הצבא ואנחנו

גנימדס

New member
הצבא ואנחנו

ברשת רץ הסיפור הבא:

דניאל לוטין, חניך באיגי ת"א ובמועצה, ולוחם בסוללת כיפת ברזל, הוקפץ לפני 11 ימים למילואים בצו 8, כתב את הדברים הבאים:

אני במילואים כבר 11 ימים, בשטח, לא מסתיר שאני הומו, ומדי פעם הולך עם חולצות של הקהילהשל איגי.
הבוקר הגיע מיניבוס עם מתנדבים של האגודה למען החייל וכמו כל הסוללה, יצאתי לפגוש אותם.

המנכ"ל של הקבוצה התחיל לדבר ואמר "כל הכבוד לכם, תראו מה הולך בתל אביב, כל ההומואים והלסביות השמאלנים האלו נגד הצבא". קמתי ואמרתי לו מול כולם - אני הומו ואני פה!
במקרה הייתי על חצי ב׳, עם החולצה של איגי ואמרתי לכולם - אנחנו כאן ובכל מקום.

אחת מהתורמות אמרה לי - "אין לך במה להיות גאה", אז אמרתי לה שאני ממש לא מתבייש בזה שאני הומו.

קראתי וכמעט הצדעתי למסך!!!
איזה נער מדהים.
בישיבה, במכינה קד"צ, בצבא, באוניברסיטה שמעתי ובדרך כלל שתקתי.
כל הומפוב פתח את פיו והשמיץ את ההומואים "ההם". למרות שם- ממש לידם.
למרות שלמדתי באותה ישיבה, למרות ששרתתי באותה יחידה- היתה התעלמות גורפת מעצם היותי שם.

מול ההוי המצ'ואיסטי והזלזול של ה"אגודה למען החייל" קם נער צעיר ואומר-
אני כאן.
אתם צריכים אותי,
אני חייל קרבי
ואני אחד מכם.

איזה אומץ.
ופתאם זה נראה לי כל כך טבעי.
כל כך נכון.

ואותה מתנדבת תמוהה שמעזה להגיד לו "אין לך במה להיות גאה" מתמיהה אותי. לשם מה הגיעה ? האם המטרה היא לתמוך בחיילים או להנמיך את הרוח שלהם?
לעודד אותם או להשפיל אותם?איזה מן מתנדב שם לו למטרה ללעוג לחייל מהרגע שהוא שומע על נטייתו?

כמה נאצל החייל הזה לעומתה.

ylyb7

New member
המקור לסיפור

איפה הופיע הסיפור של דניאל? תוכל לתת קישור בבקשה?

ylyb7

New member
תודה

אחרי חפירה ממושכת בין מאות הטוקבקים מצאתי גם תגובה של דוברת האגודה למען החייל - תגובה יבשושית ושבלונית שנבלעה בין הטוקבקים ונעלמה כמובן תוך זמן קצר
שלחתי מייל תלונה חריף לאגודה למען החייל

פורטי40

New member
יש להפריד בין הומוסקסואליות ובין שמאלנות

או אידאולוגיה פוליטת כלשהי.
יש לנו הרבה עבודה כדי להראות לעולם הסטרייטי שהומוסקסואליות היא מימד נפרד של תכונות האדם, בלי תלות בגזע, דת ודיעות פוליטיות.

גנימדס

New member
יש להפריד בין דיעות שמאל לבין השתמטות

לא כל שמאלני הוא שמאלי קיצוני.

יש לנו הרבה עבודה כדי להראות לעולם ששמאל ראדיקלי הוא לא דוגמא מייצגת של השמאל הציוני.

מסכים, רק שאת ההפרדה גם שמאלנים צריכים לעשות

חבר פייסבוק שלי הגיב על הסיפור במשפט:
"מנכ"ל הוועד למען החייל התפלא לראות חייל הומו בכיפת ברזל, כי "כל ההומואים והלסביות השמאלנים האלו נגד הצבא". החייל מצידו מיהר להתרפס בפניו, ולחתוך מיד את הקשר בין הומואיות להתנגדות. אלא שאפילו ההומופוב מהוועד למען החייל הצליח להרגיש בחושיו הקהים שקיים קשר בין הומואים, לסביות, השמאל והפרויקט ההומניסטי שנקרא תל אביב. בחודשים האחרונים פרסמתי כל מיני סטטוסים מעצבנים על השמאל שאליו אני שייך, אבל לאור המצב בימים האחרונים, אני גאה מאי פעם להיות דמות חד ממדית: הומו, תל אביבי, חילוני ומעל לכל שמאלני. הטשטוש שעושה הימין הרצחני בין זהות מינית, עדתית, עירונית, אידאולוגית ומה לא, הוא הזדמנות עבורנו להניח רגע בצד את פוליטיקת הזהויות שטובה לימות שלום ולהתאחד תחת הדגל של השמאל, שהוא כל הדברים שאוהבים להטיח בנו בריוני הימין. הם צודקים: אנחנו שמאלנים משום שאנחנו הומואים, ואנחנו הומואים משום שאנחנו שמאלנים. אנחנו כל-כך הומואים וכל-כך שמאלנים ששכחנו מה הגיע קודם"

הוא יוצא למעשה נגד מה שעשו לחייל, אבל יוצר עוול דומה מכיון אחר.
יש משהו שנורא חורה לי בכך שהוא רואה קשר בל ינותק בין הומוסקסואליות לשמאלניות, הומניזם או חילוניות. אנחנו ההוכחה שאפשר אחרת- הן מבחינת הדת והן מבחינת התפיסה הפוליטית (לימנים שבקרבנו).

גנימדס

New member
גאה בהיותו חד מימדי???

מפתיע אותי שמישהו מסוגל להתגאות בזה...
תמיד הפריע לי ההכרח להשתייך פוליטית בהתאם לסקטור שלך-
אם אתה דתי אתה מחויב להיות איש ימין
אם אתה הומו אתה מחויב להיות איש שמאל

המחיקה הטוטאלית הזו של חשיבה עצמית מרגיזה ומקוממת אותי.
מהצד השמאלי וגם מהצד הימני, כאילו שהעולם שייך לסקטורים והם יקבעו לפי מה נחשוב.

וספור מהצד השני:

לא מזמן,בשבת הגדול הביאו רב שירצה בבית הכנסת שלנו על הלכות פסח. הוא דבר על הסבה אצל שמאליים ואז עצר ״שמאליים. לא שמאלנים, את זה אני בטוח שאין כאן״. האמירה הזו היתה כה כוללנית, כה מדירה שקמתי מול עיניו ויצאתי מבית הכנסת.

פורטי40

New member
הרב שקומם אותי, קבל ממני מכתב...

הלא הוא אותו "מכתב לרב" שפורסם בספר "אמא, יש לי משהו לספר לך"

פורטי40

New member
הנה המכתב

הרב, איש נעים הליכות, ניסה בטוב ליבו לברך אותי בכל פעם שראה אותי, גם כשעמדתי עם החברים שלי. הוא הביך אותי.
הוא הגדיש את הסאה כששוב איחל לי איחולים סטרייטים מול אבא שלי, כשהיינו באבל על אימי ז"ל. אני הייתי מחוץ לארון כבר אז, וזה הביך גם את אבא שלי.
וזה היה המניע למכתב

למעלה