הרדמה

יעליתה1

New member
הרדמה

קצת ארוך אבל אני מרגישה בדרך ללא מוצא... בתי בת 11 חודשים. עד גיל שבעה-שמונה חודשים סבלה מאוד מגזים, והדרך להרגעתה היתה לקפוץ איתה על כדור פיזיו. היא התרגלה, ועד היום כל הרדמה (יום או לילה) מתרחשת כך שאני קופצת איתה על הכדור. ניסינו לעשות את שיטת החמש דקות למרות שקשה לי להסכים איתה. אחרי חצי שעה של צרחות איומות ופאניקה מוחלטת שלה (באמת) נשברנו. בנוסף הבכי הביא לשיעול שגרם לה להקיא. היא לא מקיאה בכוונה אלא הבכי גורם לשיעול כזה שבעקבותיו היא מקיאה. שלושה ימים אחר כך היא היתה בחרדה ובכל פעם בה נרדמה (על הכדור כמו תמיד) מיד התעוררה בבכי - ממש ראו שהיא פוחדת להירדם שוב. אני לא מסוגלת לשים אותה במיטה ולתת לה לבכות עד צאת נשמתה. מצד שני נמאס לי מדרך ההרדמה הזאת, על הכדור. ניסיתי לשכב איתה יחד במיטה וללטף, אבל היא מיד מתחילה לשחק ולצחוק וכשהעייפות גוברת עליה היא שוב מתחילה לבכות ולצרוח ולהיכנס לפאניקה. גם שיטת הרם הורד לא עבדה כי בכל פעם בה הרמתי אותה היא נרגעה אך כשהחזרנו אותה למיטה היא שבה לבכות. אגב - אני עובדת עם תינוקות וכשאני אומרת שהיא בוכה אני מתכוונת לבכי שהיא בעצם היסטריה מוחלטת ומצוקה של ממש ולא לסתם בכי רגיל של תינוק. אני יודעת שמילת המפתח היא עקביות אבל אני רכה ולא מסוגלת לעבור שבוע שלם בו התינוקת כל היום משתנקת מהבכי של השינה ומתעוררת במתח בכל פעם בה היא עוצמת עיניים. מה עושים? תודה רבה

התמדה! ולאו דוקא בכח..

קשה לצאת מהרגלים...אבל אני מאמינה שתצליחי האם אתן עושות טקס לפניהשינה ? אמבט חם באוירה שלווה, עיסוי או ליטוף נעים מכיוון מרכז הגוף החוצה, סיפור קטן ? שיטת ה5 דות לא אומרת להשאיר תינוקת צורחת חצי שעה...בכלל לא... אחרי טקס כזה את שמה אותה במיטה מכסה אומרת לילה טוב חיבוק ונשיקה אני גם תמיד מבהירה להם שאמא כאן בחדר שלה לידם...ויוצאת...כשהיא בוכה את ניגשת מייד בפעם הראשונה , שוב מלטפת במיטה, מרגיעה ואומרת שאת כאן וצריך לישון...לאט לאט מגדילים את פרקי הזמן...אם גם זה קשה תנסי לשבת לידה בכסא ליד המיטה בשקט בלי לדבר רק להפגין נוכחות בהתחלה ולאט לאט תשחררי גם את זה. אני יודעת שהלב נקרע לשמוע אותם צורחים אבל עם המון התמדה, סבלנות, ולא בכח זה עובד ללא יוצא מן הכלל. לי יש תאומים ועם אחת זה הלך ממש בקלות ועם האחר ממש לא אבל עם שניהם בסופו של דבר זה עבד. שיהיה המון בהצלחה.

pazzel285

New member
אוף כל העניין סביב השינה הוא קשה...

המון המון סבלנות.... (קל להגיד...) אני ניסיתי את הטפיחות על הגב (בערך 5-10 דקות), קצת קשה אבל גם עם זה צריך הרבה סבלנות.... כל פעם היא נשכבת על צד אחר ואני דופקת על הגב ובמקביל תופסת את המוצץ שלא יעוף. הבעיה שלי עכשיו היא אחרת...היא לא יורדת לי מהשד.. בעיקר במשך היום אני לא מצליחה להרדים אותה בלי שתהיה על השד.... היא משתמשת בי כמוצץ, לא יודעת מה לעשות עם זה
. זה רק אצלי או שיותר קשה להרדים אותם במשך היום מאשר בלילה? בכל אופן אם יש פה למישהי עוד טיפים לגבי דרכי הרדמות נשמח לשמוע ושיהיה לכולנו בהצלחה

