הרבה פעמים כשאני חושבת על פרטנר

Mo432020

Well-known member
אומר פה משהו די רגיש שלצערנו קורה עדין בחלק מהבתים והוא התעללות כלכלית.וזה מה שאני והבנות שלי חווינו.
הבנות שלי כבר בוגורות ומפרנסות את עצמן.
לא ייתכן שאשה עובדת קשה הכסף שהיא הרוויחה נכנס לחשבון אחד ושהיא צריכה כסף אפילו לדבר בסיסי כמו דלק לאוטו יעשו לה בעיות.
אני ממש לא אשה בזבזנית אבל אם לפעמים אני רוצה לקנות לעצמי איזה בגד או נעליים אז מרשה לעצמי.כמובן דברים גדולים מתייעצים אחד עם השני.
ואאו אכן נשמע יחסים לא תקינים, זה מתבטא רק במישור הכלכלי? השאר עובד טוב? לעיתים זאת סיבה מספיק טובה פשוט להמשיך הלאה....

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
אומר פה משהו די רגיש שלצערנו קורה עדין בחלק מהבתים והוא התעללות כלכלית.וזה מה שאני והבנות שלי חווינו.
לא ייתכן שאשה עובדת קשה הכסף שהיא הרוויחה נכנס לחשבון אחד ושהיא צריכה כסף אפילו לדבר בסיסי כמו דלק לאוטו יעשו לה בעיות.
אני ממש לא אשה בזבזנית אבל אם לפעמים אני רוצה לקנות לעצמי איזה בגד או נעליים אז מרשה לעצמי.כמובן דברים גדולים מתייעצים אחד עם השני.
מסכימה לחלוטין,ואני אשמח לשמוע ולעזור אם מדובר בסיטואציה קשה יותר במסר פרטי .

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
וגם אם את נהנית לפנק את עצמך..זה לגיטימי ואת עובדת ומתפרנסת.

נסיך.333

Well-known member
צודקת, הקופה היא משותפת, אז או ששני הצדדים "מבקשים" להוציא כסף או שאף צד..
כשמבינים שחיים יחד עם אותן חובות וזכויות הכל קל יותר..

alongrin100

Well-known member
איך אני אוהב את ההתקרבנות הזו של נשים.
מה שהן לא יעשו, תמיד הן ינסו לצאת קורבן.

יש באמת מקרים של "אלימות כלכלית" שצריך לטפל בהם.
מצד שני בהרבה מאד מקרים מדובר באשה שמוחקת בקניות חסרות אחריות כל יתרה חיובית בחשבון הבנק,
ובבעל שמנסה למחות על כך.
עכשיו אפשר להאשים אותו באלימות כלכלית.

ובמקרה שלך של חשבונות נפרדים שכביכול אין לך גישה לחשבון הבנק של בעלך.
זה מאפשר לך לבזבז את הכספים שלך, אבל חס ושלום בעלך יתנגד להוציא מכספו שלו תוכלי לתבוע אותו על "אלימות כלכלית".
איך אמרנו... צדק זה רק כוכב.

ודרך אגב, נתקלתי בלא מעט נשים שהתלוננו על כך שהבעל שלהן חוקר אותן על כל מיני הוצאות חריגות. לדוגמא מתנות וצימרים עם המאהב.
"הוא חשדן, קמצן ולא מפרגן"... איך זה שהוא מעיז להפריע לי להזדיין חופשי מהצד...חחחח

ואחרון אחרון חביב...
בסופו של יום המפסיד העיקרי מהכנסת רשויות המדינה ובתי המשפט לחדר המיטות הן נשים..
רוב הנשים עדיין לא מבינות את זה, אבל את תחילת התהליך והתוצאות שלו רואים כבר עכשיו.

in bal1

Well-known member
אז בוא נעשה פה סדר.
א) אני לא קורבן אפילו רחוק מאד מזה.
ב) לא בזבזנית בכלל דווקא קונה בחניות הכי זולות.
ג) אני בהחלט משתפת אותו בקניות שאני עושה והוא משתף אותי במה שהוא קונה.והרוב אנו מחמיאים אחד לשני.
ד) דווקא אני מבין שנינו חשוב לה שלא ניהיה במינוס,לו דווקא זה פחות אכפת.
ה) לגבי נשים שהולכות לצימר אז סלח לי הן לא עושות בחוכמה אם הן משלמות באשראי ברור שאח"כ יהיו שאלות.גם לי הציעו הצעות כאלו אבל תמיד זה שהציע גם הציע לשלם.
ו) זה שיש לנו חשבונות נפרדים זה לא אומר שאני מונעת להוציא כסף נהפוך הוא זה שלו.

