הערה על הארה...

conatus

New member
הערה על הארה...

שלום לכל ידידי חברי הפורום. קפץ לכאן איזה פרובוקטור והצהיר "אני מואר,אתם לא" יכולתי בהפעלת ביקורת התבונה הטהורה לפרק את דבריו לגורמים ולהוכיח אותו על טעותו ובאמת התחלתי בכך - ראו תגובתי להודעתו - אך מיד התעשתתי והבנתי למה הוא בא לכאן. שהרי בדיוק כפי שהעולם פועל במארג מופלא ובחוקיות מדהימה כך גם הסדר החברתי הוא חלק ממארג מופלא זה. ותפקידו של הפרובוקטור היה לעזור לנו להגדיר לעצמנו מהי "הארה" אמיתית והאם אנחנו באמת צועדים בשביל שמוביל אותנו להארה האמיתית. משהו כמו בחינה של דרכינו. ובסופו של דבר החלטתי שאנחנו צריכים יחד בכוח משותף להגדיר מהי הארה ומהי הדרך הנכונה להגיע אליה. אני מתחיל ואתם מוזמנים להוסיף לשנות לתקן להצטרף וכל מה שיעלה בראשכם : אני יודע שלא כולם אוהבים לקרוא הודעות ארוכות ולכן אני מפצל את ההודעה וההמשך יבוא בהודעה השניה :

conatus

New member
הערה על הארה - המשך...

דמיינו לעצמכם אוקייאנוס רחב מימדים ועליו גלים. האוקייאנוס מסמל את המודעות האוניברסאלית והגלים את המודעות הפנימית. לעולם מודעות רחבת היקף לה אני קורא מודעות אוניברסאלית. ולכל אחד ואחת מאיתנו ישנה חלקה קטנה של מודעות המעניקה לנו את ייחודנו היא המודעות הפנימית או ההכרה או התודעה וחלקה קטנה זו של מודעות למרות ייחודה תמיד נשארת חלק בלתי נפרד מהמודעות האוניברסאלית בדיוק כמו שלגל יש זהות משלו אבל הוא תמיד נשאר חלק מהאוקייאנוס...

mga-abir

New member
הארה

להתבונן באמת. (האם נדע מהי?) החיים הם כאן ועכשין כשאני נזכר, כשאני מדמה איני כלל חי למעשה. הנני בורח מהקיים מחפש מוצא בנעלם, איכות החיים אז נפגמת והם משתקפים קצת אחרת. מוצא כזה לנחמה פסול הינו מהתחלה. המציאות בת שלושה מימדים המחשבה תוסיף לה רבדים, ללא מחשבה על כל נשקף אמת תגלה מכל הקיים. בברכה אביר

conatus

New member
שכתוב דברי האביר :

להתבונן באמת ! האם נדע מהי ? החיים הם כאן ועכשיו ! כשאני נזכר וכשאני מדמה, איני כלל חי למעשה. הנני בורח מהקיים, מחפש מוצא בנעלם, איכות החיים אז נפגמת והם משתקפים קצת אחרת. מוצא כזה לנחמה פסול הינו מההתחלה. המציאות בת שלושה מימדים, המחשבה תוסיף לה רבדים. ללא מחשבה על כל נשקף - אמת תגלה מכל הקיים.

conatus

New member
תגובה לדברי האביר :

שלום אביר ושלום לכולם ! אל תכעס על שכתוב הדברים לא הייתה לי כל כוונה להרגיז או להתגרות או לזלזל בידיעותיך. נהפוך הוא - עשיתי זאת מפני שמצאתי חן בדברים שכתבת ורציתי להבהירם ראשית בשבילי ושנית בשביל האחרים. ועכשיו לדברים עצמם : אמרת להתבונן באמת ואי אומר שכולנו יודעים מה היא האמת רק שאנחנו מתעלמים ממנה איש איש מסיבותיו שלו אך יש לזה מחיר התבונן בעולם וראה. החיים הם כאו ועכשיו בהווה נכון כי העבר עבר והעתיד עוד לא הגיע אבל רק העבר ( מחשבות שחשבנו ורגשות שהרגשנו ) יוכל לגרום לנו להשתנות בהווה למען שהעתיד יהיה טוב יותר עבורנו. להמשך אני מתנגד כי באשר לעבר כבר אמרתי את דעתי ובאשר לדימיון הרי הדימיון הוא כוח אדיר תוכל לדמיין דבר בעיניי רוחך ולראותו קורם עור וגידים בהמשך. בקשר למשפט האחרון אני חולק עליו אני חושב שהמחשבה היא הכלי המאפשר את גילוי האמת...

