השוואת תשובות ועזרה בש"ב מכניקה!

nomadbl

New member
השוואת תשובות ועזרה בש"ב מכניקה!

שאלה 1: v=wr A: תאוצה 2wv בכיוון למטה (למרכז הגלגל). מהירות 2V ימינה (בכיוון V) B: תאוצה wv שמאלה וגם wv למטה. מהירות v ימינה וגם v למטה. C: תאוצה אפס. מהירות אפס. D: תאוצה wv ימינה וגם wv למטה. מהירות v ימינה וגם מהירות v למעלה. שאלה 2: מהירות מזרחה- בערך 7454 מטר לשניה מהירות מערבה- בערך 8385 מטר לשניה. שאלה 3: כוח קוריאוליס בערך 257 ניוטון לכיוון מזרח. שאלה 4: א) לחץ 1500 ג'י ניוטון למטר מרובע. ב) לחץ 2250 ג'י ניוטון למטר מרובע. שאלה 5: מהירות במערכת שצמודה למרכז הגלגל- 10.88 מטר לשניה (מכיוון המרכז החוצה). מהירות במערכת האינרציאלית - 16.62 מטר לשניה. שאלה 6: עדיין לא הצלחתי... (אני משער שעושים עם אנרגיות גובה, קינטית וצנטריפוגלית פוטנציאלית של הכדור, אבל איך מוצאים את מהירות הכדור בזמן T/2?) שאלה 7: א) 3.349 מטר לשניה בריבוע במורד המישור 1.92 מטר לשניה בריבוע שמאלה. 1.674 מטר לשניה בריבוע למטה. ב) 16.97 מטר לשניה בריבוע. ג) 10.4 מטר לשניה בריבוע שמאלה ד)גדול מ- 10.4 מטר לשניה בריבוע בכיוון שמאל. שאלה 8: הנוסעים לא מרוצים כי הם מרגישים כוח צנטריפוגלי חזק. אני מצעי לבנות מסלול מעוגל עם רדיוס גדול בהרבה. שאלה 9: א) v> (2gH)^0.5 ב) מסובך לכתוב פה... המהירות צריכה להיות גדולה מסכום המסות כפול השורש של 2gH לחלק למכפלת המסות (גם כן בשורש). שאלה 10: היחס בין האנרגיה שאבדה לאנרגיה הקינטית של הגוף m1 היא m2/(m1+m2)saasd תתעלמו מהקישקוש... זה בשביל הסוגריים. שאלה 11: מהירות בריחה כמובן... אני מניח שאתם יודעים לחשב חח. הזווית לא משנה כי מדובר פה באינסוף ובשיקולי אנרגיה גם אין כיוונים... (רק כמובן לא לטוס לתוך כדור הארץ חחח) שאלה 12: וואו זה ממש סבתוכה... בואו נשווה את זה בכיתה חחחחח. (אני ליאור בלך) שאלה 13: א) העבודה A1 שווה לspgh*h/2 ב) העבודה פה כפולה משום שאנחנו מעבירים כל מסה מרחק גדול יותר (חוץ מחלק קטן מהן). שאלה 14: הכוח המופעל על הקפיץ צריך להיות גדול מ- 2mg זהו חברים, נשווה ונלמד (ובבקשה ענו לי על שאלה 6, זה כבר מתחיל להטריד).

למעלה