המתת חסד

המתת חסד

האם לדעתכם המתת חסד הוא יותר "מוצדק" מאשר רצח רגיל? בעקבות כתבה שקראתי על גבר בן 59 שהמית את אימו המתת חסד וקיבל שנה מאסר ועבודות שירות תהיתי לגביי הסוגייה הזו האם זה מוסרי או לא? המסקנה שהגעתי אלייה לא חד משמעית: המתת חסד אינה מוסרית אך אם בן אדם רוצה לשים קץ לחייו הוא יכל לעשות זואת

בארבאבא

New member
אפשר את הקישור לכתבה?

או את התקציר,אם זה בעיתון
כמובן שיש בזה משהו לא מוסרי,אך מצד שני..האם זה מוסרי לראות אדם גוסס וסובל? האם זה מוסרי לתת למישהו למות בייסורים?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-37173

זה לא מוסרי לראות אדם גוסס וסובל ומת ביסורים אך מי אנחנו שנחליט אם לגזול חיי אדם?

eliorp

New member
המתת חסד

אני מאמינה בחיים ושצריך לנצל אותם עד הסוף. לשמוח , לחייך , לצחוק... אך אם החיים גובלים בסבל ובייסורים אין להם כל טעם. זה לא שמדובר בגחמה של גיל ההתבגרות או בתקופה מעוררת אחרי צבא או גיל המעבר. מדובר במצב בריאותי לקוי. שמונע מהאדם להיות אדם, אם זה להיות שמח ואם זה לתקפד בזכות עצמו. כאן מבחינתי זה בסדר ולגיטמי לסיים את חייך בכבוד ובשלווה.

לדעתי זה מאוד תלוי, וממש לא "לא מוסרי"

יש מקרים רבים, וכל מקרה לגופו. הקונספט של המתת חסד הוא כן מוסרי בעיניי.

שימיG

New member
יש פרק שלם שישעיהו לייבוביץ' מדבר על המתת חסד

ראה בקובץ המצורף בתוכנית "בשתי אוקטבות", באחד משמונת הפרקים שם. מעניין מאוד, אם כי זו דעה קיצונית.

אין לנו זכות לגזול חיים של אדם

כמובן שחיים כאלה לא באמת נקראים 'חיים',אבל בכל זאת חיים הם מתנה ואין לנו את הזכות להחליט ממי לקחת. אני חושבת שאם חס וחלילה הייתי במקרה כזה,הייתי רוצה להמשיך לחיות בייסורים,כי לבקש ממישהו להרוג אותי זאת פשוט התאבדות,והתאבדות זה לא בסדר בשום מקרה.

בארבאבא

New member
את באמת מעדיפה להיות

במצב שבו את לא יכולה להשתלט על הצרכים שלך?מצב של תלות מוחלטת? מצב של כאבי תופת שלא פוסקים?קשה לי להאמין.. אני הייתי מעדיפה למות בכבוד,לא לסבול יותר מידי. זה נראה לי לא אנושי לראות את האדם שהכי יקר לך בעולם סובל.זה הרבה יותר קשה. תאמיני לי,אני רואה את המצב של סבתא שלי...וזה בכלל לא קל. החיים הם מתנה,אין מה לומר.אבל את יודעת..יש מתנות שמתקלקלות.

מסכימה אבל

המתת חסד מהרצון החופשי היא כמו התאבדות. התאבדות זה משהו שלא בא בחשבון מבחינתי ולא משנה מה

בארבאבא

New member
המתת חסד,בדיוק.

זו ממש לא התאבדות. "התאבדות היא פעולה קיצונית שבה אדם שם קץ לחייו בכוונה תחילה"[ותודה לויקיפדיה!]. התאבדות היא מעשה דיי אגואיסט,המתת חסד בדיוק ההפך.

בארבאבא

New member
אבל חיים כאלה,הם לא באמת חיים!

אסור לענות את הנפש.ודבר כזה,זה עינוי לנפש. אפילו רבנים יגידו לך את זה. אני ממש לא מאחלת לך להתקל במצב כזה, אבל רק כשנמצאים ויודעים מצב כזה רק אז אפשר באמת לומר את דעתך.

למעלה