הסרבנים חוזרים לכלא מחר בבוקר

הסרבנים חוזרים לכלא מחר בבוקר

הסרבנים חוזרים לכלא מחר בבוקר שלושת סרבני המצפון שישבו בכלא הצבאי חוזרים מחר בבוקר לתל השומר חברי מכתב השמיניסטים יקשרו עצמם לסרבנים "עד שישתחררו אזיקי הכיבוש" השלושה הצפויים להישלח שוב לכלא:"לא נוותר, לא נתגייס לצבא כיבוש" סרבני המצפון איל ברמי, אלכס קון ומישה הדר ישובו ביום שני בבוקר ללשכת הגיוס בתל השומר ויצהירו על סירובם לשרת בצה"ל בגלל היותו צבא כיבוש ועל מוכנותם לבצע שירות אזרחי אלטרנטיבי. סרבני הכיבוש צפויים להיכלא בשנית על דבקותם בצו המצפון והמוסר. איל ברמי כבר ישב בכלא הצבאי 24 ימים, מישה הדר 16 ימים ואלכס קון 19 ימים. לאחרונה הוכראיל ברמי, הראשון מבין חותמי "מכתב השמיניסטים" שסירב להתגייס ונשלח לכלא, על ידי ארגון אמנסטי איטרנשיונל כסרבן מצפון אשר על פי החוק הבינלאומי אינו צריך להיכלא. מחר, יום שני 2.5.05, שעה 9:15 בבוקר, כאשר סרבני המצפון יתייצבו ליד לשכת הגיוס, יתייצבו חברי "מכתב השמיניסטים" ותומכים נוספים ויקשרו עצמם לשלושת הסרבנים באזיקים, תחת הסיסמה "עד שישתחררו אזיקי הכיבוש". בנוסף תחולק לכל המגיעים ללשכת הגיוס השונים החוברת "צו המצפון" אשר נותנת מידע על המעשים הבלתי לגיטימיים שצה"ל מבצע. יותר משלוש מאות צעירים העומדים בפני גיוס כבר חתמו על "מכתב השמיניסטים". כזכור,חמישה מחותמי "מכתב השמיניסטים" הקודם הועמדו ב2003- בפני בית דין צבאי ובילו כשנתיים מאחורי סורג ובריח בבתי הכלא הצבאיים. "אנו ערים לחלוטין ליחס שקיבלו קודמינו וזה לגמרי לא מרתיע אותנו מלסרב לשרת את הכיבוש" אומרים הסרבנים הנוכחיים. 850 פעילי שלום ואנשי רוח אמריקאים שלחו מכתבי מחאה ערב כליאתם המחודשת של הסרבנים והביעו תמיכה בהם ובמעשיהם. המכתבים נשלחו אל שר הביטחון שאול מופז ואל אמיר רוגובסקי ראש מנהל הגיוס. פיטר למס ממדינת אורגון, אשר ארגן את שליחת המכתבים, כותב אל השר מופז: "למכתבי כאן מצורפים 850 מכתבים מאמריקאים שתומכים באייל ברמי, צעיר ישראלי שסרב לשרת בצבא. איל ברמי חבר ב"מכתב השמיניסטים", תנועה של צעירים בעלי חזון שמעוניינים לתרום לחברה בדרכים אלטרנטיביות. חזונם לשלום ולצדק בישראל ופלשתין לא מאפשר להם לשרת בצבא. אנחנו מאמינים שהצעירים שבהם אנחנו תומכים הם עתידה של ישראל. בבקשה הקשב לקולותיהם." לפרטים: אביב סלע [email protected] שכחת שלא הם באו לישראל אלא ישראל באה אליהם. החלטת להקים מדינה במקום שבו חיו הם ואבותיהם במשך מאות וגם אלפי שנים (חלק גדול מהם הם אגב מצאצאי היהודים שחיו פה לפני 2000 שנה ובמשך השנים התנצרו או התאסלמו). לא שאלת אותם אם הם רוצים שתקיםפה מדינה בשם "ישראל" ושהם יהיו אזרחים בה. קבעת את העובדה הזאת, הם עשרים אחוז מאזרחי מדינת ישראל ואתה תקוע עם זה, תרצה או לא תרצה. אילו לא רצית מדינה עם אזרחים ערבים, היית יכול ללכת לאוגנדה כמו שרצה בנימין זאב הרצל חוזה המדינה ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- מי שרוצה לתקן פרטים בתוך התמונה הכוללת, להפוך את הכיבוש לקצת יותר הומני בלי לשנות את המהות שלו, יכול להתגייס לצבא הכיבוש וכדאי שאכן יעשה זאת. מי שמתנגד לכיבוש מכל וכל וחושב שהמשימות שמוטלות כיום על צה"ל (צבא הכיבוש לישראל) הן לא רק בלתי מוסריות אלא גורמות נזק חמור למדינת ישראל ומסכנות את העתיד שלה,קשה מאד לצפות שיתגייס. אני אישית חשבתי כמוך כשהייתי בן 18, לא רק שהתגייסתי אלא התנדבתי מרצוני ליחידה קרבית למרות שיכולתי להיות ג'ובניק. כאשר הייתי בשטחים גיליתי שלא רק שאני לא יכול להזדהות עם המשימות שמוטלות עלי כחייל אלא להיפך, אני מקווה בכל ליבי לכשלונה של היחידה שלי במשימות שהוטלו עליה, ואני נמצא בדילמה אם לעשות דברים באופן אקטיבי שיכשילו את היחידה. הגעתי למסקנה שהרבה יותר בריא גם לי וגם לצבא לא להמשיך בשירות צבאי שאני מרגיש בו כך אלא להודיע למפקדים איך אני מרגיש ושהמקום הטבעי שלי הוא בכלא, והם כיבדו את רצוני זה.

