הרי הרוקי האמריקאים - עזרה

donna10

New member
הרי הרוקי האמריקאים - עזרה

שלום, הייתי רוצה לקבל המלצה למסלול בהרי הרוקי האמריקאים. אנחנו זוג המתכנן טיול באוגוסט. לאיזה מדינה בארה"ב אתם ממליצים להגיע כדי לבקר בהרים אלה (אנו מתכננים להגיע בטיסה ולאחר מכן להסתדר עם תחבורה ציבורית) היכן כדאי ללון? אודה לכם על כל תשובה והתייחסות, דנה

nitsansh

New member
אני לא חושב שתחבורה ציבורית תהיה

יעילה באזור הזה... תחבורה ציבורית טובה יש בד"כ באזורים צפופי אוכלוסיה, ובהרים אין הרבה ישובים גדולים... כדאי לבדוק טוב את הענין הזה...

זה נכון

יהיה קשה בלי רכב צמוד אנחנו היינו לכל האורך (מהקנדיים) ואז דרך גליישר - ילוסטון- טטון - (פה יצאנו מההרים לדרום דקוטה לראות כל מיני דברים) חזרנו לקולורדו ומשםם ליוטה וגאס ועוד דברים שלא קשורים כבר לרוקיס בכל אופן אם זה מעניין אתכם יש את המסלול טיול שלנו באתר שלי http://www.orke.co.nr זה נמצא ברשימת טיולים אבל קחו בחשבון שעם תחבורה ציבורית זה כמעט בלתי אפשרי אם יהיו לכם שאלות ספציפיות אשמח לעזור אור

אמנון כ

New member
יעד מדהים!!

אבל כאמור, חייבים רכב צמוד. אני הייתי במסלול של שבועיים שהתחיל ונגמר בוונקובר וכלל את הרי הרוקיס, בנף, ווטרטון, קלגרי, פארק גליישר במונטנה (אחד המקומות היפים ביותר בתבל!! הנה כמה תמונות בשביל לפתוח את התאבון) וחזרה דרך סיאטל ופארק אולימפיק לוונקובר. פרטים נוספים אודות הטיול שלי בארה"ב את יכולה למצוא במאמר שכתבתי - אמריקה (שכנראה) לא הכרתם.

זה בעיקר הקנדיים אבל

היא נוסעת לאמריקאיים שנמשכים עוד הרבה דרומה מגליישר בכל אופן לטעמי הקנדיים הרבה יותר שווים .... וגליישר בהחלט מקום מדהים (למרות שאחרי ביקור ביוני , ספטמבר באיזור אכזב אותי קשות

nitsansh

New member
מה באמת שייך לרוקיז האמריקנים??

אני יודע שהאזורים הפופולריים של הרוקיז הם במדינת מונטנה בצפון (פרק גליישר), וייומינג (פרק ילוסטון) וקולורדו (רוקי מאונטנז פרק). הרוקיז נמשכים גם מערבה לתוך יוטה, ואני מניח שגם באיידהו. לגבי ניו-מקסיקו ואריזונה אני לא בטוח שעדיין ניתן לשייך אותם לרוקיז למרות שמדובר בהמשך של אותו רכס הרים (למעשה הרכס הזה עובר לאורך כל יבשת אמריקה מדרום צ'ילה עד אלסקה). שם (וגם בחלק הדרומי של יוטה) האקלים הוא מדברי והנוף הוא לא מהסוג האלפיני של הרוקיז שאני מכיר בקנדה... נראה לי שאם אין מצב שתשכרו רכב והברירה היחידה היא לנסוע בתחבורה ציבורית, הכי נגיש בשבילכם יהיה פרק הרוקי מאונטנז שנמצא לא רחוק מדנבר. בטוח שאפשר למצוא איזושהי תחבורה לפרק, או להצטרף לסיור מאורגן של יום אחד או יותר... אם אתם רוצים לנסוע לילוסטון ולפרק גרנד טיטון שנמצא לידו, העיר הקרובה שאפשר לטוס אליה היא ג'קסון במדינת וייומינג. לפרק גליישר שנמצא על הגבול בין ארה"ב וקנדה (בחלק הקנדי הפרק נקרא ווטרטון לייקס) אני חושב שהגישה הכי קרובה היא מקלגרי בקנדה, אבל אם כבר טסים לקלגרי עדיף לנסוע לרוקיז הקנדיים...

בקולורדו ברוקי מאונטיין פארק

יש שירות שאטלים אבל באופן כללי בפארקים קשה מאוד לטייל בתחברוה ציבורית כי ההגעה גם תהיה קשה וגם לא בכל הפארקים יש שאטלים

למעלה