הנקה ומוצקים

guyitzgab

New member
הנקה ומוצקים

שלום, בני בן 7 חודשים כרונולוגי ו- 4 חודשים מתוקן אני מניקה אותו 4 חודשים ורציתי לשאול מתי כדאי להתחיל עם אוכל מוצק כמו כן רציתי לדעת אם אומרים הנקה מלאה עד חצי שנה זה אומר שמלאי בגוף שלנו לא מספיק יותר לתינוק ? עד מתי המלאי שלנו מספיק לתינוק ? תודה

Tami B

New member
התחלת מוצקים ועד מתי הנקה מלאה

אני מבינה מדבריך שבנך נולד 3 חודשים לפני תאריך הלידה המיועד. לצערי, אני לא מתמצאת בהנחיות להתחלת מוצקים במקרה זה, ואני מקווה שאסתר תוכל לענות. בכל מקרה ולכל תינוק, הנקה יכולה לספק את כל צרכיו התזונתיים עד גיל שנה לפחות. כמדומני שד"ר לייבוביץ' טבעה את משפט המפתח בנושא זה: השד הוא לא מחסן חלב, אלא מפעל לייצור חלב. אין לנו מלאי שהולך ונגמר עד גיל חצי שנה, אלא מכונה משוכללת שממשיכה ומייצרת חלב כל עוד יש דרישה לכך מצד התינוק, ולא רק בכמויות המתאימות לדרישתו, אלא גם בהרכב המותאם בדיוק לצרכיו. בכל זאת ממליצים על התחלת מוצקים סביב גיל חצי שנה, אבל לא מסיבות תזונתיות, אלא מסיבות התפתחותיות יותר. בסופו של דבר התינוק ישב עם כל המשפחה ליד שולחן האוכל, ועליו להתרגל לאט לאט למרקמים ולטעמים של מזונות אחרים. עד גיל שנה אלו למעשה רק טעימות, ותזונתו ממשיכה להיות מבוססת על הנקה. למרות ההמלצה הזו, אם יש סיבות שמונעות התחלת מוצקים בגיל חצי שנה - כמו שאולי יקרה אצלך - אין מה לחשוש, ההנקה תמשיך לספק את כל צרכיו התזונתיים, והוא ישלים את החסר לאחר מכן מבחינת המוצקים.

If this baby was born early, then

you would start solids when he is ready, which would be at about 6-8 months corrected age. I am assuming that he is getting iron supplements since he was born prematurely. Give his digestive system time to mature before you start solids!!​

Tami B

New member
תרגום: אם התינוק נולד מוקדים, אז

עליך להתחיל עם מוצקים כשהוא מוכן, וזה יהיה סביב גיל 6-8 חודשים, גיל מתוקן. אני מניחה שהוא מקבל תוספת ברזל משום שהוא נולד טרם זמנו. תני למערכת העיכול שלו זמן להבשיל לפני שאת מתחילה מוצקים!

למעלה