הצילו!! אני לא מסוגלת לעשות כלום!!

צרות

New member
הצילו!! אני לא מסוגלת לעשות כלום!!

הבעיה שלי כללית, אבל אני אתמקד בשתי נקודות: 1. לא מסוגלת לנקות ולסדר את הבית. 2. לא מסוגלת לעבוד על הפרוייקט שלי. ובכן, כל החיים שלי לא יכולתי לנקות את הבית. לתקופה קצרה היתה לי עוזרת, אבל אני כבר מובטלת כמעט שנה ולאחרונה התחלטי לעבוד כעוזרת בית בעצמי. מה שמענין זה שדווקא אני הולכת ל"עבודה" בכיף, אין לי בכלל בעיה לבצע אותה, אפילו אפשר להגיד שאני קצת נהנית. אני נכנסת לעמוק ומנקה הכל בשבונג. אבל כשאני מגיעה הביתה כל האנרגיות נושרות ממני, אני מסתכלת על הברדק מסביב הנערם עוד ועוד ולא מסוגלת לקחת את עצמי ולהתחיל לעשות משהו בנידון. מה שעוד יותר לא מובן זה העובדה שאני מנקה בתים של שלוש+ חדרים, בתי שימוש לרוב וכ', ואילו ביתי הקט הוא בקושי חדר וחצי+מקלחון+מטבחון, שבמסגרת "עבודתי" היתי מסיימת תוך שעתים מקסימום, אלה שאצלי, אם בכלל אני כבר מנקה, אז זה לוקח לי יום שלם. בודאי תאמרו מה העינין, אז לוקחים נשימה עמוקה, מגייסים את עוצמות הנפש וכוח הרצון, מבצעים, ואופס....זה כבר מאחוריך. ובאמת, אם כבר אני עושה אז זה בשיטה הזאת, אבל זה ממש לא חיים, כי תוך כמה זמן הברדק חוזר וגם אני חוזרת לאותו מצב בלתי נסבל. אני מרגישה שזה דומה לאנשים שכל חייהם בדיאטה: יודעים מה צריך לעשות אבל לא מסוגלים, ואם כבר בכל זאת, בכוחות עילאים לוקחים את עצמם בידים ומבצעים, הכל בהתלהבות גדולה ומלא ציפיות, ובאמת מגיעים להשגים, אבל תקופת התהילה קצרה ותוך כמה זמן חוזרים למצב הקודם עם תוספת עוד כמה קילוגרמים. זה בדיוק סיפור חיי בכל התחומים! בקשר לפרוייקט שלי, אז כאמור, אני מובטלת ונואשתי מלמצאו עבודה. אי לכך, החלטתי לפתח מוצר בעצמי. עלי לציין שיש לי את הידע והיכולת לבצע זאת, ואפילו אוכל להסתדר מבחינת ההוצאות הכספיות. כמו כן, מדובר על דבר ראלי שיש לו סיכוי יפה מאוד, ובכל מקרה אני רוצה לפתח אותו ויהי מה, בלי קשר להצלחתו המסחרית. העינין הוא שבמקום לעבוד על הפרוייקט, אני סתם מרחפת ולא עושה כלום, אין לי חשק לעבוד על כך, ורוב הזמן אני מבזבזת את הזמן, לא על להסתכל על טלויזיה או משהו כזה, שגם לכך אין לי את הסבלנות והעצבים, אלה על להסתובב בחדר הלוך וחזור עם כל מיני מחשבות ופאנטזיות, ומה שמוזר שהם דווקא כן קשורות לפרוייקט ואפילו מדובר על מחשבות מועילות, אבל זה הכל באויר, בלי סדר ותכלית, וכל פעם שאני בכל זאת מתיישבת אז זה בכוח. מה שעצוב הוא שבזמנו, כשהיתי ממש צעירה, כל מיני דברים נוראה עינינו אותי ויכולתי להתרכז שעות בתחומים האלה, אפילו לרוץ לספריה ולחפש חומר, הכל מתוך עינין אמיתי וללא ציפיה שבאמת יצא לי משהו מכך. אפילו היו אומרים עלי שזה משמש לי כבריחה מהתמודדות עם בעיותי. ואילו היום, אני כבר לא מתענינת בשום דבר "סתם", העינין לא בא לי מעצמו, ואם כבר אני משקיעה זה בגלל התמורה שאני מצפה לקבל (בעבודתי הקודמת, בלימודים וכ'), והיום גם את זה אין לי, ובמיוחד כשאני לבד ביני לבין עצמי, ללא מסגרת. אז מה יהיה איתי?!... למה אני מסוגלת לבצע דברים כשהם במסגרת עבודה, אבל איני מסוגלת לעשות אותם למען עצמי? ובכלל, אם אני מסוגלת, ז"א פיזית אני יכולה, אז איך בכל זאת אני לא יכולה? כי אם לא היתי יכולה על באמת, אז גם לא היתי יכולה במסגרת עבודה, נכון? עובדה שלא רק שאני יכולה אלה אפילו זה לא מי יודע מה סיפור מבחינתי. ולאן נאלמו ההתענינות והרצון להתעמק ולחקור? הרי, אם התחום לא היה מענין אותי אז אפילו לא היתי חושבת על כך וגם לא היו לי כל כך הרבה רעיונות (מוצלחים)... ובכל זאת, המחשבה שלי טובה, אם אני כבר לומדת אז אני טובה בזה, אבל הכל מתמסמס לי בידים, הזמן עובר, ואני חולמת... הצילו!!

