הקפאת זרע.... מי יודעת?

הקפאת זרע.... מי יודעת?

בעלי היקר פצח בשבוע בעבר בסדרת נסיעות מטעם העבודה ולא נראה שזה הולך להסתיים בקרוב. הוא נוסע בהתראה של יום ולא חוזר במועד המתוכנן אלא יומיים אחר כך. אני מאוד חוששת שזה עלול לקרות גם בדיוק בזמן הקריטי, כשהוא יהיה נחוץ להזרעה בהתראה קצרה. האם מישהי יודעת מהן האפשרויות - אם בכלל - להקפיא זרע? איפה עושים את זה, כמה זה עולה? אני במכבי, מטופלת ברמת מרפא. בעלי בלאומית. ואם לא יודעות, למישהי יש רעיון היכן להתחיל לברר? המון תודות

רומי 007

New member
לא יודעת מה לומר לך

אבל אני קצת מתקשה להאמין שיעשו הקפאת זרע על חשבון הקופה "סתם" מטעמי נוחות שלכם. נדמה לי שנוקטים בהקפאה במקרים מאוד ספציפיים של מחלה וכו´. לאחרונה, חברתי שעוברת הפריות ובעלה נוסע לשנה לחו"ל ביקשה להקפיא זרע והדבר לא אושר. לפיכך לקראת כל טיפול הוא מגיע במיוחד לארץ וכמו כן היא עוברת טיפולי מוקפאים

אולה *

New member
הדבר לא ממש מקובל.

ויש לכך סיבה - איכות הזרע יורדת בהקפאה. וכאשר מגיעים להזרעה רוצים לקבל את מקסימום איכות. זה לא שהדבר בלתי אפשרי. יש מקרים שעושים את זה. אבל אם אני לא טועה - רק באופן פרטי. תנסי לפנות למכון לחקר פוריות באיכילוב. תבררי שם - 6925606.

לולילו

New member
זה אפשרי ועשינו זאת

אנחנו בול עם אותם נתונים צלצלי לאיכילוב בעלך יתן שם זרע אם הזרע שלו תקין הוא לא יפגע כל כך זה עולה כחמש מאות שקל אבל יוצאות 10 עד 20 מנות -תלוי בבעלך.... ביום המיועד את מגיעה לאיכילוב יגידו לך לבוא בתשע אך את יכולה בשמונה מחכה כחצי שעה שהזרע יופשר לוקחת אותו בטרמוס(עוד חמישים פונט או תביאי טרמוס מהבית) וטסה לרמת מרפא חיבים להשביח את הזרע וזאת יעשו ברמת מרפא ופרופסור זיידמן המקסים או מישהו אחר שם יזריעו אותך בהצלחה!

קייצית

New member
../images/Emo32.gif יש דרך אחרת לתת זרע חוץ מה

כוסית ? זאת אומרת מישהי יודעת אם יש קונדום כזה (בלי קוטל זרע כמובן) שאפשר להתשתמש בו ביום שצריך לתת זרע ואח"כ להעביר לכוסית הבדיקה. סליחה על התאור הגרפי...

טלי26

New member
קייצית

כן יש
כזה מה שאני זוכרת זה שבעלי קנה אותו ברמת מרפא בכל אופן אם מענין אותך איך הוא נקרא וכו´ אני אשאל את בעלי בהמשך

קייצית

New member
אני מתה על הפורום הזה ! תודה ../images/Emo47.gif

אני אשמח לדעת איך קוראים לזה, בהזדמנות שיצא לך...(אני בהפסקה עכשיו אז אני לראג´ית...

טלי26

New member
שאלתיאבל לצערי

הוא לא זוכר איך קוראים לזה רק שיש בזה חור טלסקופי או משהוא כזה בכל מקרה כמו שנועם כתבה לך יותר פשוט יהיה לך לבקש את זה ממכון פועה כי הם בלי בעיה יבינו למה את מתכוונת שיהיה לך בהצלחה ואגב זה אכן עולה 50 ש"ח.

נועם@בת

New member
יש , בטח שיש ../images/Emo111.gif

בלעדיו התקשינו להוציא מים מן הסלע
ניתן לרכוש אותו אצל המתנדבות של מכון פועה. מחירו 35 שקלים ליחידה
, אבל הוא בהחלט שוה כל אגורה. בבית חולים כרמל אפשר לקנות אותו בחנות של יע"ל, אז אולי גם במקומות אחרים. רק ששם מחירו מעל 50 שקלים ליחידה. אפשר לחשוב שהוא עשוי מזהב
בהצלחה נועם

תוליק

New member
לי אמרו שלא צריך להוציא הון כזה

אלא לבקש בכל בית מרקחת פשוט קונדום סטרילי - ולעשות בו חור בעצמנו. מה את אומרת? לקחת את הסיכון או לקחת משכנתא?

