הסרת מחיצה... שואלת בשביל חברה

הסרת מחיצה... שואלת בשביל חברה

שלום,
חברה שלי שגם היא בטיפולי פוריות ביצעה היום אולטרסאונד תלת מימד וגילו לה מחיצה בגודל של 30% מהרחם. היא לאחר 3 הפלות...
האם יש כאן בנות שביצעו ניתוח להסרת מחיצה? מי המנתחים המומלצים? ואיך נחשבת ההחלמה מהניתוח והכי חשוב אחרי כמה זמן אפשר לחזור לטיפולים??
תודה רבה

orile32

New member
מחיצה

גם אצלי איבחנו מחיצה 30% מהחלל - אובחנה גם בהיסטרוסקופיה אבחנתית וגם באולטראסאונד תלת מימד.
מכל מה שהצלחתי לברר ולחפור אין המלצה גורפת להסיר מחיצה אבל לדעתי אחרי 3 הפלות אין רופא שיגיד לה לא להסיר את המחיצה.
לדוגמא הרופא שלי לא בעד כי עברתי "רק" הפלה אחת בשבוע 9, אבל אלך לקבל עוד חוות דעת ונטיית הלב שלי היא כן לעבור את הניתוח.

מחיצה מסירים בהיסטרוסקופיה ניתוחית - מכל מה שהבנתי לא מדובר בניתוח מסובך, אלא יותר "ניתוחון" בהרדמה מלאה במהלכו "צורבים" את המחיצה.
המנתחים המומלצים - גולדשמיט, סורייאנו, רועי משיח וגולדנברג (בנות אני צודקת?).

היא יכולה לחפש ביוטיוב סרטונים על uterus septum removal - לי זה עזר להפיג את החרדה ולדעת לקראת מה אני הולכת.
החלמה מהניתוח - כחודשיים, במהלכם לוקחים כדורים לשיקום הרירית. אני חושבת שאח"כ עושים היסטרוסקופיה אבחנתית כדי לראות שהרירית השתקמה ואין צלקות/הידבקויות ואז ניתן לחזור לטיפולים.

הלוואי והכל יעבור בשלום ולאחר הסרת המחיצה היא תיקלט במהרה להריון תקין.

בהצלחה!

א m

New member
אורלי32 ענתה לך

אז אני מצרפת רק את הקישור לדברים שכתבתי לה: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=180&messageid=175680040 ויש שם עוד קישור להרחבה שכתבתי לה בעבר גם.

אני מאד מאד מאד מאד ממליצה על ד"ר רועי משיח בכל מה שקשור לניתוחי רחם בכלל וניתוחי מחיצה בפרט.

נ.ב
אורלי האם יש אצלך התקדמות?

orile32

New member
חמודה שאת שואלת..

אני מחכה לפגישה אצל ד"ר משיח כדי להראות לו את כל החומר ולקבל את חוות דעתו.
כפי שכתבתי למעלה, אחרי כל מה שקראתי ואחרי השיחה איתך שעזרה לי מאוד - אני נוטה להקשיב ללב ולהסיר את המחיצה, רק מחכה לשמוע עוד חוות דעת של משיח.
תודה על האכפתיות

למעלה