הפור נפל- קניה והמלצה.

הפור נפל- קניה והמלצה.

לאחר שביקרתי במספר חנויות והתלבטתי לבסוף בין JBL5000 לבין TANNOY MX3 החלטתי לרכוש את הטאנוי. התלבטתי בינם לבין הJBL שנשמעו לי טובים ואף עלו פחות אבל בישורת האחרונה זכה הטאנוי. בנוסף קבלו המלצה : חנות הסטראו של אלגזי בהוד השרון גם אדם חביב ומקצועי וגם מחירים נפלאים.

jalon

New member
מה המחירים שהוצעו לך?

ובכמה קנית בסופו של דבר? שתף שתף.

יש בעיה לפרסם מחירים אבל...

כמו שהבנת יש בעיה לפרסם מחירים (גם היבואנים/ סוחרים שנמצאים בפורום מעדיפים שלא לעשות זאת, ובצדק). אבל תהיה בטוח שזה מחיר מעולה ולגבי הדגם- אתה בטח מכיר....

all

New member
אין שום בעיה לפרסם מחירים

אתה לא יבואן ולא יצואן,אתה בסך הכל קנית אותם, לא? ואם תדפדף תוכל לראות שכל הפורום הזה מלא מחירים, הצעות מחיר וכו´.

eyalpor

New member
לשום יבואן ושום חנות הגונה לא צריכה

להיות בעיה לפרסם מחירים כדי שתוכל להשוות ולבדוק. את הפטנט של "לא נגיד לך מחיר בטלפון, תבוא ונדבר" המציאו לדעתי בארץ הקודש כדי לבלבל ולהלחיץ את הלקוח.

all

New member
לפתע נזכרתי

בבטאוני חיל האויר שלי מתחילת שנות ה-70, מתפרסמים מחירים באופן חפשי וגאה, החל ממקדחות וכלה במכוניות. בשנות ה-70 המאוחרות היה גל של אינפלציה רצינית, ופשוט לא היה טעם לפרסם מחירים. ובכל זות גם לאחר שהאינפלציה נבלמה (לפני כ-15 שנים), לא חזרו המחירים לפרסומות. מעניין למה?

eyalpor

New member
"סחוט כפי יכולתך"

הפכה להיות השיטה הישראלית שלאחר האינפלציה. הסיבה לאי פרסום המחירים ולהבטחת המחיר "הכי זול" אם רק תגיע לחנות היא פשוטה: לתת לך מחיר שנראה טוב (ביחס למחיר המנופח שמופיע במחירון ומיועד לתמימים) ולהפעיל עליך לחץ מסיבי (אותו למד המוכר בקורסי המכירות שאירגנו לו בעלי החנות ובהם הוא מתמחה) כדי שתקנה במיידי ללא אפשרות לחשוב פעמיים (או לעשות סיבוב נוסף, עם המחירים החדשים שקיבלת, ולראות אם גם בחנויות אחרות מוכנים לרדת אליהם ואולי אפילו לפחות). שיהיה ברור: לכל חנות בישראל ובעולם יש מחיר מינימום לכל מוצר, שממנו היא לא תירד. ברוב החנויות המחירים האלה מאוד דומים ולרוב זהים. כל "ההנחות" וההטבות הן לא בגלל שאתה או אני מתמקחים מעולים ומצליחים "לסדר" מישהוא - זו פשוט ההרגשה שאיש המכירות מנסה לתת לנו כדי שניקנה דווקא אצלו ובמחיר שהוא כבר סגור עליו מראש. וכמובן, הפרייר שבא לקנות ומוכן לשלם בלי לעשות מחקר שוק, משלם הרבה יותר ובגדול.

לא נותנים מחיר בטלפון כי ..

יש תחרות בין חנויות וכל חנות יש לה את המחיר שלה . ובעל חנות חושב שהמצלצל הוא מיתחרה ורוצה לדעת מה המחיר שהוא מוכר מוצר מסוים , ואז הוא ימכור בפחות . לכן הוא לא מוסר אינפורמציה . לישלוח מישהו שישאל זה כבר מיתרד . גם אלי מיתקשרים ושואלים מכירים . לפי השאלות אני מרגיש שזה מתקנים שרוצים לדעת מה המחיר שאני גובה עבור התקנה , ואז הם מתקינים בפחות ב 100 ש"ח

all

New member
זה נרה די סביר

אבל למה מוכר בחנות בזמן מתן הצעת המחיר, לא מוכן להיתחייב שהצעת המחיר תהיה בתוקף אפילו מחר??? להפעיל עליי לחץ שאקנה על המקום??? תופעה ממש מגונה