באאבו

New member
תוליק - זה אותו אחד

מה ז´תומרת לא להוציא הון? גם אצלנו זה עולה 50 שקל, בלי החור. החור עליך..
אגב - השארתי לך הודעה באאבו

נועם@בת

New member
לא מצאתי בשום בית מרקחת קונדום

סטרילי. כן, גם לי אמרו שצריך פשוט... אבל בתי המרקחת לרוב לא מחזיקים את הקונדום הזה. ואלו שכן מחזיקים גובים תמורתו טבין ותקילין. רק להזהר ולא לקנות קונדום רגיל נטול קוטלי זרע. כל הקונדומים מכילים חומרי סיכה ותוספים אלו או אחרים שפוגמים בחיות של תאי הזרע או בכושר התנועה שלהם, וכך מקבלים תוצאה על הפנים גם אני רציתי לחסוך וקניתי פעם לנועם@בן בבית המרקחת קונדומים אדומים נטולי חומרי סיכה- כל תאי הזרע הוכו בהלם למראה הצבע האדום הזה. למזלנו זאת לא היתה בדיקה ראשונה, והטכנאית במעבדה ישר שאלה במה השתמשנו. ואמרה שחומרי הסיכה משתקים את תאי הזרע. בכל מקרה- אם עשוים חור לעולם לא בראש הקונדום, אלא אי שם בקצה סמוך לשוליים, אחרת הקונדום יקרע. וחור מיקרוסקופי- לצאת ידי חובה בלבד. נו, שויין, בשביל זה התחתנתי- בשביל לעשות אהבה עם קונדום כדי שיצא מזה ילד
נועם

תוליק

New member
אני יודעת שזה אולי לא שייך לפורום

הזה. ותסלחי לי נועם. אבל לפעמים עולה בי הרגשה שזה הכל סיבון. בחייך!! חור בקונדום? אוף, אני יודעת שזה לא המקום, ואת לא על תקן של מחזקת בדת אבל לפעמים בא לי לצרוח. חברות שלי שהשתוללו, עשו הכל לפני החתונה ואחריה הרות כבר ואנחנו מה? שמרנו לפני, באצבע הקטנה לא נגענו, שומרים אחרי, שנתיים וחצי של הזזת מיטות קדימה ואחורה, שנתיים וחצי של לשים חפץ קצר על השולחן, של אנשים שיכולים לראות מתי אני כן... מתי אני לא... והוא מה? מסתכל עלי מלמעלה,מתעלל בי כשהוא גורם לאיחור - ואני מקווה. וצוחק מכל הלב כשהמכשפה מגיעה. אני לא עורכת משא ומתן עם אלוקים, אני מאמינה בו בכל לב. אבל לפעמים אני חושבת... למה?! למה אנחנו?! הרי אנחנו עושים כל מה שהוא רוצה, גם כשזה קשה, חושקים שיניים וממשיכים. איפה הוא כשצריך אותו?! שוב סליחה, זה ודאי לא שייך - אבל אם לא פה - במקום שלא ישפטו אותי, ולא יסתכלו עלי בעיניים גוערות על "איך אני מעיזה להתריס כלפי שמיא" אז איפה כן?

א י נ ס

New member
תוליק יקרה

גם אני החילונית רציתי להגיד משהו על הקונדום עם החור. אבל התביישתי ממך ומנועם. אין שום סיבה "למה" התשובה היא "ככה" זו המקריות הזאת הבלתי מתוכננת לחלוטין שאחוז מסוים מהאוכלוסיה מתקשה מאוד מאוד להכנס להריון. יש גם סיבות סביבתיות, עולם כל כך מזוהם משפיע על תושביו, ויש כל הזמן ירידה בפוריות אצל גברים ונשים. מצד שני יש את פלאי הרפואה, שיכולה להציע פתרון כמעט לכל אחת/ד. מכירה את הסיפור של טילי מהפורום השכן? הוא מופלא, ובלתי נתפס כמעט. אומרים שאלוהים פועל בדרכים נסתרות, אני מאמינה בזה קצת.

תוליק

New member
אינס

א. אין מה להתבייש - יש הרבה דתיות בפורום ואני בטוחה שכולן מבינות (אפילו שאולי לא מזדהות) את מה שאמרתי. אני לא מכירה את הסיפור של טילי, אבל אני בטוחה שלקב"ה יש את השיקולים שלו, והלוואי שיכולתי להבין אותם. לא רק בשטח הפוריות, גם במישור הלאומי - אנשים טובים שמתים על לא עוול בכפם.

