הצעה לפני סגירה

רחלי 177

New member
שלום,
נשמח להתייעצות לפני סגירה עם הצעה מבנק הפועלים.
שווי הנכס: 2,900,000 מיליון
משכנתא: 1,740,000
הכנסות: 25 אשח בחודש

פריים 575,000₪ פריים מינוס 0.65% ל-30 שנה
משתנה צמודה 5 שנים ל-30 שנה 565,000₪ 2.14%
קבוצה צמודה 600,000 210 חודשים 2.85%
החזר חודשי 6,873

82little

Active member
זו משכנתא יקרה. בלי לבדוק לעומק נראה לי שההחזר החודשי יוצא יותר גבוה ממה שרשמתם. בדקו היטב במחשבון . ובכל מקרה אישית לא הייתי נוטל כלל עם הצמדה. בייחוד לטווחים כאלה ארוכים אתם תמצאו עצמכם משלמים רק ריביות והצמדות בלי שהקרן יורדת כמעט בכלל...
צריך גם לזכור כי ההחזר החודשי יעלה בעקבות ההצמדות. שוב: ההחזר ההתחלתי יהיה שונה כפי הנראה מההחזר בהמשך. אז כבר עדיף מראש ללכת על החזר חודשי קצת יותר גבוה ולהתחיל לנגוס בקרן עצמה...
מקווה שיש אפשרות עוד כמה שנים לפרעון מוקדם מסוים, אולי בעזרת קרן השתלמות, וכך להקטין את הקרן ולעשות את המשכנתא כולה יותר משתלמת.
מציע בלית ברירה לחלק לשליש שליש שליש.
580 א' פריים ל 30 שנים
580 א' מלצ ל 30 שנים
580 א' קלצ ל 20 שנים ואם ניתן לקצרה, לשפר קצת בריבית, וכאמור, אם תוכלו לעלות קצת בהחזר החודשי, זה עדיף.
כאמור בדקו את התמהילים השונים וההשלכות בעזרת מחשבון משכנתא.
בהצלחה

רחלי 177

New member
תודה רבה רבה על התשובה הארוכה והמפורטת
ברשותך התייעצות נוספת
רשמתי לא מדיוק, הקבועה היא לא צמודה למדד רק המשתנה 5 שנים צמודה למדד
וזה התמהיל שקיבלתי מ-3 בנקים שונים
האם זה משנה את פני הדברים? האם כדאי להתעקש על משתנה לא צמודה גם אם זה יעלה את הריביות בשאר המסלולים?

82little

Active member
כן. עדיף מלצ, לדעתי. זה לא אמור לעלות את הריבית בשאר המסלולים. זה כן יעלה את הריבית במלצ אבל לא אמור להעלות דרמטית (כלומר מקווה ומאמין שתוכלו לקבל ב 2.8 אחוז ומטה במקום המצ ב 2.14) ואז לפחות אין את ההצמדות...
אם תצטרכו קצת להאריך הקלצ לא נורא, שוב זה לדעתי. זה מה שאני הייתי עושה... ובטווחי השנים הללו (בין 16 ל 20 שנים...) זה לא אמור להעלות את הריבית ... קיבלתם 2.85 ל 210 חודשים שזה טיפה גבוה ממה שניתן להשיג... בכל אופן גם אם תאריכו קצת ועד 20 שנים, זה לא אמור להעלות את הריבית.

השאלה גם באיזה בנקים הייתם... חשוב מספיק לגוון בפניות, לא רק לבנקים הגדולים ולא רק לבינוניים למשל.. והיות וכל התיק כבר מוכן שווה עוד קצת להתאמץ ולהציג הבקשות לפי התהליך שמתאים לכם לכל הבנקים. מה לעשות זה שוק... צריך להראות רצינות וללחוץ במשא ומתן...

העובדה שבנקים נתנו או הציעו תמהיל מסויים זה לא אומר שאתם צריכים ללכת עם זה. ובייחוד כפי שנכתב בפורום הזה כמה פעמים: הגישה צריכה להיות הפוכה. להכין תמהיל שמתאים לכם ואיתו ללכת לסבב השוואות בבנקים. לכן צריך גם להתכונן היטב עם מחשבון כדי ששינויים קטנים אם יידרשו בסוף, יעשו תוך שאתם מיודעים היטב למשמעויות.

מעבר לכך אפשר להוזיל עוד קצת עם התעקשות על עמלת פתיחת תיק מינימאלית וכן השוואות בין הביטוחים, ביטוחי חיים ועל המבנה. גם בזה ישנם הבדלים גדולים בין חברות הביטוח. חשוב לקחת הוזלה לכל אורך חיי הביטוח כדי שאם חס וחלילה קורה מקרה לא תהיו במצב של קושי לבטח. כמובן אחרי שנה וכו' אפשר להשוות שוב ולבדוק אם המצב הבריאותי לא השתנה ולעבור הלאה...
בהצלחה.

למעלה