jalon

New member
זו טעות לבקש מהמוכר הבטחה כזאת

מוכר שתבקש ממנו הבטחה שהמחיר יהיה תקף גם מחר ומחרתיים מבין שיש לו ביד קלף - אם הוא יסרב להבטיח הוא חושב שהוא יגדיל את הסיכוי שתקנה אצלו מיד ולא תיקח את הסיכון שמחר הוא יבקש יותר. בתכל´ס - מדובר בשיטת מכירה גרועה ביותר, שנותנת ללקוח להבין שהמוכר נוכל ולא אמין. זאת משום ששום דבר עבור המוכר לא משתנה במעבר מיום ליום, אם הסחורה כבר נמצאת אצלו במלאי. אפילו שער הדולר המשתנה אינו רלוונטי. השעון עושה את שלו ומתקדם משעה לשעה, אך מחיר המוצר נשאר זהה. לכן, מוכר שאומר לך שהוא לא יכול להתחייב על המחיר מעבר לרגע זה - משקר לך בפרצוף ומנסה להלחיץ אותך. אסור לקנות ממוכרים כאלה - צריך לחנך אותם שבלחץ לא ישיגו דבר. כנ"ל גם לגבי המוכרים שלא מוסרים מחירים בטלפון - אפשר לשכנע אותם למסור מחיר בדרכים שונות (למשל - להציג בפניהם הצעות מחיר אטרקטיביות שקיבלת ולשאול אם הם יכולים להציע מחירים אטרקטיביים יותר, כלומר אם שווה לך בכלל להגיע לחנות). מוכר שלא מוכן בכלל לשתף פעולה עם מתן מחיר בטלפון - אל תלכו לקנות אצלו!! ולענייננו - הסיבה שבגללה לא כדאי לבקש מהמוכר הבטחה לשמירת המחיר היא שהוא עלול לסרב ואתה עשוי להתעצבן, ולהפסיד עסקה שעשויה באמת להיות טובה עבורך. לכן - למה להעמיד את המוכר בפני הפיתוי להיות נוכל? עדיף לא לשאול כלום, להמשיך את סקר השווקים, ומובטח לך שאם תחזור אליו ותגיד לו שזה המחיר שהוא הציע לך אתמול ובאת לקנות - אף מוכר לא יסרב לך.

Tealc

New member
אחת הסיבות שמוכר לא נותן מחיר בטלפו

בטלפון היא חשש שמא מוכר מחנות אחרת מתקשר כדי לבדוק מחיר

פעם אמרו . כל עוד הברזל חם

צריך לידפוק עלו . אים תלך אולי תימצא משהוא יותר זול , או אשתך תשכנע אותך לשם מה כל השטיות האלה . ואז היפסיד לקוח . לי בעסקים יש בעיה הפוכה. מזמינים התקנה . לא תמיד אני יכול להתקין למחרת . ואז אני קובע יום נואמר מהיום ליום רבעי , אני מקבל הזמנות בטלפון לא בא לקחת דמי קדימה , כי אני עובד בכל הארץ ועד יום רביעי הלקוח מצא יותר זול או מישהוא שמוכן להתקין לו למחרת . לכן הוא אומר רק עכשו עד מחר יהיה אחרת

Tealc

New member
ובכל זאת הח. ועונשו מה המחיר שהוצע

לך (אני מעונין באותם רמקולים)

התבקשתי שלא לפרסם את המחיר

המוכר מכיר את הפורום וכשידיברנו הוא לא רצה להתעסק עם מחיר שיופץ כאן. אני חייב לכבד את החלטתו. מקווה שאתם מבינים לכל מי שירצה במסר אישי אעביר פרטים נוספים

פרסום מחירים הוא לטובת הצרכנים

אני בהחלט מבין את הדילמה שאתה נמצא בה. המוכר נתן לך הרגשה שקיבלת מחיר מיוחד רק עבורך והוא מבקש ממך לא לספר על כך לאף אחד. כמו שנכתב כאן מדובר בשיטת מכירה מקובלת בענף האודיאו. השיטה הנ"ל עובדת לטובת המוכר בלבד ולא לטובת הצרכנים. לפי השיטה הנ"ל הלקוח יוצא מרוצה שעשה עסקה מצוינת ומצד שני לקוחות שלא מתמקחים עלולים לקבל מחיר אף גבוה ממחיר המינימום של החנות. בחנות מסוימת אפילו הגיעו לאבסורד ואמרו לי שיגלו לי את המחיר שאקבל על זוג רמקולים רק לאחר שאתחייב לקנות את הרמקולים.בנוסף המוכר הבטיח כי המחיר יהיה גבוה מהמחיר בו הם מוכרים את אותם רמקולים דרך אתר באינטרנט!! בתור צרכנים אנחנו לא צריכים לשתף פעולה עם אף חנות או יבואן. האינטרס שלנו הוא להגיע למחיר הטוב ביותר ולכן חשוב מאוד לפרסם מחירים.

"צרכן נבון"- ברוך בואך לפורום

תאמין לי שאני לא משתף פעולה עם אף אחד (בכלל זה די בעייתי היום לשתף פעולה...) צרכן נבון שיקרא את שכתבתי ידע מה עליו לעשות. אני לא מבין את המיני מהומה. כשאני חיפשתי אינפורמציה לגבי מחיר בשבוע שעבר אף אחד לא הרים את הכפפה (פרט למסר אישי אחד שקיבלתי).אפילו נרמז לי שלבקש מחיר זה קצת ...נו... אני נמצא כאן בפורום הרבה זמן, לרוב פסיבי, אכן יש כאן לעיתים מחירים אבל כפי שכתבתי- אתם צריכים להבין את המצב.

י.לוי

New member
יאלה ידידי מספיק עם השטויות.

תגיד כמה שילמת וסגור ענין. אותו סוחר , אלגזי, רק ירויח מהפרסום. יואב - שיש לו נסיון טוב עם אלגזי. בחור הגון וחביב.

י.לוי

New member
בוא אני יעזור לך.

אלגזי ברמת השרון. סט של MX3 MXC MX2 כל זה במחיר של 3500 ש"ח גם אצל מולי בניופאן תוכל להשיג במחיר הנ"ל. יואב

למעלה