mga-abir

New member
סליחה על איחור במתן מענה

המשפט האחרון מילולית נכון הוא להערתך ואני מסכים אתך. אולם כוונתי נסתתרה כאן והיא: שהמשמעות שאנו קובעים מתוך מחשבה גורמת לא אחת לטעיה. בברכהא אביר

אני לא מוארת

...אלא עם כן אני תחת פנס
לא יודעת מהיא הארה כן יודעת שאני כרגע בדרך, אני מאוד אוהבת את הדרך ואת התגליות הקטנות אשר שזורות בה, לכן הייתי רוצה ללכת בדרך זו כול חיי. ומכאן אני שואלת את עצמי אם אני בכלל מעונינת להגיע לשם..

conatus

New member
חיפוש היקרה...

בעצם הודעתך אמרת את הכל... אמרת שאת לא יודעת מהי הארה. אמרת שאת בדרך ובעצם התכוונת שאת כמו כולנו במסע הארוך. את אוהבת את הדרך משמע אוהבת את החיים. את אוהבת את התגליות הן התובנות הקטנות שאת אוספת מיום ליום במסע. היית רוצה להמשיך כך ולא לשנות המון כי זו היא דרכך. את שואלת את עצמך האם את מעוניינת כלל להגיע לשם ואני מבין שאת מתכוונת להארה. ואני שואל אותך האם כל מה שתיארתי שהן בעצם דברייך לא מעיד על הארה ? מי בכלל יכול לבוא ולטעון שהארה היא משהו ספציפי שאליו יש לחתור. הדרך שלך והתובנות שלך אולי הן ההארה שלך. ואני אומר אולי כי אין לי כל רצון וכוונה להגדיר עבורך מהי הארה מפני שאני סבור שכל אחד מאיתנו צריך להגיעה ולהשיגה בכוחות עצמו ורק כך יידע להעריכה ולכל אחד מאיתנו ההארה תהיה שונה ובכלל תבוא מייעד לא צפוי... בידידות

עננים.

New member
אדם מואר ../images/Emo39.gif ../images/Emo42.gif ../images/Emo39.gif

כתבה מהעבר אדם מואר נושא זה נשאל ע"י הודיה מלפני חודשיים, ושאלה זו נשאלה ע"י אביר מספר פעמים, ציינתי לעצמי כי הכתוב על נושא זה (ממבט אישי) בהרחבה, אך כנראה שלא הייתי בשל לכך, אתמול נשאלתי שוב ע"י אביר את אותה שאלה, אך הפעם השאלה לא הרפתה ממני, לא חשוב מה עשיתי השאלה הציפה אותי שוב ושוב. בכל פעם ששאלה זו הציפה אותי הבנתי עד כמה שאלה תמימה זו אוגרת בתוכה אוצר של אור. שאלה שבתשובתה אנו יכולים להגביר מודעות אישית לרמות גבוהות תוך קבלת תבונות על חולשתנו וחזקנו הארציים. למה הכוונה: אנו יכולים לשנות כל מה שנרצה בחיינו, אנו יכולים להגיע לכל מה שנרצה כאשר אנו מגבירים את המודעות שלנו, כאשר אנו מציבים לעצמנו יעד ברור, כאשר אנו מקבלים את היעד כצורך ומתחייבים לקבלו ללא פשרות. לדוגמא: כאשר אנו חולים והולכים לרופא אנו נבדקים, הרופא אומר מה יש לנו, רושם לנו מרשם כדורים. אנו מודעים לכך שהכדורים יעזרו לנו, אנו לוקחים את הכדורים מתוך מודעות כי הם ישפרו את תחושתנו, המחלה, אנו בולעים את הכדורים ללא פשרות של טוב או לא טוב עד שאנו חשים כי השתחררנו מהמחלה (יש כאלה שאז מפסיקים לקחת את הכדורים ויש כאלה שלוקחים את הכדורים בצייתנות עיוורת עד גמר הטיפול). אם היינו מודעים למשמעות האדם המואר, אם היינו מקבלים את דרכו של האדם המואר על כל רבדיה, ללא פשרות והנחות לחולשותינו ולחוזקנו הארצית היינו הופכים עצמנו לאדם מואר. מחייך אוהב עננים

עננים.