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
איך אני אוהב את ההתקרבנות הזו של נשים.
מה שהן לא יעשו, תמיד הן ינסו לצאת קורבן.

יש באמת מקרים של "אלימות כלכלית" שצריך לטפל בהם.
מצד שני בהרבה מאד מקרים מדובר באשה שמוחקת בקניות חסרות אחריות כל יתרה חיובית בחשבון הבנק,
ובבעל שמנסה למחות על כך.
עכשיו אפשר להאשים אותו באלימות כלכלית.

ובמקרה שלך של חשבונות נפרדים שכביכול אין לך גישה לחשבון הבנק של בעלך.
זה מאפשר לך לבזבז את הכספים שלך, אבל חס ושלום בעלך יתנגד להוציא מכספו שלו תוכלי לתבוע אותו על "אלימות כלכלית".
איך אמרנו... צדק זה רק כוכב.

ודרך אגב, נתקלתי בלא מעט נשים שהתלוננו על כך שהבעל שלהן חוקר אותן על כל מיני הוצאות חריגות. לדוגמא מתנות וצימרים עם המאהב.
"הוא חשדן, קמצן ולא מפרגן"... איך זה שהוא מעיז להפריע לי להזדיין חופשי מהצד...חחחח

ואחרון אחרון חביב...
בסופו של יום המפסיד העיקרי מהכנסת רשויות המדינה ובתי המשפט לחדר המיטות הן נשים..
רוב הנשים עדיין לא מבינות את זה, אבל את תחילת התהליך והתוצאות שלו רואים כבר עכשיו.
ולמה אתה חובט בה באימרות ההכללה שלך כלפיי נשים?
היא כותבת על אלימות כלכלית פה בפורום ואתה מוצא לנכון לרדת עליה מבלי להכיר אותה ומה שחוותה/חווה.
אז בפעם הבאה שתכתוב כאן אישה אחרת על אלימות פיזית/מינית תמצא כבר "להזכיר"לה שהיא מתקרבנת..
לסיכום,מבחינתך,כל הנשים מוצצות דם וכסף ונדמה שלא משנה כמה אישה פה תתוודה בפתיחות אתה תמצא תמיד את המקום לפגוע.

alongrin100

Well-known member
ולמה אתה חובט בה באימרות ההכללה שלך כלפיי נשים?
היא כותבת על אלימות כלכלית פה בפורום ואתה מוצא לנכון לרדת עליה מבלי להכיר אותה ומה שחוותה/חווה.
אז בפעם הבאה שתכתוב כאן אישה אחרת על אלימות פיזית/מינית תמצא כבר "להזכיר"לה שהיא מתקרבנת..
לסיכום,מבחינתך,כל הנשים מוצצות דם וכסף ונדמה שלא משנה כמה אישה פה תתוודה בפתיחות אתה תמצא תמיד את המקום לפגוע.
אני בסך הכל כותב את דעתי (שבפעם המליון מבוססת על עובדות).
להפגע או שלא זו כבר בחירה של כל אחד ואחד.
ודרך אגב, הקטע הזה של "להפגע" זו אחלה טקטיקה לסתום לאנשים פיות כדי שלא יגידו דברים שלא מוצאים חן בעינהם.
דוגמא:
80% מתיקי הגירושים נפתחים על ידי נשים - "אתה מיזוגן שונא נשים"

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
ודרך אגב, הקטע הזה של "להפגע" זו אחלה טקטיקה לסתום לאנשים פיות כדי שלא יגידו דברים שלא מוצאים חן בעינהם.
דוגמא:
דעתך??היא כתבה על עצמה ולא ביקשה חוו"ד מומחה עם כל הכבוד "לעובדות"שאתה מעלה,וקצת אמפטיה לא היה מזיק .
רצוי ואפילו הכרחי לומר את דעתך ואין פה שום טקטיקה לסתום פיות כי מה שאתה כותב לא מוצא חן,אתה מחליט בשבילה מה מצבה ושהיא מתקרבנת ועוד,ורק על זה אני נותנת את הדעת.

