הנדסה קרבית

GUYBN

New member
הנדסה קרבית

אני צריך פרטים על הנדסה קרבית: מסלול, יציאות הביתה, רמת החיל, סיירות ביחידה, מיקום היחידה...תודה

fireman

New member
אבקש לא לחשוף מיקום יחידות

לגבי כל השאר אין בעיה

Dman

New member
פרטים על הנדסה

בתור אחד שזה עתה סיים טירונות בחיל אני חושב שאני יכול לעזור לך. מסלול לוחם נמשך שנה ומחולק לשלושה שלבים. טירונות- 4 חודשים , אימון מתקדם- 4 חודשים ו קו- 4 חודשים. בסוף המסלול ההכשרה שלך היא רובאי 05 ופלס 06. החיל מחולק ל-4 גדודים 601, 603, 605 ו- 276 (אב"כ). נוסף על כך יש את היחידות המיוחדות של החיל סיירת יעל והיחס"פ עליהן אתה מגיע דרך גיבוש בחודש הראשון של הטירונות. כל מה שאני אכתוב מעכשיו מתייחס לכל הגדודים מלבד אב"כ. בסוף המסלול יש לך אפשרות ללכת לקורס מש"קים או להמשיך בפלוגות הותיקות בגדוד או לצאת למחס"ר (מחלקת סיור) שהיא המקבילה של החיל לפלס"ר (פלוגת סיור) בחי"ר רק שבמקרה של הנדסה לכל גדוד יש מחלקת סיור. בכל גדוד יש גם פלוגת צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) אלו האנשים שמפעילים את הבולדוזרים שהורסים בתים. בכל הקשור ליציאות, בטירונות של מחזור נוב´ הם היו 17-4 אבל זה משתנה ממחזור למחזור. באימון בעיקרון נשארים רק שבת אחת בחודש. על השאלה שלך על רמת החיל קשה לענות אבל ממה שאני שומע מחברים שלי בחי"ר החיל הוא באותה רמה כמו כל חי"ר אחר ויש לו גם יכולת לבצע דברים נוספים בתחום של חבלה.

פרטים על מערך האב"כ (גם לבנות).

הנה פרטים על מערך האב"כ שבעקרון כלול בהנדסה קרבית: פלוגות האב"כ החל מאוג´ 0 הן פלוגות מעורבות בנים ובנות (לוחמים ולוחמות). משך המסלול הוא בין 9 ל10 חודש כשהוא בנוי כך: 4 חודשים טירונות באותו בסיס שגדודי הנדסה קרבית עוברים טירונות. בין חודש לחודשיים אימון מתקדם. בין 4 ל5 חודשים קו. סוף מסלול - חלוקה לפלוגות המבצעיות (כאשר יש שניים כאלה) או יציאה לקורס מ"כים אפרוחים. הטירונות בנויה מחי"ר בשילוב עם אב"כ. אם יש לך עוש שאלות שאל. טל.

היה משהו בנ@#4%

.

למעלה