% הפרשות לפנסיה

  • פותח הנושא 2גדי
  • פורסם בתאריך
2

2גדי

Guest
שלום ובוקר טוב
אני עובד כ 12 שנה בחברה לתחנות שאיבה ומתקני טיפול בשפכים. מוכרת לי 'טבלת ההפרשות לפנסיה' אך ברצוני לדעת, האם אנחנו נמצאים בהסכם קיבוצי/צו הרחבה,
שנותן אחוזים שונים , וכן מה הסעיפים בתלוש המחייבים לצורכי ההפרשה. יש ויכוח מתמשך בני לבין המעסיק.
תודה גדולה על העזרה
 
ככל שלא חל על המעסיק צו הרחבה ענפי ו/או הסכם קיבוצי (כללי או מיוחד) הקובע אחוזי הפרשה מיטיבים, אז שיעור ההפרשה לקופת הגמל הינו כדלקמן:
הפרשות מעסיק - 12.5% (6.5% לגמל פנסיוני ו-6% לפיצויי פיטורים), ו-6% הפרשות עובד לגמל פנסיוני.
 
2

2גדי

Guest
תודה על התשובה,אך איפה אני מוצא אם חל על המעסיק הסכם קיבוצי-כל שהו,,,,וכן התלוש מורכב מהמון סעיפים קבועים כמו 'ניהול ואחריותי ועוד,,
האם הם נכללים כבסיס להפרשות,,
תודה
 
בשאלתך שתי שאלות - הראשונה, מהו ההסכם הקיבוצי הרלוונטי, אם בכלל, והשניה - איך יחושב "השכר הקובע".
1. תוכל לבדוק אם חל על המעסיק הסכם קיבוצי כלשהו דרך "רשם ההסכמים הקיבוציים" שבמשרד העבודה ו/או מנועי החיפוש ברשת, בין אם מדובר בהסכם קיבוצי כללי (החל על כל הענף, מכח חברותו של מעסיקך בארגון מעסיקים כלשהו) או הסכם קיבוצי מיוחד (החל רק אצלו).
2. שאלתך השניה לגבי "השכר הקובע" מכוחו יגזרו הזכויות, הינה שאלה אחרת. ככלל, שכרך הקובע הינו שכר הבסיס בתוספת כל התוספות הקבועות, שאינן מותנות ו/או הפיקטיביות.
כלומר - רכיבי אמת של החזרי הוצאות בפועל, תשלומים סטוטוריים (למשל דמי הבראה) או תשלומים מפעליים מותנים - אינם חלק מהשכר הקובע;
מאידך - רכיבי שכר פיקטיבים או כאלו שאתה מקבל בעבור ביצוע עבודה אישית וישירה (למשל - בונוסים חודשיים אישיים), ככלל הינם חלק מהשכר הקובע.
יש לעבור רכיב רכיב מאלו הנקובים בתלוש שכרך, ולקבוע לגבי כל אחד האם הינו חלק מהשכר הקובע אם לאו.
אין אפשרות אוטומטית לעשות זאת בשל מניפולציות שעושים מעסיקים על שמות הרכיבים, ויש לבדקם כל אחד בנפרד בכלל נסיבות העניין וההעסקה, לרבות הנסיבות בהן ניתנו או שולמו כל אחת מהתוספות.
 
למעלה