המשך...כמה טוב שיש שנים

ozelay

New member
כמה זה טוב שיש שנים,,,ארוך אך שווה

חזון אחרית הימים, חיפשתי מדי יום פורום בנושא פגים ןלא מצאתי, והנה אז קודם ברכות, ואיחולים. אני אמא לתאומים אשר ימלאו להם חמש שנים ב7.7. עוז ועילאי נולדו בשבוע 26 במשקל של 70 גרם כל אחד, נולדנו בסורוקה, לאחר הריון שהושג בעזרת מבחנה לאחר,,12 שנות טיפולים, לצערי בשל הזנחה פושעת שהיום מתדיינת בערכה משפטית ילדתי את בני, הם נולדו במצב מאוד קשה, אם אמרו בעצב תלדי בנים אמרו וידעו, ילדתי בניתוח קיסרי לאחר הפרדות שיליה (מלאה) טרם הלידה אושפזתי ושוחררתי בטענה שיש מספיק רופאים שמטפלים בי הכונה לרופאים הפרטי שלווה אותי בכל המהלך, ולכן שוחררתי שאני בדיעבד סבלתי מדימום תוך רחמי, הפרדות שיליה ,מצוקה עוברית ו100 אחוז מחיקת צוואר רחם, למחרת חזרתי עם לידה פעילה והיות ואחד מהן היה במצב עכוז לא היה מנוס מלנתח, החלטתי לספר את הכל בנשימה אחת אז מצטערת....על האורך שניהם נולדו עם מצוקה נשימת קשה_בגלל העדר טיפול הולם לריאות, קיבלו סורפקטנט כמו כוסות רוח למת והיו מונשמים אחד 8 חודשים והשני 7 חודשים מ ו נ ש מ י ם .בלחצים מאוד גבוהים, שניהם קיבלו שטפי דם במוח שמעקב אולטרה סאונד יומי הראה ספיגה חלקית בלבד היות והדרגה היתה 3 ו 4 . את בני ראיתי רק שלושה ימים אחרי הלידה, לצערי פגעו לי במהלך הניתוח בעצב המוביל דם לעצב הפמור/אגן והייתי מרותקת לכסא גלגלים, מה שלא יכולתי להתנייד, בגיל 10 ימים שוחררתי הביתה בצהרים אני בשיא המקלחת טלפון, חזרו מהר אחד הפגים לא מרגיש טוב באנו מהר חתכנו רמזורים אדומים טסנו, אנו רואים את אחד מבני באינקובטור עם מוניטור מבשר רעות-סטורציה 30 והוא ירוק כמו צפרדע, הסבירו לנו שבעת טיפול שגרתי הוא עשה ספזם, והוא 20 דקות שלא מצליח להתחמצן, אחות אחראית שהיא מלאך בפני עצמו עמדה לצידנו עם פרופסור זמורה והם מנסים לראות מה קורה עימו, הזמן עובר אין שינוי, הסבירו לנו את מצבו השעה שתיים וחצי בצהרים מחליפים משמרת 24 אחיות בפגיה רופאים כח עזר מיליון איש רואים את המחזה של חיי, ואני בקצה קולטת אחות מקפלת קרטון לבן, לפתלוגיה, אני סרבתי לקבל זאת, הציעו מנת סורפקטנט נוספת, היתה טענה כי זה כוסות רוח למת וחבל על הכסף זה מנה של 1000 ש"ח כם אמר הפרופ הנוסף ששהה באותה עת קרפלוס שמו,נגשתי אל בני והאחות הציעה לי להחזיק אותו, תוך שהיא אומרת שחשוב שאפרד ממנו, זה הדד ליין שלו כרגע והציע שאקח אותו לידי, בעלי אמר שלא כדאי כי תהיה לי טראומה ,היא הציעה שאלטף אותו לפחות היא פתחה את האינקו´ וגררה החוצה על המסילה ואני שגדלתי בבית חילוני , אמנם לא מרוקאי אך בלי לדעת ולו חצי מילה, התחלתי לטף אותו ואני בוכה, הוא הרי הבכור שלי ואני מסבירה לו שהוא לא יכול להשאיר את אחיו לבד והוא חייב והוא גיבור -ראבק ואני בוכה גם עכשיו ואני מלטפת אותו אך כלום נגעתי לא בקצות כפות הרגלים בוכה מתחננת, והם מחכים שההצגה תגמר יארזו ולפתלוגיה, וכבר עברו 40 דקות שהוא לא מתחמצן,והנה לפתע הוא מניע את הרגל הקטנטנה שלו פקח זוג עינים מדהימות פתאום הרגשתי מישהו הדף אותי הצידה,והחלו לעסות אותו, הנשימו אותו באמבו ידני כי הוא היה מנותק מהכל כבר, ואט אט שב לו הצבע והשלווה לפנים, אז נקראנו לחדר הורים ישבנו עם הפרופ´ והוא שאל איזה טיפול אנו רוצים לתת לו, הבטנו בעלי ואני על הרופא ואמרנו את הטוב ביותר, והוא ציין זאת ברפורט תוך שהוא מציין בפנינו את האפשרות לנזק מוחי, הוא תיאר את זה כ"מו קיר שיש לו שכבות טיח צבע אז כנראה בשכבות הקדמיות משהו כמו לגרור רגל או יד, הסכמנו, שיהיה ברור אין בנו רגע של חרטה, ואז לאחר הסכמתנו חיברו אותו שוב למכונת ההנשמה, ומאז החלה התופת סביבנו שניהם ירדו ל 500 גרם, החלו בדיקות העינים, סי טי מח אולטרא סאונד, והכל חרא סליחה על הביטוי,מחול השדים שרק החל, כבר ניבא רעות בדיקות העינים הראו הפרדות רשתית בעיניו של עילאי התאום השני שלנו , הוא עבר ניתוח קריו במשקל 525 גרם, בעקבות השטף דם של עוז הוא נזקק לנקז תוך מוחי שנט,בגלל גילו ומשקלו זה היה שנט מיוחד שיובא מהולנד, והוא נותח בגיל חודש ימים במשקל 600 גרם, הניתוח היה מלווה בשידור לוויני מול הולנד דר אבי כהן הגדול ועוד רופאה מהולנד, תחילה עשו לו את השאנט רק כפיקה לניקוז ידני, היו דוקרים אותו בעמוד השדרה LP פעם ביום אחר כך פעמים נקזו מהנקז, והוא החל לדלוף חופשי, ואז הוצע הניתוח הקבוע, דרך אגב זוהי תוצאה של סתימה בעמוד השדרה של כריש דם חוסם, המשך יבוא....