New member
אופס חסר עוד חלק מהכתבה

הולך ליבא את כל הכתבה מחייך סליחה עננים

Gvido

New member
נו, אתה רואה שאני רק עוזר :)

"קפץ לכאן איזה פרובוקטור והצהיר "אני מואר,אתם לא"" או קיי, אז אתה רואה את זה כפרובוקציה :)) "בהפעלת ביקורת התבונה הטהורה לפרק את דבריו לגורמים ולהוכיח אותו על טעותו" כולם מחיאות כפיים לContanus מגרש השדים ושומר על טוהר האנשים, בל הם ישתנו ויהפכו לנומרליים! "של הפרובוקטור היה לעזור לנו להגדיר לעצמנו מהי "הארה" אמיתית..." כמעט צודק :)) בהמשך הרסת.

conatus

New member
בוא ננתח יחד :

אכן הפרובוקטור זה אתה מודה ומתוודה לרגע לא חשבתי להסתתר. פרובוקציה אינה פעולה המתקשרת אוטומאטית לפעולה שלילית אך מכיוון שאתה מייחס מושג זה לעניין שלילי הרי אתה עושה זאת על דעת עצמך וכאדם "מואר" זה בהחלט פגם בהארתך אז תקן כל עוד אתה יכול. ורק למען ההבהרה לא התכוונתי אני לצד השלילי של הפרובוקציה. אני נוהג לא להתייחס לכל מיני אמירות שהם משהו בין ירידה להתגרות ולכן לחלק הזה בהודעתך לא אתייחס כמנהגי ( הרעיון הוא לא לעודד התנהגות כזאת). בבסיס דבריי כמו גם בבסיס חשיבתי עומד לו רעיון האינסוף. ומי שמצמצם רעיון זה ואתה עשית זאת כשאמרת שאתה מואר פשוט לא מבין לעומקו את טיבו של העולם. שכן הכל אינסופי. גם הארה וגם הדרכים להגיע אליה. אנחנו בני האדם סופיים וסובייקטיביים במהותנו ולכן לטעון טענה מקיפה המבטלת את מושג האינסוף זה רק לצעוק היי ספרתי עד מאה מיליון ולהתעלם מכך שהספירה נמשכת גם היא כמו שאר הדברים בעולם עד לאינסוף. הארה אינה אחת ידידי להארה אינסוף פירושים אז עכשיו אתה אולי מבין אותי יותר. אבל למרות האמור לעיל אינני פוסל אפשרות שידיעותיך יעשירו אותי ואני מוכן תמיד לקרוא את הודעותייך להגיב להתייחס ולהתדיין על נושאים שונים רבים ומגוונים וכל זאת תחת כללי נימוס בסיסיים ביותר כשבבסיסם נמצאת ההנחה הפשוטה - קבלת האחר...

Gvido

New member
בוא ננתח

"מכיוון שאתה מייחס מושג זה לעניין שלילי " איפה בדיוק עשיתי את זה? אני באמת רוצה לדעת. תראה לי בבקשה. לפי דעתך בן אדם מואר, חייב לנהוג בדרך מסויימת? :)) למי הוא חייב? למועצה העליונה? :))) "...מיני אמירות שהם משהו בין ירידה להתגרות ולכן לחלק הזה בהודעתך לא אתייחס כמנהגי". אתה יודע מה זה? :)) זאת ההגנה שלך :)) אתה נותן קונוטציה שלילית לאמירות שלי ואומר - אני לא אתייחס לזה כמנהגי :)) מעלה את עצמך, גורם לעצמך להראות באור חיובי. זאת הגנה אוטומטית של האגו וזה בסדר :)) אני לא כותב את זה כדי לפגוע בך או להוכיח לך משהו. אני פשוט חופר עמוק, אני בטוח שאתה מבין זאת. היה כן עם עצמך. וזה באמת בסדר :)) אתה מבין לעומקו את טיבו של העולם? יש לך מודל בראש? :)) "הארה אינה אחת ידידי להארה אינסוף פירושים " נו, בוודאי. כל דבר אפשר לפרש באינסוף פירושים. אני חוזר -הארה זה רק שלב שבו מתחיל הלימוד האמיתי. "אינני פוסל אפשרות שידיעותיך יעשירו אותי ואני מוכן תמיד לקרוא..." בכיף. "ולהתדיין על נושאים שונים רבים ומגוונים " גם זה. אבל את זה אפשר לעשות בפורום ולא איתי. למען האמת אין לזה הרבה תועלת. אולי חוץ מהרגשת סיפוק. אני אסביר את זה בהודעה הבאה שלי. "כללי נימוס בסיסיים ביותר כשבבסיסם נמצאת ההנחה הפשוטה - קבלת האחר" אם ככה נוח לך וזה התנאי שבו אתה מסכים לדבר, בשלב זה מקובל עלי. במקום לכתוב כאן את מה שרציתי, אני אכתוב את זה בנושא חדש, כדי לא להעמיס. אני מקווה שזה יבהיר חלק מהדברים שעברתי כאן אתכם :))

למעלה