הצילו

שוב

זה כבר הגיע לראשי...עם התשובה"לא זכיתי לאהוב" משמע אין אהבה בקשר הזה מבחינתו. הבנאדם ברח/חזר לבית הוריו...מה צריך יותר מזה ? למה לעצום עיניים בכוח???

תראי, את לא הולכת לאהוב את מה שאני אכתוב אז אני מתנצל מראש

מהסאבטקסט נשמע שאת חונקת אותו. שחררי. הכוונה שלך טובה, אין לי ספק, אבל צריך לדעת גם מתי להרפות.

נוסעת27

New member
הדבר הכי בעייתי שאת מתארת כאן

שהוא כל הזמן מחכה ומצפה ש"אולי יום אחד תביני אותו ואז הכל ישתפר" וזה סוג של מה שמחזיק אתכם עד כה.
לא לא לא. יש כאן פספוס ענקי של המציאות. את אומרת כל הזמן שאת לא באמת רוצה להציל אותו, רק לעזור לו, שהוא לא באמת רוצה שתצילי אותו.. או שכן..?
&nbsp
הציפייה שלו ש"תביני אותו ואז הכל יסתדר" בעצם אומרת דבר אחר- הוא זקוק לעזרה, הוא זקוק למישהו שבאמת יעזור לו, כמו מטפל או מישהו מקצועי, וכבר חמש שנים אתם מחזיקים קשר שלא עובד מתוך מחשבה שאולי יום אחד תהפכי להיות האדם הזה.
&nbsp
אז את מתכופפת, עובדת על עצמך, משתנה, מתאמצת להפוך להיות האדם הזה, אבל זה לא עובד, ואתם ממשיכים להתאכזב, והקשר ממשיך לא לעבוד. אבל מחזיקה אותו הציפייה והאכזבה האינסופיים- אולי, יום אחד, את תצליחי להפוך להיות הפיתרון לבעיותיו.
&nbsp
אחרי חמש שנים, נראה לי שהבנת כבר לאן כל זה הולך. ולקיחת האחריות הזו, ההאשמה העצמית שאת חווה, הן פשוט מיותרות ולא הוגנות. ככה קשר זוגי לא אמור לעבוד. קשר זוגי אמור להיות מקום הדדי שכל אחד תורם משהו ולוקח משהו. יחסי כוחות של הצלה ומצוקה הם הרסניים ומקומם על ספת הפסיכולוג ולא בזוגיות. בטח לא שזה ככה מההתחלה, ולא משבר חולף באמצע הדרך.
&nbsp
הסיבה שאת לא עוזרת זה לא כי יש בך בעיה, או כי בגללך דברים הידרדרו. הסיבה להידרדרות היא שהוא מחפש אצלך משהו שאת לא מסוגלת לתת ושגם לא הוגן לבקש ממך, על אף הרצון והמוטיבציה שלך. אז כשנמצאים במצב כזה כל הזמן, של ציפייה לא ריאלית ואכזבה שחוזרים במעגלים, יחד עם מצב נפשי ירוד, דברים צפויים להידרדר.
&nbsp
אז מה אני מציעה? לא משהו שלא הציעו לך פה כבר. את צריכה להבין שהמתכון לא עבד אחרי שנה, לא אחרי חמש וגם לא יעבוד אחרי 10. האחריות ששניכם ציפיתם שתקחי היא לא ריאלית, והוא צריך לקחת אחריות על חייו ולעזור לעצמו. הוא צריך ללכת לטיפול שישלוף אותו מהברוך שהוא נמצא בו. ואם אחרי תהליך של עבודה עצמית ועזרה לעצמו, בהמשך הדרך, הזוגיות הזו תתאים, מעולה (ואני מדברת על שנים מעכשיו לא שתשבי שבוע בציפייה והמתנה כשהוא יתחיל לטפל בעצמו ותחשבי שהנה אפשר לחזור להיות יחד). אבל כרגע? לא.
&nbsp
אני מבינה את הדאגה שלך ותחושת האחריות שאת חשה כלפיו. גם פה את צריכה להבין שזו לא תחושה ריאלית או הוגנת. הוא אדם בוגר ואת יכולה בהחלט לייעץ לו ללכת לטיפול, אבל את לא יכולה להישאר המנסה-להציל-אותו. זה לא בריא לשניכם ופשוט לא יעבוד.

holydiver5

New member
תודה לכולכם על התגובות :)

תודה לכולם על התגובות והעצות! עזרתם המון :)

שלום
קודם כל אם את אוהבת אותו כדאי שתישארי אתו ותשתדלי לעזור לו. קודם כל הוא צריך לנסות לעזור לעצמו. במה שלא יצליח לעזור לעצמו, נסי את לעזור. נקווה שהמצב ישתפר.
&nbsp

למעלה