alongrin100

Well-known member
דעתך??היא כתבה על עצמה ולא ביקשה חוו"ד מומחה עם כל הכבוד "לעובדות"שאתה מעלה,וקצת אמפטיה לא היה מזיק .
רצוי ואפילו הכרחי לומר את דעתך ואין פה שום טקטיקה לסתום פיות כי מה שאתה כותב לא מוצא חן,אתה מחליט בשבילה מה מצבה ושהיא מתקרבנת ועוד,ורק על זה אני נותנת את הדעת.
תראי..אני כתבתי על התופעה של "אלימות כלכלית" באופן כללי ולא ספציפית על המקרה שלה.
בנוסף זה פורום פתוח, וכל אחד יכול לכתוב פה כרצונו. מי שלא רוצה שלא יקרא.

עכשיו לגופו של עניין כדי שתביני יותר במה מדובר. למזלך הרב, בחרת שלא להתחתן אז כל נושא של גירושים רחוק מעינייך. עשית בשכל רב (בלי ציניות).

הרבה חוקים נחקקו מתוך כוונה טובה. אבל הדרך לגהינום רצופה בכוונות טובות.

אני אקדים ואומר שיש נשים שסובלות מאלימות כלכלית, בדיוק כמו שיש נשים שסובלות מאלימות מילותית ופיזית. קורבנות אמיתיים שצריך לתת להן כל עזרה אפשרית.

מצד שני, גירושים הם בסופו של דבר מאבק עקוב דם על חלוקת משאבים. מדובר על פירוק חבילה שבו כל צד מנסה להשיג נתח גדול יותר מהעוגה. הרבה פעמים באמצעים לא כשרים.

וככה יוצא שעורכי דין מנצלים באופן ציני לרעה את כל החקיקה שנועדה להגן על נשים מפני אלימות לסוגיה כדי לסחוט מהגברים עוד נתח מהשלל. תלונות שווא על אלמ"ב, אלימות כלכלית וכו. תוך ידיעה שהפרקליטות לא תאכוף נגד נשים שהתלוננו תלונות שווה.

וככה יוצא שבמציאות של קרוב ל-70% גירושים יש יותר תלונות שווא וניצול לרעה של ההגנות האלה מאשר תלונות אמת.

עכשיו תעשי עם זה מה שאת רוצה.

in bal1

Well-known member
דוגמא:
למ
דוגמא:
מסכימה איתך שיש נשים נצלניות וזה כלל לא מקובל עלי.אמרת קודם עובדות.תראה כל העניין של התעללות כלכלית לא תמיד צף כמו אלימות פיזית אבל היא קיימת פשוט לאנשים כמוך קשה לראות את זה.

in bal1

Well-known member
לפני כמה שנים פשוט סבלתי ומה שנקרא התבכיינתי באוזני גברים אחרים אתה יודע אוזן קשבת.עד שדווקא חבר טוב שלו אמר לי לפתוח חשבון משל עצמי.ושוב אני אומרת זה שיפר את חיי הנשואין שלנו ללא הכר.

in bal1

Well-known member
בעקבות כל ההודעות על פרטנר מתאים החלטתי לפתוח פה נושא נלווה על למה זה טוב לפעמים שיהיו חשבונות נפרדים.
לפני זמן מה היינו אצל אמא של בעלי האבא כבר לא בחיים.וסיפרנו שנינו בגאווה שיש לנו חשבונות נפרדים.אתם יודעים מה חמותי אמרה? חבל שגם אני לא עשיתי את זה שהיינו יותר צעירים! ולמה אמרה כך.חמי היה נגר מצוין אבל את החשבונות לאידע לנהל,כך שהם היו בהרבה חובות והחובות האלה פגעו גם בה כי לא היה מהיכן לקחת כסף.
גם היא עבדה אבל כל הכסף המועט שהרוויחה הלך לכיסוי חובות.אם היה לה חשבון נפרד משלה אולי הדברים היו אחרת.
שסיפרנו את זה כולם היו בהלם.אמרו מה פתאום? איפה נשמע כזה דבר אתם זוג הכל יחד לא? אז לפעמים גם בעסקים זה טוב

