הערכת אוסף בולים למכירה

Schnitzell

New member
הערכת אוסף בולים למכירה

שלום לכל חברי הפורום,

אבא שלי מעוניין למכור אוסף בולים בשל חוסר שימוש וכדי לכסות מעט הוצאות כבדות. האוסף מכיל כשמונה אלבומים של בולי ארץ ישראל, החל מקום המדינה והמנדט הבריטי, ועד שנות השמונים. כמו כן, מכיל מעטפות יום ראשון ושני אלבומים של בולים זרים מארצות שונות כמו יפן (בולים מ-1914), ארה"ב, ניגריה, קנדה ועוד. רוב הבולים חתומים, אבל יש כאלה ללא חותמת ועם שובל.

קראתי על התחום ונברתי קצת באתר של התאחדות הבולאים, אבל מכיוון שאין לי הבנה בתחום אני אשמח לקבל המלצות לגבי מישהו שיעריך את שווי האוסף, ויוכל לנסות למכור או להדריך אותי בפרוצדורה. עדיפות לאזור המרכז (ראיתי שיש נותני שירות בדיזנגוף סנטר ובאלנבי בתל-אביב, אבל אני לא יודע לגבי טיבם).

תודה רבה לכל מי שיעזור,
שחר

ראשית, קרא את המאמר

המופיע בקישור המצ"ב
http://sf.tapuz.co.il/article-485-1-3283-26932/
שנית, בדיזנגוף סנטר, כפי שכתבת, יש סוחרים שבאחד מימות השבוע (נדמה לי שלישי), עורכים הערכה כללית לאוספים, בחינם.
שלישית, הפרד לשלום מהרעיון של הרבה כסף - רוב האוספים של בולי ישראל מקום המדינה ועד שנות השמונים כוללים בולים נפוצים מאוד, שאין להם ביקוש רב.
אם נראה לך שיש שם בולים מיוחדים, סרוק והעלה לכאן, ותקבל הערכה כללית.

Schnitzell

New member
ממה שהספקתי לקרוא ולבדוק,

רוב הבולים הישראלים שקיבלתי הם באמת בעלי ערך נמוך, כך שאני יודע שאבי לא יתעשר מהאוסף. אבל כל סכום יעזור.

האם את יודעת היכן ההערכה הכללית מתבצעת, או אם מי יש לדבר בנושא?

תודה רבה!

h a d i 1956

New member
בכל יום שלישי הראשון של אותו החודש מתקיים

בדיזנגוף סנטר על הגשר הצםוני יריד בולאות. בעיקר מסחר בבולים. עם מספר סוחרים. תבוא עם החומר שלך. תראה לכמה אנשים ותראה מה הם אומרים.
לצערנו הסיכוי מעבר למנת פלאפל ואולי גם שתיה קלושים אבל מי יודע. אולי אביך הצליח באיזה שהוא בול.
בהצלחה

למעלה