"הקוסם מארץ עוץ"-מישהי היתה *השנה* עם ילדים?

רחלילי

New member
"הקוסם מארץ עוץ"-מישהי היתה *השנה* עם ילדים?

קצת מאוחר להתעורר אך רכשתי לפני זמן רב כרטיסים למחר,
והיום ככה חיפשתי ב-VOD ושמתי לילדים, תשמעו, זה אמנם ההפקה של לפני כמה שנים טובות עם רוני דואני, אך אם מדובר באותה הפקה, זה יהיה (מבחינתי) מאד מאכזב. אני יודעת שהשחקנים לא אותם שחקנים והתלבושות שונו והתפאורה, השאלה לגבי הרעש והקטעים המפחידים והאופן שבו ממחישים אותם לילדים....
כאילו, אי אפשר, אפילו הקאמרי (או בית לסין או מי שזה לא יהיה) שפעם אחת יעשו הצגת ילדים ללא שירים ב-בום בום בום וללא קטעים מפחידים שבהם מחשיכים לגמרי את האולם? חייבים להגיע לקצה גבול היכולת הרגשית של הילדים כדי שהם "יהנו"????
בן ה8.5 צופה בכייף, אך בת הכמעט חמש שלי כבר הודיעה שזה מפחיד אותה ובכלל לא צופה בזה, היא בונה כאן אוהל, יותר כייף. לדעתי ההפקה הזו על הפנים, הן מהבומים והן מהקטעים המפחידים. אני ממש מקוה שההפקה של השנה הזו היא לא אותו הדבר.

אשמח אם מישהי היתה בהפקה החדשה ויכולה להרגיע אותי....
תודה.

ניצן 29

New member
הייתי לפני יומיים

עם בני בן הארבע וחצי.
הפקה מקסימה, משחק ותפאורה מעולים.
נהנו מאוד.
יש קטעים של חושך מוחלט באולם.
הבן שלי לא פחד (והוא דווקא פוחד מחושך) והוא לא הכיר את הסיפור קודם.
גם סביב לא שמעתי ילדים בוכים או בלחץ.
אין "בום בום", בהשוואה למותק של פסטיבל עוץ לי גוץ לי הרבה יותר מתאים לילדים (ווליום סביר, מנגינות איטיות, אין שימוש באורות חזקים ובטח שלא מאורות מהבהבים).

לא מסכימה איתך

הייתי במותק ביום ראשון ואני רוצה לומר שדווקא השנה סוף סוף הבינו שאפשר לעשות הצגה בלי שיהיו בה רעים ומפחידים.
אז נכון שיש אורות ומוזיקה אבל זה שירים שרוב הילדים מכירים ואוהבים,דמויות שהם אוהבים ושום דבר לא מפחיד או חשוך.

yaeli123

New member
את מתכוונת לגרסה שבה משחקת מיכל אמדורסקי?

(זה של הקאמרי??
)

אם לזה את מתכוונת - אז אין שם שומדבר מפחיד מדי לדעתי.
הייתי עם שני בני 3 ובת 5 - שלושתם היו מרותקים. האולם היה מפוצץ קטנטנים ולא נרשמה שום אפיזודה של בכי או משהו כזה.

בעיניי האיכות של ההצגה הזו מאוד מוטלת בספק אבל הילדים נהנו מאוד.

רחלילי

New member
טוב היינו, זה לא שחקנים מוכרים בכלל

(לא כאלה שהם כוכבי ילדים או משהו).
חייבת לציין:
סוף סוף הפקה לילדים שהיא :
ברמה גבוהה,
עם סאונד שאינו קורע את האזניים.
בלי מוזיקת בום בום.
עם המון קסם באוירה.
ושחקנים נהדרים
וסיפור מקסים
בלי שהוסיפו לו כל מיני שטויות מסביב כמו שנוטים לעשות בהצגות ילדים (שבהן הסיפור בהצגה מכיל כל מיני תוספות לא רלוונטיות).
היה פשוט מקסים, יופי של תפאורה (פשוטה ומדהימה גם יחד, גאונות של מי שעשה אותה על שלביה השונים), יופי של תלבושות, מוזיקה מצוינת.
סוף סוף יצאתי מהצגת ילדים מרוצה (טוב גם בתיאטרון הקרון אני אוהבת את ההצגות רק שב"קרון" דוחסים הרבה יותר מהמותר פנימה, כך שהחויה שלי כקהל שם אינה משהו בצפיפות ובדוחק).

ההצגה הקוסם מארץ עוץ מציגה השבוע בחולון כמה וכמה פעמים בתיאטרון המדיטק, מקום נחמד נעים ועם המון חניה.
למי שמחפש עדיין משהו לעשות עם הילדים, תזמינו לכם כרטיסים וסורו לשם. (ושוב, דרך דיינרס אחלה מבצע שבעולם).

היינו והיא באמת מעולה, הולכים שוב בקרוב

בכלל ההצגות של המדייטק זכו אצלנו (הורים וילדים) להערכה גבוהה.