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
בעקבות כל ההודעות על פרטנר מתאים החלטתי לפתוח פה נושא נלווה על למה זה טוב לפעמים שיהיו חשבונות נפרדים.
לפני זמן מה היינו אצל אמא של בעלי האבא כבר לא בחיים.וסיפרנו שנינו בגאווה שיש לנו חשבונות נפרדים.אתם יודעים מה חמותי אמרה? חבל שגם אני לא עשיתי את זה שהיינו יותר צעירים! ולמה אמרה כך.חמי היה נגר מצוין אבל את החשבונות לאידע לנהל,כך שהם היו בהרבה חובות והחובות האלה פגעו גם בה כי לא היה מהיכן לקחת כסף.
גם היא עבדה אבל כל הכסף המועט שהרוויחה הלך לכיסוי חובות.אם היה לה חשבון נפרד משלה אולי הדברים היו אחרת.
שסיפרנו את זה כולם היו בהלם.אמרו מה פתאום? איפה נשמע כזה דבר אתם זוג הכל יחד לא? אז לפעמים גם בעסקים זה טוב

אני חושבת שהחיים האישים שלך וההחלטות הן שלך ולא משנה מה זה או אחר חושבים .
אחד הדברים שהחיים לימדו אותי לא להצטדק על מעשיי ולתת לאדם/אישה כזו או אחר להשפיע עליי ועל מה שאני חושבת שנכון לי.
שיהיה בהצלחה .

in bal1

Well-known member
בוקר טוב.ראשית תודה על הדאגה והתגובות הנפלאות היוצאות ממך.הצטרפתי לפורום אחרי שקראתי כמה דברים והחלטתי לתרום מניסיוני ושאולי אנשים יעשו החלטות מושכלות בחיים שלהם.רק מנסה לעזור.

Gu987

Well-known member
מידי פעם יוצא לי להיתקל בסיפורים מהסוג הזה. סיפורים שמשלבים התעללות רגשית, או התעללות כלכלית. (לא יצא לי להיתקל במישהי שעברה התעללות פיזית).
אני כל פעם מופתע מחדש שדברים כאלה קיימים לנו בעולם. וכנראה לא מדובר בבן זוג קמצן, אלא בבן זוג שזה מנגנון השליטה וההשפלה שלו.
אני אף פעם לא מבין איך מאפשרים לזה לקרות, אבל מסתבר שזה נפוץ יותר ממה שחושבין

in bal1

Well-known member
העניין הכלכלי היווה חלק די גדול.אמנם עדין יש בעיות אבל עדיף על פרידה.זה לא פשוט אני כבר בת 51 (לא ניראת) ולחפש זוגיות חדשה לא פשוט.

נסיך.333

Well-known member
העניין הכלכלי היווה חלק די גדול.אמנם עדין יש בעיות אבל עדיף על פרידה.זה לא פשוט אני כבר בת 51 (לא ניראת) ולחפש זוגיות חדשה לא פשוט.
לא חייבים לפרק את החבילה ולהתגרש
אפשר למצוא השלמות בחוץ, השלמות של רגש, נתינה, כתף , אינטימיות וכל מה שחסר בבית..

נערך לאחרונה ב:

alongrin100

Well-known member
זוגיות חדשה זה לא MUST את יודעת. לא חייבים לקפוץ ממערכת יחסים אחת לשניה.
בגילאים האלה זה יותר בכיוון של NICE TO HAVE במידה והזוגיות באמת אבל באמת נפלאה.
אפשר להפרד כידידים ושכל אחד ילך לדרכו. עדיף מאשר לחיות חרא רק בגלל העניין הכלכלי.
את יודעת, מתח נפשי גובה בסופו דבר מחיר בריאותי, ואם הייתי צריך לבחור בין בריאות לכסף - החיים שלי שווים יותר.
אף אחד לא לוקח איתו שקל אחד לקבר.
מה גם שבגיל שלך יש כבר מספיק נכסים וממון שניתן לחלק בין שני הצדדים כדי שלכל אחד ישאר מספיק והילדים כבר גדולים.
כמה שנים והם מסיימים צבא ומתחילים את החיים שלהם.

ולכל הנשמות הטובות שהריחו פה בשר טרי ומייעצים לך לבגוד.
אם לא עשית את זה עד עכשיו, אז אל תיכנסי למים העכורים האלה.
מניסיון של בוגד מנוסה - זה לא שווה את זה.

למעלה