הרצת תכנית

יואי

New member
הרצת תכנית

בניתי תכנית בפסקל 7 וברצוני להריץ אותה לפני הכניסה ל-windows (למשל ב- autoexec.bat) האם ניתן לעשות זאת ואיך?

yair24

Member
ניסית בAUTOEXEC.BAT?

זה תלוי באיזה WINDOWS אתה משתמש אני לא ממש זוכר אם AUTOEXEC.BAT עולה לפני שהWNDOWS עולה מה שאני מציע לך לעשות זה להכניס את התוכנית לAUTOEXEC.BAT ולראות מה קורה... יש יותר פשוט מזה? יאיר

The_Mighty_Perr

New member
תגובה

בס"ד שלום יאיר! במערכות הפעלה Windows NT(3.51,4, etc.), Windows 2000(NT 5), Windows XP(NT 5.1, or so i´ve heard) אין קובץ AUTOEXEC.BAT, אין DOS, אין! מערכות ההפעלה Windows 95, Windows 98(first and second editions), Windows ME פועלות על גבי DOS, אבל מערכות ההפעלה שציינתי קודם פועלות ללא DOS... בברכה...

angel20

New member
שטויות במיץ הגבניות

אולי הם יכולות להסתדר בלי autoexec.bat אבל בהחלט זה מה שמעלה את ה windows xp... תנסה ליפתוח את הקובץ ב-edit ותיראה שיש path ו-DIVICE.

The_Mighty_Perr

New member
תגובה

בס"ד אולי התכוונת "עגבניות"...
במחשב שלי מותקן כרגע Windows XP Professional, ואין לי בכונן C(שעליו הווינדוס מותקן) קובץ שנקרא AUTOEXEC.BAT. אין לי גם את CONFIG.SYS, וגם לא את IO.SYS, ולא את MSDOD.SYS, ואפילו לא את COMMAND.COM, אז תגיד לי שוב "שטויות במיץ הגבניות"... תבדוק לפני שאתה מדבר בברכה...

angel20

New member
מבין גדול

אם אתה לא יודע: התחל->הפעלה->command תיבדוק לפני שאתה מדבר.

תמר,

New member
מערכות תואמות NT

במערכות הנ"ל (win2k ו-XP) אין צורך ב-autoexec.bat, אך סביר להניח שעבור תאימות אחורנית הקבצים מופעלים כאשר הם קיימים, מכיוון שיש תוכנות ישנות שצריכות אותם. לכן מסתבר ששניכם צודקים.

voguemaster

New member
הסבר לכל המיועדים

אז ככה, דבר ראשון: לא רק ש-2000 ו-XP לא צריכות את קבצי ה-DOS, אלא גם 98 ו-95 יכולות להסתדר בלעדיהם (כבר קרה לי שהם נמחקו והמערכת עבדה מצוין). אם אתם רוצים לדעת איך נמחקו, טוב זה סיפור אחר
שנית, מערכות ההפעלה 98 ו-95 לא בנויות מעל DOS, פשוטו כמשמעו. מודל הזיכרון של 95 בנוי בצורה כזו: מרחב הכתובות הוירטואלי מ-0 עד 00400000h משותף ומיועד ל-DOS VM, ולכן באתחול, מערכת ההפעלה מעלה לשם את כל מה שקשור בקונפיגורצית ה-DOS של המחשב. בשום פנים ואופן לא חובה שיהיו אותם קבצים, אפשר גם בלעדיהם.. מרחב הכתובות מ-00400000h ועד 7FFFFFFFh מיועד לכל PROCESS שרץ. יש מרחב כזה שמוקצה לכל PROCESS והוא "אמור" להיות ייחודי ולא ניתן לחדירה, אבל יש סיבות לגיטימיות למה הוא כן ניתן לחדירה, ובקלות.. מרחב הכתובות 80000000h ואילך מיועד לספריות SHARED שרצות במערכת ההפעלה, ואני מדבר כמובן על חלק לא קטן מה-DLL שיש. מצחיק שקוראים להם DLL כשהם בעצם סטטיים... שימו לב, מרחב הזיכרון הוא 32 סיביות.. מודל הזיכרון ב-NT ואילך שונה, אבל לא באופן מהותי. רק היישום שלו מאחורי הקלעים השתנה בהרבה. הרבה דברים נשארו דומים. מה שכן, ב-NT ומעלה אכן יש הפרדה אמיתית בין תוכניות שרצות על המחשב. בכל מקרה, כדי להריץ משהו לפני מע´ ההפעלה ושיהיה לו כח גם בתוכה, חייבים לכתוב VXD שעולה ממש לפני (כמו SoftIce) והוא זה "שמריץ" את מע´ ההפעלה. היישום של זה שונה ב-NT ואלו שבאו אחריה, אבל הרעיון דומה. תוכנית רגילה לא תספיק, צריך משהו שיתפקד גם כאשר המערכת עולה. אלי

למעלה