הרב זאב מנסבך מצוהר- חשוב לקרוא!!!

הרב זאב מנסבך מצוהר- חשוב לקרוא!!!

אני לא כותבת כאן כ"כ בגלל חוסר זמן אני מתחתנת ב- 11/9. בהתחלה התכווננו להתחתן דרך הרבנות עם רב מצוהר בשם- זאב מנסבך. בסופו של עניין החלטנו לערוך חופה רפורמית. איזה מזל- תשקיעו ותקראו מה קרה בחתונה של זוג שהתחתן עם כבוד הרב זאב מנדסבך. פורסם בפורום מתחתנים אין לך מקום בתא הדואר, אז הנה כל הסיפור (באנגלית כי כבר כתבתי אותו לפני שמן מה באנגלית... אני אשמח לתרגם לעברית אם זו בעיה) We got married in Kfar-Saba, were you must have a 'rav mechaen', which means he has to be a rav of a city/village or so. Tsoar connected us with Rabi Zehev Mentsbach, from moshav Shaphir - somewhere between kiriat-gat and hevron He met with us two months before the wedding for a couple of hours, explained all the ceremony and what he can or cant do. We agreed on the phone before the wedding about how the hupa will be and at what hour. When he came, we tolled out parents to show him the witnesses, and went to the family room waiting for the DJ to call us to the hupa. But during this time, the rabi did not agree to make the hupa with the witnesses we had, because he wanted only religious witnesses. He claimed he had tolled us about this, but we both do not remember such a thing. Anyway, we had some religious people there, so out parents called them to be out witnesses. This time the rabi said we were trying too trick him, and that we are now lying and the witnesses we bring him are not religious!!! And they really were!!! The rabi said we are telling not religious people to wear a kipa and claim they are religious! I also must say that our religiour guests were very offended by this. He did not want to make the hupa, so he just took his stuff and went to the car!!! Our parents, the DJ, the 'menahel erua', they all ran after him, and for an hour stood near his car to convince him to come back!!! During this time, the religious people that were there called the main rabi of Even-Yehuda, and the main rabi of Kfar-Saba (at home), asking if the whitnesses have to be religious, and they both said that this is no problem, and they do not have to be religious... Our marriage is actually made in Kfar-Saba, but the rabi did not care!!! Finally, with a delay of 1.5 hour, he came back and made the hupa. This was after a lot of 'atsabim' and my wife's father needing medical help from the 'menael erua'. That's the story... לתשומת לבכם

כלה קלה

New member
הוא היה הרב שלנו!!!

וואו...ממש עצוב שכך קרה להם! הוא ערך לנו את הטקס והכל התנהל על מיי מנוחות!! באמת הוא ביקש שיהיה עד שומר מצוות, וזה העד שהבאנו....מעבר לזה הכל היה ממש ממש בסדר, הוא נתן לנו במתנה את כוס היין איתה הוא קידש אותנו, ואני אפילו לא שמתי כיסוי על הגוף ולא היתה לו כל בעיה עם זה.... הוא היה ממש נחמד ולא היו כל דרישות מעבר לכך... חבל שזה מה שקרה לזוג , אבל כל מקרה לגופו כנראה, כי אני מכירה עוד זוגות שנישאו והוא היה הרב שלהם, והם היו ממש מרוצים!! הוא מתחשב בדרישות מכל סוג שהוא כל עוד הן אינן מתנגשות עם ההלכה!

mariana

New member
איזה קטע

לא מבינה הם לא סגרו את זה איתו לפני החתונה??? אני שונאת שעושים כאלה קטעים בחתונה עצמה

קובני1

New member
אם זאת היתה החתונה שלי...

באותו רגע שהוא היה אורז את החפצים שלולכיוון האוטו איש לא היה עוצר מבעדו הייתי מבצע טקס מאולתר ושיילך קיביני....ט חוצפה שכזו ביום החתונה להרוס את האירוע?????? קובני זועף

hila123

New member
"קובני זועף"???../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

קובני1

New member
גם קובנים כועסים ../images/Emo123.gif

בעיקר אם בת הזוג שלהם מרוקאית

כל רבני צוהר דורשים עד דתי

גם שלנו דרש ולמרות שזה קצת עצבן אותנו אמרנו בסדר כי חבר של עמית דתי. עמית סגר עם אותו חבר שהוא יהיה העד שלנו. אבל ביום החתונה התברר שאותו חבר, שהוא קצין בכיר בצה"ל, לא יכול להגיע כי יש בלת"ם. מה לעשות? ביקשנו מאחד החברים. הרב התחיל לעשות בעיות ובשלב מסוים עמית אמר לו שאם עד חילוני לא מספיק טוב אז גם עמית לא יכול לחתום על הכתובה, כי גם הוא חילוני ומה ההבדל (הרי החיוב הוא של עמית, שכביכול בור בענייני האלו...). בסוף הסתבר שאותו חבר בא ממשפחה שהרב מכיר - שהיא דתית למרות שהעד חילוני - אז איכשהו זה עבר...