ozelay

New member
המשך...כמה טוב שיש שנים

ואז הלכנו לניתוח הגדול, תוך כדי עילאי בני מאבד ראייתו אט אט, לרוע מזלי הרופאה אשר בדקה אותם יום יום יצאה לחו"ל לחופש החליף אותה איזה רופא סתום שהציע לנו לנסוע למורו ורבו פרופ יסעור בשניידר, יודע דבר אמרו לנו כסף מקצר תורים , נסעתי לקבל חוות דעת עם רופא באמבולנס, הגענו הוא היה מגעיל אמיתי, תוך כדי הנחתי לו מעטפה עם 2500 דולר מזומנים ושאלתי לגבי מהלך הניתוח הסכנה, והוא עונה: מה את מבינה אם אגיד לך וסכנה כן הוא יכול למות בניתוח, הכל היה כדור שלג, מדבקות אישפוז, צום הוא הרי ממילא לא צריך וישר לחדר ניתוח אז הרופא אמר לנו צריך סבלנות זה ניתוח של 8-9 שעות ,ונכנס לח"נ ,כעבור 25 דקות בעלי רואה אותו יוצא מדלת אחרת וישנה איזו שהיא רמפה ואמר לי בתמימות הנה הרופא .אני קוראת לו פרופ יסעור, הוא פותח יד בוטחת ואמר "אל תדאגו המתמחה של בפנים" רצינו למות רצינו לצעוק אבל למי יש כח, הרי החלטנו שומרים את הכח בשבילם, כעבור 7 וחצי שעות הוא הוצא מחדר ניתוח, שהינו חודש בשניידא שבהם הספיק בני לעשות את כל ההצגות שהוא הכיר עד כה והם רק נלחצו, כעבור חודש חזרנו לסורוקה , ואני בערב נוסעת לבאר שבע בלילה חוזרת הרי עוז בפגיה עדין, בעלי המקסים למד להאכיל אותו, לקלח, חבל על הזמן,ביום השחרור אני רואה במכתב סיכום שעליאי עבר ארוע לב במהלך הניתוח, ואף אחד לא טרח לספר לנו, הגענו עשינו קבלה מחדש,ואז עוז חטף ספסיס יומים אחרי עבר ניתוח קריו בעינים, הוא סבל מלחץ ואגאלי בצורה מטורפת, בקיצור כל יום משהוא אחר עילאי קיבל אלח דם, יחד עם נק וספסיס הוא היה במצב קטסטרופה, היתה איזו שהיא נקודה בזמן שרציתי ללכת להתקלח מאותו יום רביע י שחלה ואז הרופא אמר לי גברתי כדאי שתשארי זה עינין של שעות, ואני שוב רואה את התופת בעיני,עילאי סבל מקרעים בריאות כתוצאה מההנשמה שהיתה בלחצים מאוד גבוהים, לא יכלו לנייד אותו לחדר ניתוח והוא נותח בפגיה, הוציאו לו את המעיים החוצה, והוא קטסטרופה אמיתית, עבר חודש והילד שלי נראה כמו בן שנה, נפוח ומבריק אשכרה מאיים להתפוצץ, ואט אט הצליחו להוריד את קצב ההנשמה, עברנו לסיפאפ ושוב ריבאונד רציני,הילד מפרקס,איכשהו עברנו גם את זה, פתאום השני מתחיל עם התקפים של בכי, והרי בפגיה "הפסקת כלכלה" רק חשוב לציין שעל שאיבת החלב לא ויתרתי 6 חודשים שאבתי