הצעה להשקעה בדאלאס טקסס

• פותח הנושא שירי 88
  • פורסם בתאריך
ש

שירי 88

Guest
שלום לכולם, לאחרונה הגיעה לפתחי הצעה להשקיע בפרויקט הממוקם בדאלאס טקסס, להלן הפרטים היבשים:
ממוקם במחוז 75216, הפרויקט כולל בסה"כ 289 יחידות, מגורים מרובים הכולל 25 מבנים, מפרט דירות של: דירת סטודיו, דירת חדר שינה אחד, שניים ושלושה חדרי שינה , מרכז קהילתי, חניה בשפע. הפרויקט בתהליכי רכישה באמצעות lp יעודי לפרוייקט, החברה היזמית בעלת נסיון של מעל 8 שנים בעשרות עסקאות דומות באזור טקסס.

מחיר העסקה: 20,250,000 דולר (לפי 70k דולר ליח' השקעה)
שווי שוק: 22,000,000 דולר (100k דולר ליחידה)
פוטנצ' ההשבחה: תוכנית היזמים היא להגביר דרמטית את ההכנסה משכירות באמצעות שיפוצים, החלפת שוכרים והעלאת דמי שכירות.
לפי ניתוח שוב בשלב זה דמי השכירות נמוכים מממוצע השוק ויש היתכנות להעלות את דמי השכירות ב300 דולר לדירה באמצעות השבחה, מה שיביא לשיעור שיווק גבוה המוביל להכפלת שווי הנכס. השבחה זו תניע לאופצייה למימון מחדש לאחר 3 שנים ומכירה במחיר מוכפל תוך 8 שנים, כיום הפרויקט ב97% תפוסה.

צפי הערכת שמאי:
שווי לאחר שנתיים- 24,000,000 דולר (114k ליחידה)
שווי לאחר 8 שנים: 36,000,000 דולר (196k ליחידה)

המשקיעים מחזיקים ב60 אחוז מהמניות בחברה, היזמים ב40 אחוז
בכל תנאי העסקה יש קדימות למשקיעים בקבלת הרווחים

סכום השקעה ותנאים:
10 יח', 100k דולר
טיפול משפטי 1000 שח
עלות העברת כספים דרך ספק בין 50 ל100 דולר.

צפי תוכנית עסקית:
-לפי התחייבות חוזית מינימום של 8% תשואה על הקרן ולאחר החזרתה חלוקה של 60 אחוז למשקיעים ו40 אחוז ליזמים והצפי הוא מעל 8 אחוז שנתי

תוכנית עסקית:
סכום השקעה: 100 אלף דולר (יש גם אופציה ל50 אלף דולר)
שנה ראשונה ושניה לא מקבלים כלום, סיום רכישת המבנה, שיפוץ והשבחתו והעלאת שכירויות
שנה 3 החזרת הקרן (ריפייננס)
שנה רביעית (מתחילים לקבל שכירויות שוטפות)- 8300
שנה חמישית-8600
שנה שישית- 9100
שנה שביעית- 9600
שנה שמינית-מכירה וחלוקת רווחים- 338400
סה"כ: 469,600 (469.6%)

קודם כל תודה לכל מי שקרא עד פה, יודעת שזה מייגע אבל חשוב לי להעביר ככל האפשר את הפרטים של העסקה, בקצרה יש לי המון נורות אדומות שנדלקות לי, אך כיוון שאני די חדשה בעסק אשמח לשמוע את דעת האנשים בפורום, תודה רבה

vinney

Well-known member
מה הנורות האדומות שנדלקות לך?

בגדול, זה מידע מאוד שטחי עם הערכות אופטימיות לגבי העתיד שאף אחד לא מבטיח שיתממשו. בהתחלה את מדברת על מכירה במחיר כפול, בסוף את מגיעה לכמעט 500% תשואה, וזה לא נשמע הכי אמין שבעולם.

ניר בבגני

Member
מנהל
שירי,

תודה על השיתוף.
איך לבדוק הזדמנות השקעה בעסקת נדלן?
מחשבות ואבחנות:
  • מה שחסר: המודל העסקי הוא רק אלמנט אחד שבכלל לא ניתן להסיק ממנו האם העסקה משתלמת. פרטי הפעילות? מה הסיכונים? מה הנסיון של היזמים ב8 השנים האלה? איך היה ביצוע הפעולות , עלויות זמנים וביצועים ביחס לתחזית בפרויקטים קודמים? כמה פרויקטים וכמה הצלחות יש מאחורי הנסיון? בנוסף, הפרטים הקטנים עושים את ההבדל. אף אחת משאלות חשובות האלו לא יכולה לקבל מענה באמצעות נתוני מודל.
  • מה שקיים : הערות לגבי המודל העסקי ששיתפת-
    אין דבר כזה צפי שמאי של שווי עתידי. שמאי רק קובע שווי נכס נוכחי AS IS. ניתן לבצע תחזית מחיר, אבל זה לא שווי שמאי.
    התחייבות חוזית מינימום של 8% תשואה - זה כפוף לכך שהפרויקט יצליח. לכן צריך להיזהר בפירוש שגוי של הביטוי התחייבות. מה הבטוחה שלך להתחייבות? למשל בנק שמלווה פרויקט יכול להשתמש בביטוי התחייבות כי הוא מחזיק שיעבוד דרגה ראשונה על הנכס.

יכול להיות שהפרויקט מצוין.
כל מה שיש כאן אלה שאלות ונושאים עבורך לבירור נוסף.
מקוה שזה עוזר לך!

למעלה