גרא.

New member
צרות,במסגרת הטיפולוגיה של אנשים

לכל מיני קטגוריות,לפי כל מיני קריטריונים,קיימת כמה חלוקה שאולי עשוייה לעניין אותך. יש כאלה, הזקוקים על רקע אישיותם,למסגרת ברורה עם כללים ברורים,כאשר הם יודעים מה נדרש מהם,כמה ומתי,ויש אחרים, שאינם יכולים לפעול ולהצליח לצבע את מה שהם רוצים או מתבקשים/נדרשים לעשות, בלא שיש להם דרגות חופש כמעט בלתי מוגבלות..אצל ילדים,קל מאד לאבחן את הנטייה הזו שעה שהם מתבקשים לבצע מטלה,לה גבולות ודרישות ברורים,ולאחר מכן הם מתבקשים לבצע מטלה דומה, בזמן ,בקצב וברמה שהם רוצים. וההבדלים מאד ברורים. ומכאן,אפשר להבין גם את ההפך, אדם הזקוק למסגרת קבועה, ברורה וחד משמעית עם מטלות מובדרות, מתקשה מאד תתפקד במסגרת שאינה כזו,מתרשל, מבזבז זמן,מתקשה לגיים מוטיבציה,ממש כפי שא מתארת את שעובר עלייך. בעוד הטיפוס השני, הזקוק לדרגות חופש רבות, המאפשרות לו לפעול כפי שהוא מבין, מתקשה או יתקשה לפעול במסגרת ברורה, מאד סמכותית(תחת סמכות)..ובדרך כלל לא ימצא ספוק במה הוא עושה, לא ימצה את יכולתו,וירצה לנצל כל הזדמנות לעזוב עבודה, אומ צב כזה.במקרה שלך,אי אפשר להתנתק גם מהלחץ הנפשי בו את מצוייה..כמובטלת שנואשה להשיג עבודה ראוייה..ולכך יש ליחס את חוסר השקט העצבנות, קשיי הרכוז,ותחושת הריחוף חסרת התוחלת.את חוזרת כמה פעמים על המנטרה,כשהייתי צעירה יותר, כאילו את כל כך זקנה וחסרת אונים..כשהיית צעירה,תמיד תפקדת בתוך מסגרות ודרישות ברורות..והיום כאשה (מזדקנת?)את הרבה יותר עצמאית ואחראית לגרולך..ולמה שקורה עימך יום יום, שעה שעה..ואת מן הסתם,אדם הזקוק למסגרת הרבה יותר מאורגנת וברורה..כך זה נשמע על פניו וכשזו איננה..את מתבזבזת ומבזבזת את זמנך לריק.אז מה עושים? מן הסתם את חייבת ללמוד להתארגן,ללמוד לתכנן ולעמוד בלוח זמנים שאת קובעת לעצמך..ואם אינך יכולה לבד..אם דיברת על עסק עסק...קחי שותף, או שותפה, כזה, שיכול לאתגר אותך, לקבוע לך מסגרת, לדרוש ממך,,ולשמש לך כקטליזטור לתפקד בכל פעם, שלא כל כך בא לך..ולא הוצאתי מכלל האפשרות גם עבודה טיפולית. אבל זה כבר סיפור אחר.

Aroma2

New member
מזכיר לי את עצמי

צרה, המצב שלך מזכיר לי את עצמי, אני כל הזמן נוהג לפנטז על כל מיני דברים שאני אעשה, דברים שאני מתכנן לעשות וכ', אני מתעצל לרוב לעשות את הדברים היומיומיים שחוזרים על עצמם, מהרמת טלפון פשוט כדי לשלם את חשבון הטלפון ועד לצחצח שיניים בערב, לעומת זאת לבצע דברים אחרים, דברים שאני מבצע לעיתים רחוקות יותר אין לי בעיה. תמיד היה קשה לי במסגרות שהרגשתי ש "לא יוצא לי שום דבר מהם", למשל בכל מיני מקומות עבודה שעבדתי בהם, הרגשתי תמיד מנוצל, לא משנה מה היה השכר, עד מצב שבו אחר מספר חודשים התחלתי לזלזל בעבודה עצמה ולעשות אותה פחות טוב. למזלי כרגע אני בתהליכים דיי מתקדמים של הקמה של עסק ונראה שהעניינים הולכים יפה, התחום שבו העסק עוסק הוא בעצם שילוב של כמה תחומים בחיים שמאוד מעניינים אותי אז כך שמבחינת עבודה וכ' אני דיי מסודר נכון לעכשיו למרות שה "עצלנות" שלי מתבטאת גם בניהול העסק, בעיקר בפעילויות שחוזרות על עצמם. אבל מבחינת שאר התחומים בחיים, ההתעצלות הזו דיי מפריעה לי, לדוגמא החלפתי כרטיס אשראי ועקב כך התקשרה אלי נציגת שירות של אחת החברות שאני משלם עבור השירותים שלהם בכרטיס האשראי, היא התקשרה אלי כמה פעמים וכל פעם התחמקתי בצורה כלשהי וביקשתי ממנה להתקשר במועד מאוחר יותר (והסיבה היחידה שבגללה התעצלתי היא שכרטיס האשראי לא נמצא עלי רוב הזמן וכדי לברר את מספרו אני צריך להתקשר הביתה, פעולה פשוטה כזו התעצלתי לבצע). אני אשמח לשמוע לאיזה תחום קשור הרעיון שלך, את מוזמנת לפנות אלי במסר.

למעלה