"הפתק הלבן"

peteklavan

New member
"הפתק הלבן"

"הפתק הלבן" עכשיו, כשהבחירות בפתח וכולנו מחפשים את הפתק המיוחל – זה שנוכל לשלשל לקלפי בלב שלם וללא ייסורי מצפון... פתק לבן. מה זה עושה לך? מפתה? מעניין, אהה? אולי הפעם לא נבחר ב"פחות גרוע" או ב"רע במיעוטו"? אולי הפעם לא ניכנע לפוליטיקאים ההם... אלה שכל מה שמעניין אותם הוא המושב עליו ישבו בשנים הקרובות... אולי הפעם תהיה לנו אפשרות לשים פתק לבן וגם להשפיע! אנחנו, תנועת "הפתק הלבן", קבוצה של צעירים בשנות ה-20 לחיינו, החשים כמו כולם את חוסר האמון והאדישות כלפי הכנסת וחבריה, אך בניגוד לרוב המתלונן והמתייאש החלטנו שהשלטון חשוב מדי לכולנו מכדי להפקירו בידיים מלאות ניגודי אינטרסים; ובניגוד לתנועות החוץ-פרלמנטריות, אנו מאמינים שאין דרך להשפיע יותר מכניסה אל תוך המערכת. כשכולם אומרים שאין דרך לחדור לפוליטיקה עבור מי שאין לו "קשרים" או "קומבינות", אנחנו החלטנו שהגיע הזמן לנסות. לכן החלטנו להקים את תנועת "הפתק הלבן". תנועה שתציע את מועמדותה לכנסת ה-17 אנחנו מאמינים שלפני שמדברים על מה מצביעים צריך לדבר על הדרך שבה מצביעים. דעותינו מגוונות וסותרות – ימין/שמאל, דתיים/חילונים – אך הבנו שמה שהמדינה זקוקה לו כעת כמו אויר לנשימה הוא לא עוד מישהו שחושב שבידיו הפתרון לשלום עולמי, אלא מי שמבין שחשובה יותר החזרת האמון ואולי אפילו הגאווה של אזרחי ישראל בכנסת ישראל – בית הנבחרים של כולנו. אסור לנו לשכוח שהכנסת היא שלנו, אזרחי מדינת ישראל באשר הם. הצטרפו אלינו לתנועת "הפתק הלבן" - • כי אנחנו מאמינים שאזרחי ישראל צריכים לדעת מה קורה מאחורי חומות הכנסת. • כי אנחנו מאמינים שלחמישים ושניים אלף, ארבע מאות ותשע "קולות פסולים" יש מה להגיד. • כי אנחנו מאמינים שרבים היו רוצים לשים פתק לבן ועד היום לא ידעו איך. • כי אנחנו מאמינים שלצעקת הפתק הלבן שלך מגיע להשמע בין כותלי הכנסת. • כי אנחנו מאמינים שדעתך כמשלשל פתק לבן חשובה ומכרעת. • כי אנחנו מאמינים שלפתק הלבן שלך מגיעות ארבע שנים של מחאה משפיעה. • כי אנחנו מאמינים שפתק לבן הוא הרבה יותר מקול פסול. • כי אנחנו מאמינים שהדרך להשפיע חייבת לצאת גם מבפנים. לכנסת ה-17 אנחנו לא רק נמנעים מלהצביע לשחיתות, אנחנו מצביעים נגד השחיתות. אכפת לך? מעניין אותך איך כל זה יעבוד? דעתך חשובה לנו, שלח לנו תגובה! [email protected] מגיע לנו יותר. תנועת "הפתק הלבן"
 

ערני3

New member
שבו בשקט...

תחושת המיאוס פושה בכולנו. לרוץ על האג'נדה הזו זה קלישאה שחוקה ופאתטית. אתם בני 20 לחייכם מה כבר עשיתם למען המדינה חוץ מלצעוק שרע לכם? איזה מטען חברתי/בטחוני/כלכלי אתם מציעים חוץ מזה שרע לכם? רע לכם? גם לנו! אבל אנחנו פועלים כדי שיהיה טוב מהבית פנימה. אנו חברי מפלגת העבודה הצעירים מנסים להקיא את הלכלוך משורותינו תוך כדי שמירה על הבית והמסגרת. לצעוק שרע לנו זה לא מספיק. כשחבורת ילדים צועקת שרע להם אני שומע רק אוייי אוייי אוייי. ילדים לכו לעבוד ועזבו אותנו בשקט. ערן יעקובוביץ הוד השרון
 

peteklavan

New member
"הפתק הלבן"

