הקמת עסק בשיקום זוגיות

הקמת עסק בשיקום זוגיות

לילה טוב, אני בת 28 נשואה כ6 שנים עם שני ילדים הבן בן 3, והקטנה בת חודשיים. אני עם בן זוגי כבר 10 שנים שבמהלכם עברנו די הרבה ירידות אבל ה\(חשבנו) שהתגברנו.... בעלי נהג לשקר לי באופן קבוע בנושאים שונים אך בעיקר בנושא העישון. הנושא של העישון ושקים בכלל הפך להיות אובססיה אצלי ונוצר מצב שאני מתיד מחפשת אותו בקטנות(לא רק על עישון אבל גם) אחרי הלידה לא די שאני טעונת הורמונים - היה לנו פיצוץ אשר במהלכו אמרנו - די צריך לתקן ולא להעמיד פנים ש... אני אוהבת את בעלי הכל רמ"ח אברי ומאמינה שגם הוא - אבל התקשורת בנינו א י ו מ ה!!!! אולי בשחיקת השנים, קבלת דברים כמובן מאליו, החיים... הביאו אותנו לאן שאנו כיום. אנחנו מאוד מתאמצים לשקם את הזוגיות ויש לציין שמצליחים עד כה. אבל......................... במרץ שנה עזבתי את עבודתי והפכתי לעצמאית בתחום אדריכלות... בעלי שגם בא מהתחום ראה כי טוב ובחודשיים האחרונים בחר להצטרף אליי ופתוח עסק של שנינו. אני חוששת שמה פרוייקט מסוג זה בשלב כה קריטי של בניית הזוגיות יכול לגרום לנזקים בלתי הפיכים. נכון פרוייקט מסוג זה יכול גם לחזק ולקרב בנינו... אך ידוע שהקמת עסק כרוכה בהמון החלטות קשות שמן הסתם יכולים להוביל לחילוקי דעות וויכוחים קשים. האם להאמין בנו ו"לשים את כל הביצים בסל" לרוץ גם עם הזוגיות וגם עם העסק, או פרה פרה - לשקם את הזוגיות ועל בסיס טוב להקים עסק? מה דעתכם? תודה

sharon harpaz

New member
לדעתי פרה- פרה !

קודם שקמו את הזוגיות ורק לאחריה היכנסו לעסק משותף, כל מה שאמרת עלול להתרחש, הזוגיות שלכם בהחלט עלולה לקרוס כתוצאה מהעסק הזה, את חייבת זוגיות חזקה ויציבה להפליא ותקשורת הכי חשוב בעסק זה תקשורת כדי לא ליפול על הפרצוף, חיים של עצמאי הם גם ככה לא קלים, אל תקשו על עצמכם, חבל! אצלי בבית יש עסק עצמאי אחד וגם ככה כל מה שקורה בו נידון ע"י שנינו, ואצלנו יש תקשורת לא רעה בכלל ועדיין אני אומרת לך שהוויכוחים קיימים ומעיבים מדי פעם כל שכן אם הייתי גם מניחה את כף רגלי בפתח העסק והופכת לשותפה.... חשבי על זה לפני שהוא נכנס כשותף, לדעתי הינטואיציה שלך נכונה, אל תערבבי עד שהזוגיות לא תגיע למישור שלה!

seeyou

New member
ל"עסק של שנינו" יש יתרון../images/Emo24.gif

תוכלי לנהל רומן(סוער אפילו) עם ה"שותף", מבלי לפחד מהבעל
"בעלי נהג לשקר לי באופן קבוע בנושאים שונים
(זה חמור)-בעיקר בנושא העישון?
זה שולי לדעתי. במסגרת החדשה יהיה לך יותר פיקוח עליו... "אני עם בן זוגי כבר 10 שנים "-ועדיין לא הבנת שגבר לא אוהב כאשר האישה היא "נודניקית"? נכון,זה כמו ילד קטן שעושה ההיפך ממה שאומרים לו. תגרמי לו להבין לבד שהעישון מזיק או שלא נעים לך לשכב איתו אפילו....

נומלה

New member
האם הוא משקר גם בנושאים אחרים?

אם השקרים סובבים רק את נושא העישון ובאו בעקבות נידנוד בלתי פוסק שלך שיפסיק לעשן וחוסר הבנה שלך מה זו התמכרות זו בעיה מסוג אחד. אם השקרים סובבים את כל תחומי החיים -זו בעיה מסוג אחר. עבודה על התקשורת צריכה לבוא ממקום שבו שני בני הזוג מבינים שיש לכל אחד מהם בעיה. במצב כזה קשה להיות אחד עם השני 24 שעות ביממה ועדיף לקחת פסק זמן בשעות העבודה. בנוסף אם הוא שקרן סדרתי (לא רק בעניני עישון זה חשוב) אני לא הייתי סומכת עליו בעניני כספים. במצב כזה כדאי להפרד בשעות העבודה ולהפגש בבית בערבים. אם המצב הוא שהשקרים באו כדי להפסיק נידנוד בלתי פוסק וחובר הבנה מינימאלי בעניני סיגריות הרי שזו בעיה שלך ולא של שניכם ואת צריכה לענות על השאלה האם את משתנה מספיק כדי לקבל אותו כמות שהוא ואז יתכן שדוקא עבודה ביחד תיתן לך אפשרות להתחבר לצדדים אחרים שלו שעשויים להיות חיוביים בעינייך. מה מתאים?

