הרחקת יונים

fireman

New member
יש לי מה לחדש לך

חישוב כמויות עפר נעשות גם בחישוב משקל בהתאם לסוג החומר.

שחיין

New member
שאלות

בהמשך לשאלתו של רופן הרשה לי לבקש ממך לא למהר אלא להביא לפנינו את כל הנתונים על האדמה שלך. היכן אתה גר? מה סוג האדמה? מדוע אתה חושב שצריך להחליף אותה? מה הבעיה בה? וכן על זה הדרך הבא לנו כל מידע שיש לך על המקום והאיזור. לפני שהתחלתי להקים את גינתי אמרו לי שהאדמה לא פוריה, שא"א לגדל שם כלום ועוד הפחדות מסוג זה. ברוך ה' שהכל גדל להפליא ! עד כה לא נתקלתי בצמח אחד שלא הצליח באדמה זו. יש לי מסלעה שכל הצמחים ממש משתוללים בה הרבה מעבר למה ש"תחננתי" להם. צריך לדעת איך לטפל בה (באדמה), איך להשקות לזבל ולהפוך אותה לפוריה.

fireman

New member
תשובות../images/Emo41.gif

היכן אני גר: באר שבע סוג האדמה: חומרי בניין, בטון, טיט, זבל, קרשים.....בקיצור.....לא רואים אדמה. למה להחליף? אז ככה, השטח מכוסה כולו בפסולת בניה מפה ועד להודעה חדשה. מעבר לכך אני צריך להגביה את גובה האדמה במגרש מאחר והגבהתי את הבית מעל לגובה הקרקע, מה שאומר שאני צריך לבצע מילוי חלקי של ההפרש פוריה היא כן......צומחים שלי שם הדסים וכל מיני עצים לא מזוהים בלי לקבל מים ובלי לקבל שום טיפול וזה מתוך כל ערימות הזבל. במהלך הניקיון של המגרש יצא משם חלק מהאדמה ואני צריך להשלים את השאר.... השאלה היא עם מה להשלים?

שחיין

New member
אההה...

אז זה לא להחליף אדמה כי בעצם אין לך אדמה בכלל. קודם תפנה את הפסולת מעל האדמה המקורית ואז תוכל לראות מה יש לך ואיזה גובה וכו... לגבי סוג האדמה: כבר דובר כאן בפורום רבות על כך שאדמת הלס שבאיזורך היא אדמה טובה לגינון. זקוקה לקומפוסט אבל טובה. תבדוק מהיכן ניתן בסביבה לכרות אדמה (אולי איזה אתר בניה שחופרים בו לעומק בשביל מרתף או חניה ואז אתה יכול לבקש מהם לפנות את אדמה לגינתך) או מי מוכר אדמה באופן חוקי !

שחיין

New member
מספר עצות

שלום 1. יש על זה מידע בפורום ציפורים. יש כמה קישורים בנושא. 2. יש חומר "עופי מפה יונה" שהוא סוג של דבק שגורם להן אי נוחות. פעם השתמשתי בו אבל הבעיה הייתה שבאו גם ציפורים קטנות וממש איני רוצה לספר מה זה עשה להן (וגם ללב שלי). 3. קראתי באיזשהו מקום שנחש צעצוע (כזה מפלסטיק) שיונח במקום המנוחה שלהן ירחיק אותן. תנסה וחזור אלינו עם הדרך שהצליחה.

דובב

New member
הפסלים האלה לא דומים כלל ליונים

היציבה שלהם והצורה הכללית מזכירה יותר שחפים זה יכול להבהיל את היונים ליום יומיים שבוע......אבל בסוף הן תתרגלנה אגב עבודה דומה היה עושה כל גוף זר שהיה מונח על אדני החלונות !

למעלה