רק חבל שלא הבנת אותנו. א. אנחנו לא רק צועקים שרע לנו- אנחנו החלטנו לקום ולעזור לעצמנו ולכולנו. זה כלל לא סותר את מה שאתה טוען שאתה עושה- רק שאנחנו לא בטוחים כמה זנן יש לנו, ושאנחנו לא מוכנים בבחירות הקרובוב לשבת בחיבוק ידיים ולתת לקול שלנו, באונס, ללכת למפלגה שאנו לא מאמינים בה. ב. מי אמר שאנחנו צריכים לעשות למדינה משהו- לפני שאנחנו רוצים לעזור לה בצורה הזאת? הנורמה שחייבים להיות גנרלים וכו'- לפני שנוטלים את הזכות לעצב את החברה שלנו- איננה מקובלת עלינו. יש לנו הזכות לייצג את אלו שחושבים כמונו, ולא צריך לתת למישהו אחר, שלדעתנו לא פועל כמונו- לייצג אותנו- הרי זה מגוחך לטעון שכן! ג. אנחנו שואפים לכנסת, ולא לממשלה, וזה לא אותו הדבר. מהכנסת לא מתווים מדיניות, אלא בוחנים חוקים ומצביעים עליהם. נשמח לתגובתך
 

smile2life

New member
תראו כמה אתם שטותיים

הכנסת היא הריבון אבל לא הזרוע הביצועית. היה והכנסתם מנדט אחד או מנעתם מנדט אחד - עדיין אין לכם כח מספיק כדי לשנות
 

peteklavan

New member
או ש...

הרצת מערכת בחירות תעלה את הנושא לעדיפות גבוהה יותר ואפילו זה יותר טוב מלשבת בבית ולהצביע ל"רע במיעוטו". אין לנו שום רצון להגיע אל הממשלה (היא הזרוע המבצעת שאתה כל כך אוהב), אלא להגיע לכנסת. אופוזיציה. ושם א. לייצג את המצביעים ששמו את "הפתק הלבן" שלנו במחאה ובחשיפת הכנסת לעיני הציבור וב. לקדם חקיקה ערכית שתשפיע על הדרך שבה מתנהלים הדברים בכנסת.
 

אשרת

New member
ומה זאת חקיקה ערכית?

אם כל המצע שלכם וכל מה שאתם למעשה מציעים זה הצבעות מחאה- אז מה אתם בדיוק תחוקקו שם?
 

יוֹאב

New member
להצביע פתק לבן

זה כמו לחטוף מכות, ולא לעשות דבר בנוגע לזה.
 

peteklavan

New member
"הפתק הלבן"

לא פתק לבן -אמיתי, אלא "הפתק הלבן" - שהוא שם התנועה שלנו. תנועה פוליטית. אנחנו רוצים להיות שם, בכנסת, ומשם להימנע בהצבעות במחאה- לא בכל ההצבעות, אלא רק באלו שברור לציבור כולו ששיקולי המצביעים הם לא רטלבנטיים, אלא "פוליטיים" במובן השלילי של המילה. אנחנו רוצים להיות שם, מעל בימת הכנסת, הכל הצעת חוק- ולדרוש את התשובות לשאלות שלפעמים "נוח" לכולם לא לשאול. אנחנו רוצים להשגיח מקרוב על תהליכי החקיקה ויישומה, לוודא שחוקים באמת מתבצעים- כל זה כדי להחזיר את האמינות לכנסת, חבריה ומוסדות השלטון בישראל.
 

pegasoos

New member
ילד אחד שואל את אבא שלו....

ילד אחד שואל את אבא שלו:"אבא, מה זה פוליטיקה?" האבא עונה לו:"בוא אני אתן לך דוגמא מהבית, אני מפרנס את המשפחה, אני ההנהלה, אמא שלך מבזבזת את הכסף, היא הממשלה, העוזרת שלנו היא מעמד הפועלים, אתה זה העם ואח שלך הקטן זה העתיד, הבנת?" הילד:" לא ממש אבל אחשוב על זה בלילה". בלילה הוא מתעורר מהבכי של אח שלו הקטן ורואה שהוא מלא בחרא, הולך לאמא שלו ורואה שלה לא אכפת, הולך לעוזרת ורואה אותה במיטה עם אבא שלו, אז הוא מחליט לטפל באחיו לבד וללכת לישון. בבוקר הוא אומר לאבא שלו:" אבא, הבנתי מה זה פוליטיקה, בזמן שלממשלה לא אכפת מהעם, ההנהלה דופקת את מעמד הפועלים, והעתיד מלא בחרא".
 
למעלה