארצה ולכלך ידיים בלהכות כל בכור!

רקתבונה

New member
אני לא מסכים

ההבדל הגדול הוא שהתירוצים של השואה יהיו משהו בסגנון ״אלה שנספו בשואה שילמו על חטאים... בלה בלה בלה״. הנקודה כאן שמדובר בילדים עד גיל 5 בלבד!
&nbsp
שמישהו יסביר את זה באמצעות אותו מנגנון. מה לילד בן שנתיים, לדוגמה, ולחטא?!
&nbsp
אגב, כפי שאתה בעצמך יכול לראות, בסיפור המקראי זה שיהוה לכלך את הידיים שלו רק מעצים את גדולתו בעיני מאמיניו בגלל המידרג של המכות. בזכות אותו מדרג יהוה מצטייר בעיני המאמינים דווקא כרחום, חנון וכל-יכול על זה שנקט בצעד ברוטאלי רק כשכלו כל הקיצים כביכול.
ואיזה אל הוא יהיה אם הוא לא מסוגל להרוג בסטייל כזה ״אלוקי/מופתי״ את האויב. נכון?
&nbsp
אבל מה עם התינוקות? למה הוא לא מציל אותם? האם הוא יודע רק להרוג אבל לא יודע להציל?

ItsikH

Member
מה פרוש 'כלו כל הקיצים' הרי
כל יכול אינו כפוף לאף כח עליון, כלומר זו בחירה שלו לרצוח מראש

nightjar

New member
פחח. המבול זה כלום לעומת העולמות שאלוהים החריב

לפני הבריאה הנוכחית

רקתבונה

New member
קיבלתי תשובה מ״יודעי דבר״

שאלתי את השאלה ״כיצד אלוהים יושב בחיבוק ידיים בזמן ש 11 מיליון ילדים עד גיל 5 מתים בכל שנה״
&nbsp
&nbsp
וזו התשובה העצובה שקיבלתי:
&nbsp
יש אנשים שחושבים שהם יכולים לשפוט את הקב"ה על מעשיו. יש סיפור מאוד ידוע במדרשים על כך שמשה רבינוכאשר ראה שהמצרים לוקחים תינוקות יהודים וזורקים אותם לתוך הטיט כדי לעבות את הלבנים לבניין, בא בשאלה לקב"ה למה הוא עושה דבר כזה. הקב"ה השיב לו שהוא מרשה לו להציל תינוק אחד כזה ולראות מה יהיה איתו. התינוק הזה נקרא מיכה, והוא זה שלאחר מכן הכין את פסל מיכה המפורסם של עבודה זרה שעשה צרות רבות לעם ישראל. הוא קבע אותו בשילו במקביל לאוהל מועד וכאשר היו הכהנים מקריבים את הקטורת היה גם הוא מקריב את קטורת שלו ובכך מקלקל את הקטורת של הכהנים ומפריע להם בעובדתם, ולא רק זה הוא לקח בתור כהן למקדש הפגני שלו את נכדו של משה רבינו כאשר הוא שילם לו כסף רב וכך הטעה אנשים רבים לחשוב שיש ממשות מאחורי פסל מיכה ועבודתו. אז זה מה שקורה כאשר מנסים לשפוט את הקב"ה, הוא זה שברא את התינוקות והוא זה שיודע למה הם צריכים לעבור את מה שהם עוברים ומה התיקון בזה. אנחנו לא מסוגלים לבין אפילו קצה של קצה של העניין ואין לנו שום כלים לשפוט את זה, ומי שחושב שהוא מספיק חכם לשפוט את הקב"ה, הוא עובד עבודה זרה של אלילות לעצמו ולהירותו בלבד. לכן גם אנו רואים שאפילו משה רבינו נפגע מזה שהוא הציל תינוק אחד כזה ובסוף נכדו הוא זה ששימש את פסל מיכה.

BravoMan

Active member
זה מה שאני אוהב אצל הדתיים:

כשצריך, הם מנופפים ב-"רצון חופשי", ואיך בלי אלוהים אנחנו "סתם מכונות", "סתם חומר", "אין לנו רצון, ואין לשיטה, ואין ברירה".
&nbsp
אבל, ברגע שצריך הסבר לזוועות של אלוהים שלהם, פתאום כל החיים שלך מתוכנתים מהרגע שיצאת לעולם, ומיכה המסכן נקבע שיהיה פגאני בעודו תינוק רך בשנים.

