הריון.

הריון.

שלום, אני אספר בקצרה את סיפורי, לפני כחודש (קצת יותר) היה חשש שנכנסתי להריון. באותה תקופה הייתי על גלולות (בפעם ה-1), אך מכיוון שהן לא נלקחו ביום הראשון למחזור לא הייתי בטוחה עד כמה אני מוגנת באמת. (החשש היה שכבר נטלתי את הגלולה ה17 ונשארו לי רק עוד 4 לסיום החפיסה). עבר שבוע שבאמת הייתי באפלה לגבי כן או לא- הריון (למרות שעשיתי בדיקה גניקולוגית והרופא הציע לחכות לימים של ההפסקה). אז חיכיתי לשבוע הפסקה,במהלך 7 הימים המחזור לא הגיע אלא הוא הגיע ביום ה-8 (הזמן לחפיסה חדשה). לא המשכתי לעוד חפיסה (ומאז גם לא קיימתי יחסי מין) וכבר עברו יותר מ30 יום ועוד לא קיבלתי. הייתי רוצה לדעת האם יש סיכוי שאני כן בהריון למרות הדימום שהיה לי? או שאני יכולה להיות רגועה? האם ללכת לבצע בדיקת דם בהריון בכל זאת? אני אשמח נורא אם תעזרי לי. בתודה מראש.

הריון.

רובוטריקית יקרה, לא ברור לי ממה נבע החשש. לא יודעת מתי התחלת את הגלולות והאם נטלת אותן באופן מסודר. בעקרון אם היה דימום בכמות של וסת ממש, החשש להריון נמוך ביותר. אם אין לך וסת סדיר בדרך כלל, יש לצפות שגם עכשיו כשהפסקת את הגלולות, יהיה לא סדיר ואולי בגלל זה עדיין לא הגיע. כמו כן לחץ נפשי שאת בודאי נתונה בו כעת יכול לגרום לדחיית המחזור. אני מציעה שתגשי ותעשי בדיקת הריון בכל זאת כדי להרגע. חשוב שהבדיקה תעשה לפלחות שבועיים מהיום שבו יכולת להיכנס להריון ( כלומר שבועיים מקיום היחסים האחרון שהיה לא מוגן). בהצלחה.

למעלה