rldog

New member
מהנסיון שלי: עסק ומשפחה לא הולכים ביחד

ניהלתי חנות שהייתה בבעלות אימי במשך 3 שנים וכתוצאה הסתכסכי על אחיותי, מכיר מקרים דומים שלא מצליחים תחשבי פעמיים, לדעתי זוגיות לא משקמים על ידי עסק משפחתי, יותר מידי חיכוך,,,,

chenby

New member
צ'מעי

האמת היא, שהפרדיגמה הרגילה היא שעסקים ומשפחה\חברים\זוגיות לא הולכים ביחד האמת היא, שזו רק דעה.. ויכול להיות שעסק משותף משהו שהוא מטרה שאתם שמים לשניכם יחד, יכול דווקא כן לעשות טוב, תלכו על זה יחד, אל תלכו אחד נגד השני. תזכרו תמיד שזה למטרתכם ולא נגדכם - ותשברו פרדיגמה. יש לי חברים שלא ראו אחד את השני בגלל שכל אחד היה עסוק בעבודה שלו, ממש רק בלילה היו מתראים והולכים לישון.. הם פתחו עסק בmlm (שיווק רשתי) ועד היום אני שומעת מהם שהעסק הזה הציל להם את הזוגיות כי פתאום יש להם בייבי חדש שהוא של שניהם ששניהם פועלים למענו, ולכן אני אומרת, נסיונות של אחרים ונסיונות העבר - הם בדיוק זה- נסיונות של אחרים ונסיונות העבר. אין לזה רלוונטיות אליכם, אלא אם תתנו לזה להיות רלוונטי. בהצלחה.

BlackUnicorn

New member
מצד אחד את שמה את האצבע על הבעיה בנקודה

של השקרים בנוגע לסיגריות. מצד שני, ההרגשה היא שהבעיה היא הרבה יותר גדולה מכך. אם היית אומרת שהבעיה היא רק בסיגריות וחוץ מכך אתם מאושרים, הייתי אומרת - למה שבאמת לא תנסו לבנות עסק ביחד (אם כי אני תמיד בדעה שלא מערבים משפחה בעסקים). אבל מכיוון שהבעיה נראית גדולה ועמוקה יותר, לדעתי "פרה פרה" כמו שאמרת - קודם לפתור את הבעיות בתקשורת, אח"כ להקים עסק, אם בכלל. למה שלא לפנות לייעוץ זוגי?

רעיון מצויין

זוגיות אינה נבנית מהתחמקות מעימותים ומשלום בית כפוי, להיפך - ההתמודדות המשותפת מול אתגר חיצוני, עבודת הצוות, המשא ומתן המתמיד, ההחלטות המשותפות - אלה אבני הבניין שלה. ובעלך, כנראה, מסכים איתי - אחרת איך תסבירי את זה שלמרות שאת נודניקית לא קטנה (את אמרת
) הוא בחר בכל זאת להצטרף אליך? ואת, במקום לראות את הצעד הזה כהבעת אמון בך וביכולות המקצועיות שלך וביכולת שלכם לעבוד כצוות, דוחה אותו.

תראו את חלוקת התשובות

ותבינו למה פניתי לפורום - כל תשובה הפוכה ממשניה..... אני עדיין מבולבלת

seeyou

New member
תביני למה את מבולבלת-את מיוחדת

כמו יתר בני האדם. המיקרה שלך למרות שדומה לעוד כמה אלפים הוא לא זהה. כול אדם מפרש דברים בצורה שונה. לי היה עסק ביחד עם אישתי והכול זרם. אצלך יש משקעים שבולמים אותך. יש לי הרגשה שאת מחפשת צידוק מאחרים, להיתנגדותך לשותפות. נניח שכולם היו אומרים להיתכרש את כן היית מתגרשת? יוסי

chenby

New member
תראי בסופו של דבר האחריות היא שלך

לא של אף אחד אחר - ההחלטות הן שלך ושל בעלך, כמו שאת רואה, כל אחד חושב אחרת. אני חושבת שרק את יכולה לדעת את טיב היחסים שלכם ולקבל החלטה בעקבות זה. אני חושבת שעסקים ומשפחה יכול ללכת נפלא ביחד, אני חושבת וכתבתי את זה קודם - שנסיונם של אחרים - הוא לא רלוונטי אליך, ואני חושבת שנסיון העבר, גם כן לא רלוונטי אלייך - כי היום את חדשה לגמרי. ברגע שתביני שמי שהיית אתמול או שלשום, זה לא מי שאת היום - ולא תתני לנסיון העבר לקבוע לך את העכשיו את את מחר, את ובעלך תוכלו לפרוץ דרך הן ביחסים והן בעסקים.

תודה רבה

זאת התשובה הראשונה שממש דברה אליי (וגם זה שאני יכולה לנהל רומן סוער עם ה"שותף" החדש בלי לדאוג שבעלי יגלה.... כבר אנחנו מקיימים "ישיבות הנהלה " מסוג זה (כשמזדמן) אבל כל הנושא הזה קצת יותר מסובך מסקס פה וסקס שם....

chenby

New member
חחח מצחיקה

אני יכולה להגיד לך, שאיפה שאנחנו מחפשים לסבך דברים, הם יסתבכו.. אם נסתכל על הבעיות, אפילו בשביל למצוא פתרונות, אחרי שנפתור בעיה, תופיע עוד בעיה, אז מראש אל תתעסקי בבעיות. ממליצה לך לראות את the secret ולו בשביל לחדד לך את כוונתי. תתעסקי במה כן, מה מקדם, מה יעשה טוב, מה אפקטיבי... והאיך - האיך יגיע בעצמו בלי שתרגישי.. זה היופי ביקום הזה, הוא נותן לנו בדיוק את מה שאנחנו מבקשים, לפעמים זה בה בכל מיני תחפושות שאנחנו לא קולטים, ולפעמים זה ניצב לנו מול העיניים.. בקיצור, תראי את הסרט יחד עם בעלך :) ממליצה בחום!

למעלה