הרעת תנאים?

מצב
הנושא נעול.
הרעת תנאים?

הרעת תנאים?
רציתי לשאול,אם נשכרתי לעבוד במקום עבודה לתפקיד ניהולי ולאחר שנתיים עבודה הודיע לי המעסיק כי אני עוברת לתפקיד זוטר אך תנאי השכר לא משתנים,האם יש פה הרעת תנאים והאם יש באפשרותי להתפטר ולתבוע פיצויים? ועוד שאלה בדבר דמי הבראה,אני מסיימת את עבודתי במוסד חינוכי הפועל מספטמבר ועד אוגוסט ולכן משולמים דמי הבראה כל אוקטובר לעובדים,אם סיימתי את השנה במלואה מספטמבר ועד אוגוסט,האם אני זכאית לדמי הבראה עבור אותה השנה?

תשובה

הרעת תנאים?
רציתי לשאול,אם נשכרתי לעבוד במקום עבודה לתפקיד ניהולי ולאחר שנתיים עבודה הודיע לי המעסיק כי אני עוברת לתפקיד זוטר אך תנאי השכר לא משתנים,האם יש פה הרעת תנאים והאם יש באפשרותי להתפטר ולתבוע פיצויים? ועוד שאלה בדבר דמי הבראה,אני מסיימת את עבודתי במוסד חינוכי הפועל מספטמבר ועד אוגוסט ולכן משולמים דמי הבראה כל אוקטובר לעובדים,אם סיימתי את השנה במלואה מספטמבר ועד אוגוסט,האם אני זכאית לדמי הבראה עבור אותה השנה?
תשובה
הרעת תנאי עבודה כוללת לא רק פגיעה בשכר או בתנאי העבודה אלא, אף פגיעה במעמד העובד ובכבודו. בכל מקרה עלייך להתריע על ההרעה ולאפשר למעבידך לחזור בו מן ההרעה. רק אם לא יעשה כן, תקום לך הזכות לפיצויי פיטורין אם תתפטרי. לשאלתך השניה, הזכות לדמי הבראה קמה לעובר רק אם עבד שנה מלאה, עם סיום עבדתך, על מעבידך לשלם את כל זכויותייך ללא קשר למועד התשלום לעובדים אחרים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה