הנצחת מצב

ענבר.

New member
הנצחת מצב

צפיתי אתמול בהצגה "הנסיגה ממוסקבה". ההצגה עוסקת בזוג שנשוי 33 שנים. ערב אחד מחליט הבעל לסיים את הנישואים ולעזוב את הבית. הבעל, החלטתי, קם ועושה מעשה. האישה, כל עולמה חרב עליה, לא רוצה להתמודד עם המצב החדש ולא יודעת איך להתמודד. בשיחה עם הבן, היא אומרת - כואב לי לקום בבוקר ולדעת שנעזבתי, לראות שאני זקנה מקומטת ומטומטמת, לדעת שאני לא יודעת לתפקד, והכי כואב זה לדעת שרק המוות יכול לרפא את המצב. לא יכולתי להפסיק לחשוב על המשפט האחרון. זוג חברים שלי נפרד לפני שנה. במקרה שלהם, האישה היתה זו שנטשה. הבעל הפך בשנה האחרונה לזומבי. לא מתפקד, כמעט ולא עובד וכל מה שמעסיק אותו זה להתכנס לתוך רחמים עצמיים ענקיים, לבכות על הגורל האכזר, לכעוס על גזילת ההווה, להתרפק על העבר. העתיד לא קיים עבורו. קשה לגעת בו. קשה להגיע אליו. איך לעזעזל עוזרים לו?

magy

New member
אפשר לעזור לו

בתנאי שקודם כל, הוא............ ירצה שמישהו או משהו, יעזור לו לא מזמן קראתי בלוג.... על גבר שאשתו עזבה אותו שנים הוא מתבוסס בכאב... לא מוכן לשמוע שום אמירה שאינה מכירה או תומכת באומללותו. הוא רוצה להיות צודק ומחכה שאשתו תחזור אליו. הכל עוסק רק בה. אין עתיד, אין חיים..... רק האהבה הישנה שהיתה ביניהם. שלושים פרקים שמהללים את האהבה שהיתה ואי ההבנה המוחלטת איך נפסקה אהבה כזו. עד שלא יחדל לחטט באהבה הישנה שהסתיימה.....לא יוכל להמשיך מה גם שלא יוכל להעמיס על גבו "מכולה חדשה " כל עוד הישנה נמצאת שם...........

ענבר.

New member
אז? זו תופעה אופיינית לגברים?

גברים נטושים עוברים את התהליך קשה יותר?

magy

New member
לא ידעת?

נשים גמישות מאד. גם אחרי נטישה/בגידה הן מוכנות לקומפרומיסים. גברים שנבגדו, לא סולחים.....בדרך כלל.. אלה שננטשו - או מתכחשים/מדחיקים - או הולכים לאיבוד (אני מכירה לפחות אחד שאשתו עזבה אותו והוא מספר לכולם שהוא זה שיזם גירושין) ולנשואים אספר, שנורא חשוב מי יזם את עזיבה זה לא רק השורה התחתונה........גירושין הגיבור הוא זה שמקפל את האוהל והולך למקום אחר. זה שיש לו אומץ להגיד, דיייייייייייייייי- עד כאן.... שלום ולא להתראות.

magy

New member
ובקשר להצגה שראית

דווקא אותה אפשר להבין. אחרי 33 שנות נישואין היא צריכה להיות בגיל 50 פלוס פלוס... אישה לא צעירה בימינו.....לפצוח בחיים חדשים. בטח לא עבדה, לא צברה חברים פנויים אלא עסקה בביתה בלבד. אם זקן בן 70 יציע לה את שירותיו, היא תגיד לו תודה.... רק לא להיות לבד. רק לבכות למישהו. חבריהם המשותפים הלכו לצד שלו........ תמיד החזק מנצח.. ואילו הנוטש, גבר במיטב שנותיו, 50 פלוס מינוס.......
כסוף ובעל בעמיו....... תמיד יכול להציע את שירותיו הטובים לעלמה בת שלושים פלוס....(רצוי עניה ובורה) ולהקים בית חדש בישראל......להוליד איזה שניים שלושה צאצאים חדשים שיירשו עוד נתח מילדיו הקודים..... חבריו לא רק שלא יכעסו עליו (נשותיהם כן), אלא אפילו יקנאו בחירותו/בחירתו וברעייתו הטריה והצעירה....... (הם נשארו תקועים עם הזקנה שלהם) מה יש לאישה בגיל כזה לעשות ? כשהיא מודה בעצמה שהיא לא יודעת לתפקד. כשרמת חייה יורדת פלאים עקב המצב החדש..... לא ישאר בידה כסף לניתוחים פלסטיים ושיפורים קוסמטיים יקרים. היא תוכל להיות רק סבתא לנכדיה, במקרה הטוב (תלוי בכלה) עצוב לראות אישה במצב כזה....... שבטוחה מראש שחייה תמו ביחד עם נישואיה.......ולא מותירה שום פתח לאהבה חדשה. לתקווה חדשה. לחייםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם

ענבר.

New member
מצב עגום לכל הדעות

מה שרק מנציח ומקבע את ההבדלים בינו לבינה. אגב, בהצגה, היא דווקא נשארת עם רכוש רב...

למעלה