להצגות סטייל 'מיכל אמדורסקי' אני לא מתקרבת.

juicy fruit 28

New member
גם אנחנו היינו והתמוגגנו

באופן כללי, הפכתי לסאקרית של הצגות הילדים של המדיטק בחולון
כל ההצגות שראינו שם היו מרהיבות. התפאורה, השחקנים, הבימוי, השירים.
היינו בצפרדי וקרפד, הקוסם מארץ עוץ, המלאך ובאורה הכפולה. בעלי היה עם הילדה בכבש השישה עשר וגם חזר מרוצה.

רחלילי

New member
טוב לשמוע מה שאת והילה כותבות

מעכשיו אדע-לשם *כן* ללכת.
שונאת לנהוג מחוצ לעיר אך אתחיל לעשות זאת מידי פעם למען תרבות ברמה עבור הילדים.

רחלילי

New member
הילד כבר ראה במודיעין

אבל זה של אותו תיאטרון? כי בזמנו הלך אאלט עם סבא ושמעתי אכן שזה לא היה משהו...

לא יודעת,אני ראיתי במדעטק

אז כמובן שהשירים של יהונתן גפן מדהימים אבל הסיפור מסגרת זוועתי....
חבורה של ילדים ...שאחד מהם בורח מהבית והם מחפשים אותו ומוצאים אותו בגינה....הוא לא רוצה לחזור הביתה ונשאר על העץ....ויום למחרת הם חוזרים והוא לא שם ומאז לא ראו אותו יותר.....

שימו לב בכלל להצגות ילדים

יש כמה סוגים של הצגות ילדים, יש את התאטרון הרפרטוארי, נגיד כמו אורנה פורת, הקאמרי ומדיטק לא בטוחה שזה בדיוק המילה המנכונה, רפרטוארי, אבל זה שייך להצגות שמועלות על ידי תאטראות
ויש הצגות של מפיקים שרצות ברחבי הארץ.
יש מעט מאוד מפיקים איכותיים, וגם להם יש פלטות רציניות.
לרוב ההפקות שלהם יכללו בגרסא הראשונה "כוכב"- כל המיכל אמדורסקי למיניהן, ובהמשך גם הכוכבים האלו לא תמיד ממשיכים [ בטח בתור שחקי המשנה שבאים לרוב על תקן ה"איכות"
ההפקות האלו הן מה שאת בטח רגילה- רועש, לא קשור, לא ברור ולא מדבר בכלל לילדים

ההצגות של הרפרטוארי לרוב הרבה יותר איכותיות, מושקעות ועולות בהתאם יותר

בגלל היכרותי עם התחום להצגות של מפיקים אני הולכת בעיקר לכוכבים, יובל ומיקי והדוד חיים [שהם שייכים לחברים הפקות ומשגב עורי] כי הילד אוהב אותם, ופחות להצגות של סיפורים מוכרים כי יש להם נטייה להרוס אותם.
מההכרות שלי משגב עורי יש להם הפקות טובות [מי יותר ומי פחות]
לנדנדה יש הצגות בסדר [גם יש יותר ויש פחות]
ומ.מ. הפקות יש להם מושקעות מאוד, לא יותר מדי בתוכן

בכלל לרוב המפיקים לא בונים על תוכן אלא על יותר שואו

אלו היו שישים שניות על עולם הצגות הילדים..

שכחתי משהו חשוב באמת

הצגות הילדים של התאטרות לפעמים נוטות ליפול בפח ה"אנחנו כל כך רציניים" ועושות דברים מעל לראש הילדים, לאורנה פורת יש נטיה חזקה כזו
זה כל כך עם תכנים שהילדים לפעמים נוטים להשתעמם...

מוסיפה את 'התיאטרון שלנו' לגיל הרך

אני מאוד פיינשמעקרית בענייני תרבות, בעיקר כי אני כזו גם עבור עצמי- אני מאוד מבינה בתיאטרון וכו', אז קשה לי להתפשר עם הילדים שלי על מוצרים נחותים.

עדיין לא יצא לי לראות הצגה גרועה (או אפילו בינונית) באורנה פורת, במדייטק ובתיאטרון שלנו. הכל נעים, לא מתיילד, לא קולני או צבעוני מדי, משחק טוב, עיצוב חכם וכו' וכו'. אנחנו מאוד מאוד מרוצים.

נכון

אויש, אל תתחילי איתי עם הגיל הרך וכל ההצגות בשקל וחצי שיש בקניונים ובמתנסים...

Tula1

New member
רחובותיים! עוד המלצה על הצגת ילדים

"שרק"
בבימת הנוער בקבוצת שילר
הילדים והסבתא יצאו מבסוטים עד השמיים
חמותי שיבחה את ההצגה הן מבחינת משחק ותפאורה והן מבחינת התוכן

וכמו שכתבו פה מעליי- די קשה למצא הצגות ילדים טובות בלי כל הזבאלה מסביב

למעלה