הנת"צ בכביש החוף, אסון בהתהוות ?

S o l l y

New member
הנת"צ בכביש החוף, אסון בהתהוות ?

נסעתי השבוע בכביש החוף דרומה, באיזור השעה 11 בבוקר, והיה פקק די רציני מיקום בערך עד הרצליה.
למיטב זכרוני, אוטובוסים מורשים לנסוע שם עד 09:30, ועד 50 קמ"ש?
כי ראיתי לא מעט אוטובוסים של אגד שנסעו שם, ותאמינו לי בהרבה יותר מ50 קמ"ש.

שלא נדבר על כמות המכוניות המטורפת שנסעה שם, כמעט כמו נתיב רגיל, וגם במהירויות גבוהות.
מכיוון שאין שול בצד שמאל, וזה השול היחיד, אני לא רוצה לדעת מה יהיה כשיעצור אוטו מיד אחרי פניה בלי שאנשים שנוסעים בנתיב יבחינו בו מרחוק, זה אסון שמחכה לקרות!

לא יודע של מי הרעיון(?!), אבל לכל הפחות חייבים להגביר את האכיפה שם, כי זו פשוט הפקרות.

orenhz

Member
צריך פשוט להתקין מצלמה כל 100 מטר

גם אם יהיו שם אלף ניידות, כשירצו לעצור מישהו, יגידו לו "תעצור בצד".... אה, אין צד...
אין ברירה. רק מצלמות בנת"צים יעשו את העבודה (אם יהיו במרחק סביר זו מזו)

ובלי קשר, נראה לי שטעית בפורום

S o l l y

New member
התכוונתי לתחבורה ציבורית, דוד אפשר להעביר?
פאדיחה!

במדינה כזאת במקום לבזבז מיליארדים על תשתיות כבישים חדשים

בניית מחלפים ולא תמיד עוזר, גם אם עוזר אז עוד 10 שנים יהיו פקקים בתשתיות שבנו.
ולעשות בכל רחוב בין עירוני נתיב רק למשאיות ואוטובוסים (בצד ימין)
להתקין מצלמות מהירות/רמזורים כמה שיותר
בניית חניונים רב קומות (במבנים) ותת קרקעי כדי שלא יחנו זמני בנתיב הנסיעה כי אין מקום וגם עצלנים שלא מחפשים חניה ממרחק 2 דקות וללכת ברגל
אכיפה גם לכל מי שעוקף מעל מהירות 90 קמ"ש מימין ולא משמאל בכביש בין עירוני
אכיפה למי שנוסע מתחת ל 90 בנתיב האמצעי בכביש בין עירוני
אכיפה על כל מי שחונה ממרחק של 3 ס"מ מהמדרכה כי הגלגלים בולטים לכביש ום חונה באלכסון שמפריע לתנועה ןמהווה סכנה בטיחותית ואי נוחות לנהגים וגם גורם לאיטיות ונוצר עומס.
הרחבת מקומות חניה לרוחב כדי שיוכלו לפתוח דלת נהג ולצאת בלי חשש מתאונות (מרווח בטיחות בין נהג לכביש)
להגביל תנועה ע"י אגרות כביש כמו בחו"ל רק לנוסע אחד בכל רכב בבוקר ואח"צ.
מעבר להולכי רגל תת קרקעי במרכזי העיר עמוסים בתנועה.
אירופה זה אירופה, אבל לצערי הרב, כנראה זה לא יקרה בישראל.

ארזS

New member
זיגי אני ממליץ עליך לתפקיד המפכ"ל

+ לתפקיד שר המשטרה ביחד.

DorSht

New member
למה, באירופה אין פקקים?

תנסה לעבור את כיכר שער הנצחון בפריז עם רכב בשעות הצהריים. תכנס למינכן בשעות השיא ותתקע גם תתקע בפקקים.
בגרמניה מקומות החניה הרבה יותר צרים מהארץ, צריך להיות נהג טוב כדי לחנות שם רכב גדול (ורוב הרכבים שם זה לפחות פאסאט/A4/סדרה 3). הבעיה בארץ לא במקומות החניה ובגודלם אלא באנשים שאין להם כבוד לרכוש של אחרים.
לגביי נתקעי השמאלי זאת תופעה מעצבנת. אבל ככה זה כשכל מה שמעניין את המשטרה זה מהירות.

ארזS

New member
יש מקומות שיש פקקים יותר גרועים מאשר בארץ

זיגי אפשר לחשוב שאתה מכיר את כל העולם...

DorSht

New member
אני מציע שתנסה את כיכר שער הנצחון בפריז, רצוי עם רכב ידני

ותחזור אלינו עם תובנות.
כיכר של משהו כמו 4-5 נתיבים, פקקים מטורפים שנמשכים חצי שעה עד שעה ואתה רואה את כולם בוחשים בידית ההילוכים.

מחודש הבא מספר רחובות בת"א ייסגרו בגלל תחילת עבודות

תשתית לרכבת תחתית שייקח לפחות כשש שנים, יש לקחת בחשבון שצפויים פקקים ועומסי תנועה ובעיה במקומות חניה, ייהרס גשר "מעריב" הישן בעקבות העבודות אלו.
תשתית למסילות רכבת הקלה כבר בשלבי בנייה מעל הקרקע.

למעלה