נועם@בת

New member
תוליק חמודה שלי- בטוח שאני לא אהיה

משגיחת המוסר שלך. סיבון או לא, אם את רוצה ללכת לפי הספר תלכי, ואם לא אני הרי לא אציץ למראשות מיטתך
אנחנו משתמשים ב
דוקא לא מהסיבות ההלכתיות, אלא בגלל שככה זה קצת פחות טראומתי לאיש שלי שמכיר רק מקום אחד ראוי לשמו לפזר שם את המטען הגנטי שלו
מה שכן, דוקא בקטע הזה אני תמיד מרגישה שאם אנסה יותר, ואם אקפיד יותר- אולי זה יעזור לי. ולא... אי אפשר לרשום אותי בספר הזהב של צדקת הדור. אבל כמו שבעת מצוקה מחפשים איזה רב שיברך,להבדיל אלף אלפי הבדלות, כמו שבלוויות פתאום כולם נזכרים ללבוש כיפה (חוץ מליאור של חנה
). כך יש לי תחושה שכאן שווה להשתדל. זה כמובן התחושה הפרטית שלי, ואצלי לא תראי עיניים גוערות, ולא שתמעי צקצוקי שפתיים. אצלי תשמעי רק קולולו ארוך ומאושר
נועם

תוליק

New member
דווקא בגלל שאני לא פונה אליו

בעיתות מצוקה אלא כל הזמן איתו - חשבתי שמגיע לי יחס אחר. אבל לא משנה... אני אמשיך בדרכי לעובדו נאמנה... ואת נועם.. תודה שאת פה!

במקרה קראתי את ההודעה עכשיו...

ואם בדת עסקינן, משהו שאצלי בבטן (בלב). אני אמנם הולכת למקווה, אבל לא מקפידה עם העדים (הבדים הקטנים) וזה רק בגלל שבעלי דתי (או שומר מסורת ליתר דיוק, הרי לא היה מתחתן עם חילונית כמוני). האמת שכשהתחתנו לא רציתי ללכת למקווה, בעלי שתק, הרי זה גופי והתחלתי לטבול כשראינו ששום תינוק לא רוצה לבוא, אז אמרו לי מקווה זה הפתרון... וכחילונית כמו כל החילוניים, כשלא הולך משהו פתאום נזכרים בהוא שבשמיים. ולכן התחלתי ומאז אני במקווה (עכשיו טוענה הבלנית שאני לא מצליחה להכנס להריון מפני שאני לא מקפידה עם העדים). ועוד משהו שרציתי להגיד, כש"ברחתי" מהטיפולים והחלטתי ללכת "על טבעי", הרגשתי שהטבילה במקווה הוא סוג של טיפול, מפני שהייתי צריכה לחכות עד שטבלתי (כמובן לא באופן טבעי) ואיך אפשר כשאומרים אל תחשבו על ילדים, כאילו שזה באמת יעזור. ואיך אפשר לא לחשוב כשצריכים לטבול ביום המיועד? בקיצור - לאחר הרבה בירבורים (הייתי צריכה להוציא ואיפה אוציא אם לא בפורום זה) למרות שאני טובלת כל חודש, אני מרגישה שכאילו אומרים לי מתי צריך לעשות זאת וזה בדיוק כמו הרופאים שהיו אומרים לי מתי צריך... ד.

תוליק

New member
תראי...

ברור לי שחז"ל היו לכמים מאוד ויום הטבילה אמור לצאת ביום הביוץ ויש חכמה ב",לחסוך" את הזרע ואז הוא יותר משובח. מצד שני... תראי אותי.. מקפידה מה שנקרא "קלה כחמורה" משתמשת בעדים המזופתים הללו מפרידה מיטות לא מעבירה מיד ליד - כל איסור שקיים - עלי - ועדיין זה לא הולך. זה בדיוק מה שכתבתי, אין פה סחר מחר.. אין משא ומתן. לקב"ה לא ממש מזיז שאת ילדה טובה - כמו שלא מזיז לו שאנשים טובים נקלעים לצרות או מתים בפיגועים. הוא דורש שנהיה "ילדים טובים" ללא קשר לתמורה שנקבל - ואי אפשר לעשות איתו עסקים. לכן לא היתי מקבלת על עצמי יותר כדי שאקבל X או Y אם את מקיימת משהו - תעשי את זה כי את מאמינה וזהו ולא כי את מאמינה שיצא לך משהו מזה. שמעתי סיפור על אישה שהיתה חילונית כל חייה ולא היו לה ילדים. היא התחילה ללכת למקווה ואז נכנסה להריון. נולד לה ילד מעוות. תארי לעצמך אם היו אומרים לאישה הזו לפני שאין לה ילדים בגלל שהיא לא מקפידה על טהרת משפחה?! אין סיבה ותוצאה אצל הקב"ה - לא כאלו שאנחנו יכולים להבין בכל אופן. בכל אופן... בהצלחה לך! אני מתארת לעצמי שקשה מאוד לעשות את הדברים שאת עושה ועוד לממען מישהו אחר (אני עושה את זה כי אני מאמינה בזה ועדיין זה קשה לי- את לעומת זאת למען אדם יקר לך - וזה ודאי קשה עשרת מונים)

למעלה