ליידי10

New member
כמה דברים על רבני צוהר

הרב שלנו הוא מרבני צוהר ולאחר כל השמועות ששמעתי עליהם רציתי לשמוע ממנו מה נכון ומה לא, אז ככה: 1. הם דורשים!!! עדים דתיים, שומרי שבת. 2. אין הכלה יכולה להעניק לבעל טבעת אלא רק לאחר 7 הברכות ולפני שבירת הכוס. 3. הכתפיים לא חייבות להיות מכוסות. 4. אין הכלה חייבת להיות במקווה. הוא אמר בצורה עדינה: "אני מעדיף שתהיי, אבל אם תלכי או לא תלכי זאת בחירה שלך. רק אל תספרי לי אם לא הלכת" 5. הם מסכימים לקדש ביין לבן (מי מהכלות שהן היסטריות כמוני וחוששת שהיין האדום ישפך על השמלה)- רבנים אחרים לא תמיד מסכימים. 6. הם מסכימים שאת 7 הברכות יברכו חברים, בני משפחה ומי שהזוג בוחר. 7. הם לא גובים שקל, אפילו לא מסכימים לקחת תרומה. אם הזוג מתעקש הם מציעים שהזוג יתרום סכום כסף שהם בוחרים לאיזה מוסד שהזוג רוצה, ושהתרומה תהיה על שם הרב. מקווה שלאף אחד לא יקרה מה שקרה לזוג הזה, נראה לי מזעזע ומלחיץ.

dasiku

New member
ואללה?????? ../images/Emo12.gif

אריק - לעבודה !! צריך למצוא חברים עם כיפה, ומהר !!!

ליידי10

New member
לא להילחץ.

אם לא מוצאים פשוט צריך לומר לרב כמה ימים לפני והוא מביא. בעקרון מספיק עד אחד כי הרב עצמו יכול לשמש עד.

מונלייט

New member
מה???

מוזר מאד... דוקא פה בפורום היו כמה דעות מאד חיוביות עליו... מצער שככה קרה לזוג הזה! הייתי מתמוטטת לחלוטין אם זה היה קורה לנו...

קוקולה2

New member
הוא הרב שלנו!!!

קצת מלחיץ אבל לפחות אני יודעת עכשיו מה יכולה להיות בעיה ואני אמנע ממנה. יש לנו כמה אורחים חובשי כיפה ושומרי מסורת שישמחו להיות עדים. אם זו כל הבעיה אז אני מקווה שאין לי מה ליהלחץ כי אין לי כוחות נפשיים להתמודד עם חיפוש אחרי רב 3 שבועות לפני החתונה......

ronit0

New member
גם הרב שלנו ביקש עדים דתיים

ואמר שהוא יכול להיות עד.. לנו יש קרובים דתיים, אז אין בעיה- אבל אם יש בעיה, אז תמיד אפשר לבקש מהמשגיח כשרות לשמש כעד.

נובס

New member
עוד הערה לתשומת לבכם

העדים גם לא יכולים להיות קרובי משפחה אפילו לא רחוקים. בחתונה שלנו התחלנו לתפוס כל דתי ולברר מיהו ואם הוא יכול להיות עד בשבילנו. זה היה די מעצבן אבל בגלל שהיו לנו הרבה דתיים זו לא הייתה בעיה למצוא.

כל רב מעדיף עדים שומרי מצוות

גם בחתונה של חברים שלי הביאו לרב שני עדים, חברים קרובים מאד של ההורים ואחד לא נראה לרב עדוק מספיק, אז באופן דיסקרטי הביאו עד אחר. אבל להגיע לרמה כזו שהוא חושב שמשקרים לו?! זה כבר ממש מוגזם. סה"כ הוא יכול היה לשאול אותם איזו שאלה או שתיים (נגיד- מה פרשת השבוע, שאנשים לא דתיים בטוח לא היו יודעים...).

למעלה