הרב מאזוז בהמה

אלפיני

Well-known member
שים לב לדברי.
למי שמנצל את כוחו על חלש, נחשב בעיניי בהמה.
אם תרצה פירוט, בבקשה
מורה
מנהל
פסיכולוג
רב נהג
אבא אמא
והמגזר אינו חשוב.
ההבדל הוא שכל אילו שציינת מדובר באנשים שבמידה והם סורחים ישפטו כאחד אדם בעוד שבחברה החרדית קיימת נטייה להעלים מהעין את הסורחים. כלומר עמדת הכח משמעותית הרבה יותר כמו גם מידת הבהמיות

שמלת תחרה1

Well-known member
ההבדל הוא שכל אילו שציינת מדובר באנשים שבמידה והם סורחים ישפטו כאחד אדם בעוד שבחברה החרדית קיימת נטייה להעלים מהעין את הסורחים. כלומר עמדת הכח משמעותית הרבה יותר כמו גם מידת הבהמיות
חסרים רבנים או חרדים שסרחו שנכלאו עקב פגיעה בחלשים מהם?

אלפיני

Well-known member
חסרים רבנים או חרדים שסרחו שנכלאו עקב פגיעה בחלשים מהם?
הרבה פחות יחסית לכמות העבירות וביחס לציבורים אחרים.

בנוסף עסקנים חרדים ורבנים חרדים בעמדות השפעה גם מנצלים ציבורים אחרים ובכך מוסיפים חטא על פשע

Harrington

Well-known member
מנהל
אני רק שאלה;
אם ראוי לכנות אדם בהמה בגלל שהוא מכנה כך אחרים, מה התגובה הנכונה לכותרת השרשור הזה?

אלפיני

Well-known member
אני רק שאלה;
אם ראוי לכנות אדם בהמה בגלל שהוא מכנה כך אחרים, מה התגובה הנכונה לכותרת השרשור הזה?
יש משהו בדבריך לשם שינוי. אומנם לכנות אדם סורר בהמה הפך כמעט מסורת בקרב יהודים אבל בכל זאת מדובר בעלבון לבהמות. נראה לי שלכנות אותו חולירה יהיה הרבה יותר הוגן ומתאים.

Harrington

Well-known member
מנהל
יש משהו בדבריך לשם שינוי. אומנם לכנות אדם סורר בהמה הפך כמעט מסורת בקרב יהודים אבל בכל זאת מדובר בעלבון לבהמות. נראה לי שלכנות אותו חולירה יהיה הרבה יותר הוגן ומתאים.
תשובה לשאלתי עדיין לא קיבלתי. אם תחליף את המילה בהמה בכל מילה אחרת, השאלה תישאר בתוקף.

למעלה