הם לא חוששים מזה

הסרבנים הקודמים היו שנתיים בכלא והצשמשו בזמן כדי ללמוד וגם לעזור לחבריהם לתא, ללמד אסירים משכנות מצוקה אנגלית ומתימטיקה ועוד נושאים. יתכן שהנוכחיים ישבו שלוש שנים ואולי אפילו יותר, תאמין לי לא זה מה שישבור אותם.

שלא יתחילו לבכות לאמא

ה3 שנים האלה בפנים זה באמת כלום ואני מקווה שיטחנו אותם עד העצם. במדינות מתוקנות בוגדים מוצאים עצמם תלויים שלא לדבר מה עושים במדינות ערב לחשודים בבגידה אז לתשומת לבכם

eopeace

New member
מדינות מתוקנות

במדינות מתוקנות ישנו אחוז סטטיסטי של פצפיסטים (וזה לא צריך להיות משהו מוחלט במאה אחוזים אלא ישנן וריאציות לגיטימיות) שלא מחוייבים בגיוס גם כאשר קיים גיוס חובה. ודוק, במלחמת העולם השניה, בבריטניה, 60,000 מועמדים לשירות שוחררו מסיבות של פצפיזם - זה לגיטימי לחלוטין - רק במדינת ישראל השואבת את ערכיה המוסריים מעקרונות הדמוקרטיה הבסיסיים ולצערי אף מערכים דתיים למיניהם (שבמקרה זה לא סותרים זאת) - פצפיסט=בוגד. אגב, האם לפי הטיעון שלך פולארד למשל, שהורשע כמדומני בבגידה, צריך למצוא עצמו תלוי?

במי פולארד בגד?

יש לך מושג? בוא תספר לנו... המשתמטים השמאלנים מרגישים עצמם חופשיים לעבור על החוק ולהסית ילדים לפני גיוס גם לעבור על החוק וכל זה בשעת מלחמה

FreePollard

New member
פולארד לא הואשם בבגידה

בגידה = ריגול עבור מדינת אויב לארה"ב. פולארד הואשם בסעיף אחר בחוק - ריגול עבור מדינה ידידותית. העונש הממוצע על סעיף זה הינו 2-4 שנים

gershon17

New member
נו, אז מה הבעיה?

הם יהיו מרוצים, אנחנו נהיה מרוצים והכל בסדר. לכלא! הידד!

למעלה