יעליתה1

New member
מיום לידתה ישנו טקס שינה קבוע,

אווריה שקטה, סיפור, שירי ערש, בקבוק - הכל - זה ממש לא עוזר. בשיטת החמש דקות נכנסנו כל שלוש-ארבע דקות לחדר - אבל היא צורחת כמו אני לא יודעת מה. זה אפילו לא ממש צרחות כי מרוב בכי ופאניקה כבר בקושי יוצא לה קול והיא בקושי נושמת. כשכראתה אותנו לא נרגעה כמובן, וכשראתה כשאנחנו יוצאים נכנסה לחרדה עוד יותר חזקה. הרגשתי שאני מתעללת בה ולכן נשברתי אחרי חצי שעה.

מנסיון שלי - קודם כל להיות שלמה עם

עצמך ועם השיטה אותה את בוחרת, אחרת זה בטוח לא יעבוד. שנית - כשבאמת ימאס לך ותחליטי שלשבת לידה וללטף אותה, על כל המשתמע מכך, עדיף על קפיצה לילית על כדור, זה גם יצליח לך. מעבר לכך, אם התחושה האימהיתש לך ומרת שמה שהיא צריכה זה חיבוק, אז זה כנראה מה שהיא צריכה. אני בגיל הזה, אגב, כבר העברתי למזרן על הרצפה והייתי שוכבת לידם. אני ממש שונאת את מיטת הכלוב שלא מאפשרת קרבה אמיתית בין ההורה לילד.

תמתמ1

New member
אני חייבת לכתוב לך שההגדרה

שלך למיטה כ"יטת כלוב" וגם ההסבר שלך שזה לא מאפשר קירבה , מעורר אנטי אצלי. רק המיטה מאפשרת קירבה אמיתית?! ביתי ישנה במיטה כזו , ואני לא מרגישה שזה כלוב , ויש בינינו קירבה אמיתית וכנה.

yulink

New member
קצת ארוך - הפסקנו להלחם איתה

אני מבינה אותך כל כך! קיבלנו מיליון עצות, מכולם. ניסינו הכל - טכס, 5 דקות, הלוחשת לתינוקות, ואני יודעת מה זה הצרחות האלה, בשניה שמתקרבים למיטה.... אין שניה שהיא היתה יושבת או עומדת בשלווה במיטה. בסוף התיאשנו והחלטנו להפסיק להלחם איתה. הבנו שהיא מפחדת/ לא אוהבת את המיטה, והעברנו אותה לישון על הרצפה, שמנו שטיחים, מזרן פעילות ומעליו את המזרון שלה, ואנחנו שוכבים לידה עד שהיא נרדמת, ומאז, טפו טפו, אם אין משהו שמפריע לה (שיניים, אזניים וכו') ישנה מצויין לפעמים זוחלת אלינו לפנות בוקר וזוכה לעוד שעת שינה איתנו ביחד. (חשוב למנוע זחילה למקומות אחרים בבית, ע"י גדרות ...) בהחלה כשהיינו שוכבים לידה, גם היא היתה משחקת וצוחקת, עד שהתחלנו להגיד לה פעם אחת: "עכשיו הולכים לישון" ואח"כ לא משתפים פעולה, ולא יוצרים שום קשר, גם לא :"די" וכלום. כדי לא לעודד אותה, ברגע שנשפכת, אני מחזיקה אותה בחצי חיבוק (עם הראש על היד שלי) מוצץ, ולישון. אני לא אומרת שזה תמיד ורוד, לפעמים הנשמה יוצאת עד שהיא נרדמת אבל בסיכומו של עניין, כולנו יותר רגועים וישנים יותר טוב. והכי הכי הכי חשבו, תעשי מה שאת מרגישה שנכון, כי לנסות שיטות שאת לא מאמינה בהן - זה פשוט לא עובד.

יעליתה1

New member
תודה ושאלה על תגובותיכן

מה עושים עכשיו כשקר? אני למשל מחממת עם רדיאטור, כך שהיא עלולה לזחול אליו ולהיכוות... בעקרון היא דווקא מתה על המיטה שלה, משחקת שם בכיף לפעמים באמצע היום, וגם מתעוררת בה בחיוכים גדולים... הבעיה היא עצם הידיעה שהולכים לישון. אפילו בטיול בעגלה היא תבכה קודם... ורק אז תירדם

למעלה