&nbsp
וזו הסיבה שאני מעדיף את אלילות היהירות שלי, מאשר מחשבה שיש מפעיל בובות שתכנן לי את העתיד עד לפסיק האחרון עוד לפני שהספקתי ללמוד לדבר ולהבין את השטות המטופשת והמזיקה הזו שנקראת "דת".

BravoMan

Active member
אגב, האם גם אחרי שקיבלת את ההסבר הזה אתה עדיין

לא מסכים עם מה שכתבתי על השואה?
&nbsp
היה ממש פה בפורום הזה משתתף דתי שהסביר שיהודים תמימים או צדיקים כביכול שמתו בשואה, זה גלגול נשמות של אנשים שעשו דברים ליהודים בחיים הקודמים, ועכשיו אלוהים מעניש אותם ע"י זה שהם התגלגלו להיות יהודים שנרצחו ע"י הנאצים.
&nbsp
זו היית גם דרכו להצדיק את קיום הנאצים עצמם, יעני "רוע נחוץ".
&nbsp
אז כמו שאמרתי - אף פעם אין בעיה לתרץ...

רקתבונה

New member
זה לא שאני לא מסכים עם מה שכתבת

פשוט רציתי לומר שהטיעון של השואה בדיון תיאולוגי יותר קל להם להסביר מאשר את הטיעון של הילדים בדיוק בגלל ההסברים שהזכרת.
&nbsp
כמובן שהטיעון של השואה תקף בהחלט.

BravoMan

Active member
דעתי בעניין פשוטה:

כשמציאות אינה מחייבת אותך, והדמיון שלך גובר, שום טיעון אינו קשה להתמודדות.

aryeh201444

New member
אתה מוזמן לפרוס את התשובות שלך

כבר 2 הודעות בזבזת על דמגוגיה.

BravoMan

Active member
היא לא שגויה, היא שקרית.

אלא אם אתה יכול להביא את השכינה לדוכן העדים בבית משפט, צריך להיות לך ברור שהיא אינה מעורבת.
&nbsp
כמובן, בתור דתי אתה בטוח שהשכינה היא דבר אמתי, אבל אם לשיטתך היא דוחפת ילדים לבריכות, מה מונע ממנה לשמש תירוץ לכל רצח?
אם כל רוצח יכול לטעון בבית משפט שהשכינה היא שהרגה את הקרבן, או הובילה אותו להרוג את הקרבן, וזאת מבלי שהשכינה תצטרך להעיד אי פעם, הרי שאפשר בקלות לרוקן את בתי הכלא.
&nbsp
לא פלא שכל עבריין, גם כזה שהיה חילוני בזמן העברה, בד"כ רואים אותו מגיע לבית משפט עם כיפה.
כנראה השכינה שלך היא בעצם חלק מכל ארגון פשע בארץ?

BravoMan

Active member
אופס, נראה לי שטעיתי:

חשבתי שהגבת להודעה הפותחת שלי, אבל במבט שני גיליתי שזה משורשר לתגובה של "רקתבונה" על "יודעי דבר".
&nbsp
התשובה הזו אכן שגויה, כי היא סותרת את האמונה שלכם על "רצון חופשי".
הרי אתם (הדתיים) מאמינים שאלוהים שלכם יצר את האדם עם רצון חופשי, ושאדם יכול להחליט אם להיות צדיק ולקבל שכר בעולם הבא (ואולי אפילו בעולם הזה) או להיות רשע וקבל עונש מאלוהים.
&nbsp
אבל לפי התשובה הזו, אלוהים בכלל לא נותן לאותם תינוקות הזדמנות להחליט!
העתיד שלהם קבוע מראש עוד לפני שהם בכלל יודעים מה זו "החלטה", ומה זה "אלוהים", ומה הוא רוצה ואוסר.
הוא לא נותן להם הזדמנות להשתמש ברצון החופשי, אלא קובע מראש שהם יבצעו חטאים והורג אותם.
&nbsp
אפה הרצון החופשי? לפי התשובה, בני אדם הם בדיוק ההפך ממה שהאמונה שלכם טוענת - הם מכונות שעובדות לפי תסריט קבוע בלי יכולת לזוז מה-"תוכנה" הזו אפילו מילימטר ימינה או שמאלה.
&nbsp
לא משנה איך יחנכו אותם, לא משנה מה יעשו - אין להם בכלל מרווח החלטה?
&nbsp
איך אתה בכלל מצליח ליישב תשובה כזו עם אמונתך בהיות האדם "נזר הבריאה"???
ולמה אתה צריך לשאול אותנו - הלא מאמינים, מה שגוי בתשובה?
&nbsp
&nbsp

למעלה