הנמקות לוגיות (כביכול) ליהדות ששמעתי לאחרונה

Legato

New member
גם אני רוצה להוסיף!

אי אפשר לגשת לזה כאילו שקודם הייתה קיבה, ואז מישהו רצה להכניס אליה חומציות והפלא ופלא - זה לא הורג אותנו!
זה בערך כמו להגיד שקודם היה לנו גוף ואז מישהו הצליח לחבר אליו ראש שמתאים בדיוק.
הריר, האנזימים, השפעול... זה תהליך הדרגתי והדדי.

Godless Heretic

New member

אם להוסיף לאחד

הקיבה חומצית 2PH וממה שידוע לי הריר מנטרל את החומציות (ריר קשיח?!) ודווקא קיימים מצבים בהם האדם נפגע מחומציות הקיבה- למשל אולקוס בו נוצר אם אני זוכרת נכון פתח ברירית.

ותודה לויקיפידה מראש:

"דופן הקיבה עשויה בעיקרה מחלבונים, אולם היא אינה מתפרקת מהפעילות הפרוטאזית ומהחומצה המלחית.

קיימים שני מנגנונים אשר מונעים את פירוקה של הקיבה:

האנזימים המופרשים לקיבה, מפרקי החלבונים, פעילים אך ורק ב-pH הנמוך שמצוי בקיבה, לכן בדופן הקיבה הם מהווים פרו אנזימים שאינם פעילים.
האפיתל הרירי שמצוי בדפנות הקיבה מפריש נוזל צמיג על פני הדופן המורכב מריר ואלקטרוליטים והוא מגן על הדופן מפירוקה. הנוזל הוא מעט בסיסי, וכך גם מגן על הדופן מהחומציות בקיבה. "

(הדופן מורכבת מחלבונים)

והסביבה החומצית נועדה להשמיד חיידקים ולחטא את האוכל טרם המשך העיכול במעי .

:)

Gidi Shemer

New member
אז גם אני, גם אני..

רוצה לתקן.
הסביבה החומצית אינה חיונית רק להשמדת החיידקים, אלא גם לאקטיבציה של פפסין שהוא החלבון שמתחיל בפירוק החלבונים. בסביבה לא מספיק חומצית הוא לא יהיה פעיל. בנוסף, היא מפרקת את חלק מהדופן הצמחית.

omer73

New member
תגובה

נתחיל מזה שלעולם לא תגיע למצב שאדם מאמין ישאר ללא תשובה, מהסיבה הפשוטה שלכל טיעון שתעלה (לדוג' עוולות/ שואה/ דברים מזעזעים שקורים) תגיע תשובת המחץ "ככה אלוהים רצה" "יש לאלוהים את הסיבות שלו". כמה שהטיעון הז מפגר ורדוד, ככה הם מאמינים בו.

בל אופן, ההשקפה שלי לכל הסיפור היא יחסית דיי פשוטה, ולא סתם לאנשים קשה לקבל אותה.
ההשקפה שלי אומרת דבר מאוד פשוט- נוצר יקום עם מיליארדי גלקסיות כשבכל אחת כזו יש עוד מיליארדי כוכבי לכת,
כאן נוצרה סיטואציה שעקב האבולוציה שהתאימה עצמה לתנאים במקום ולא להיפך, התפתחו יצורים תבוניים (בני האדם...), ששואלים שאלות וחוקרים, אבל זה שאנחנו שואלים מהיכן הגענו, מה יעודנו וכו' לא הכרח אומר שיש לכך תשובה- לדעתי אין לנו כאן שום שליחות/ מהות/ יעוד מיוחד, וכל האירועים שמתרחשים הם תולדה של צירופי מקרים של אנשים, זמן ומקום. אם שינויים כאלה ואחרים התוצאה הייתה אחרת, כך שאין יד מכוונת או תרחישים כתובים מראש.

מה שמוביל לכך שבראשית ברא האדם את האלוהים, ע"מ לספק צרכים נפשיים, של ביטחון, תקווה, חיי נצח (אנשים שלא משלימים
עם מותם).

Legato

New member
אוי גם לי יש...

למשל:
אני בודקת דברים מלא פעמים (תיק סגור, אש כבויה, דלת נעולה, מפתחות בכיס וכו')
להכל אצלי יש כיוונים (עטים, ספרים, קופסאות, הפלאפון כשהוא מונח על השולחן וכו')
הכל חייב להיות מסודר בקווים מקבילים (את צריכה לראות את החדר שלי)

אם כי אנחנו כמובן יודעות שזה שטויות ושמדובר בבעיה פסיכולוגית.

למעלה