הנבטת חומוס

Sunny89

New member
הנבטת חומוס

מה יוצא לאחר הנבטה של גרגירי חומוס? (אתם מכירים את זה שבילדות אז לוקחים גרגירי חומוס ושמים על צמר גפן ואחרי כמה ימים מתחילים להסריח). אני זוכר שמתחילים לצאת שורשים אבל מה הלאה?

Rוני

New member
צמח. אנא עשה חיפוש בנושא

אני זוכרת שנכתב על זה חומר לפני כשנה

דובב

New member
אחרכך יוצא נבט קטן של חומוס עם

עלים קטנים של חומוס ואחר כך יוצאים עוד עלים ועוד גבעולים של.....חומוס ועוד עלים ועוד גיבעולים של חומוס ועוד ועוד ועוד ועוד עלים וגיבעולים של חומוס ואז פיתאום יוצאים פרחים של חומוס שהופכים לתרמילים של חומוס ובתוכם מתפתחים גרגרים של חומוס כמובן.

רוּפֵן

New member
חומוס

לא חייבים / צריכים להנביט על 'צמר גפן' וכו'.. לוקחים חומוסים יבשים, משרים אותם ללילה בקערת מים ושופכים את המים ! כי אם הם יישארו במים, הם לא יוכלו "לנשום" וימותו ויסריחו. אז או שזורעים אותם באדמה מאוד לחה, או שמשרים אותם לילה קודם, ואז.. זורעים אותם בגינה בעומק 3-4 ס"מ ובמירווחים של כ 40 ס"מ האחד מהשני. להשקות כל בוקר עד לנביטה - בערך שבוע + יגדל לך שיח יפה שיכול להגיע עד גובה כ 1 מטר ובקוטר 40 - 60 ס"מ יצאו פרחים ומהם פירות ..מעין "בלונים", שבתוך כל בלון בין 1 ל 4 גרגרי חומוס ירוקים. קוטפים אותם.. כשהם.. עדיין ירוקים. חופן חומוסים ירוקים לצלחת מרק .. זה משהו...! או ש...עוקרים את כל השיח.. עוטפים אותו בעיתונים ישנים ו..מדליקים מדורה קטנה לכמה דקות, עד שהעיתונים נשרפו. ואז.. מתנפלים על האודים העשנים, ומחפשים את גרגרי החומוס הקלויים והרכים.. אוכלים, מתלכלכים ונהנים מאוד מאוד...

רוּפֵן

New member
כעת.. סוף העונה...

כבר קצרו ואספו ועירמו אותם במחסנים. בסתיו.. אפשר לזרוע שוב.. ולסמוך על הגשם, כמו החקלאים..

9910

New member
איזה יפה

אפשר שתבוא לגדל גם פה? בשדות שלנו אין כאלה יפים!

Rוני

New member
אפשר לשתול ליד זה צחמ של טחינה?

ואז בכלל אפשר לאכול בחוץ

רוּפֵן

New member
אפשר לזרוע לידו, זרעי סומסום ../images/Emo70.gif

צמח מקסים ביפיו שמיליון פעם הבטחתי לעצמי לזרוע אותו ולא הגעתי לזה..

רוּפֵן

New member
כמו שמגדלים פשתה...

זרעים שקונים בחנות תבלינים (כפי ש"הדגיש" 'שפם'.. לא קלויים !
) ..ו... זורעים..! עוד לא יצא לי לגדל, אך המדריך החקלאי שלי, עליו השלום, סיפר לי רבות על הסומסום שהם היו מגדלים בשדות 'בת שלמה'. מאוד אהב את הצמח הזה עם האשבולים הכורעים מעומס גרעינים כי רב...

Rebeccan

New member
לוידעת למה הסקויה

אבל הנה אחד מעיר ה
הגזע הזה נמצא בקמפוס של גבעת רם רואים שהתפצל
לדעתי נשבר לו ה
כל כך הרבה שנים .. ואפ'חד לא בא לבקר
פרינצסה
בגן הפרחים

למעלה