חלב, אני בוכ ושואבת, פחדתי להשאר עם הכמויות של החלב שאותן דאגתי להקפיא ולא עם הילדים, זו הסיבה שאין לי תמונות שלהם מאז פחדתי להשאר עם תמונה ללא ילד. לאט לאט החלו הינינים להסתדר עילאי היה בבית חולים תשעה וחצי חודשים לא שלפני שלושה ימים ליציאותו סבל מרפלוקס והוא נותח בשוער של הקיבה, ועוז חטף RSV והעבירו אותו לטיפול נמרץ ילדים שלא ידביק את הפגיה (זה וירוס בנזלת(()אני עשיתי צרות צרורות, היה לי קשה לחשוב על כך שהוא יעבור "אמרתי מפה הביתה, סרבתי בכיתי השתוללתי, הביאו שופט לילי שפסק לטובת הילד כמובן, ואני שבורה כואבת בעלי עם אחד בבית ואני עם השני, כעבור חודש הוא יצא הביתה , האמת השמחה היתה מהולה בעצב,הבית היה כמו בית חולים, שני מוניטורים לניטור חמצן, שני מחוללי חמצן, סקשן, משקל,והכל סטרילי, עברתי לישון עלמזרן ברצפה ואתם שמתי לידי בלולים נמוכים, כך ישנתי ארבע וחצי חודשים, עד שחברים הציעו לנו לרכוש ביבי מוניטור, לאט לאט אני קולטת שעוז לא מגיב לשמיעה, עשינו ברה, עוז לקוי שמיעה,ואט אט החלו לצוף הבעיות, הסתבר שעילאי נותח קטן מאוד ויכלנו להצליח אם היינו מחכים, כמו כן גילו לעילאי היפוספדיאס - הוא לא עושה פיפי מהחור הרגיל אם כי יש לו עוד חור אבל אצלנו אין דרגות קלות רק 5 גם אין תעלה, וזה פלסטיקה, באשר אבדנו, אבדנו, ממשיכים, עילאי נותח לתיקון, תודה לאל הצלחה חלקית אבל חצי נחמה. אני כותבת כמעט שעה ואני רק בוכה, והנה הגענו לשלב האחרון היום חלק גדול מהבעיות הגיעו לפתרונם, מה שלא כנראה ולעולם, עילאי עיוור בעיון אחת ולקוי ראיה בעינו השניה, יש לו 2 אחוז שרידי ראיה, ואילו עוז היפה שלי הוא ילד סי פי המוגדר קשה מאוד בארבע גפיים, הוא לא יושב לא עומד הולך או מתהפך, אבל הוא ילד מלא שמחת חיים, אוהב אותנו ואנחנו כמובן אותם לפני שנתיים שכרנו פיליפינית,קנינו עבור עוז רכב מותאם כך הוא מתלווה אלינו לכל מקום,עילאי היולך לגן ילדים רגיל,ועוז משולב בחינוך המיוחד ואנחנו כל הזמן תרים ומחפשים אפשרויות קידום לשניהם, מה שאוכל לומר לסיכום, מזלי הגדול שבעלי הוא זה שנתן לנו את הכח, האמונה והכי חשוב את התמיכה,שגם אותה קיבלנו מחברים משפחה מורחבת, והאופר שזה מחייה אותנו מאפשר לי לעבוד ולבעלי,לנסוע המון לחו"ל לטייל ולשמור על הזוגיות בכל אופן אנו עם יד על הדופק, עדין מחוברים לביץ חולים, אך תקוותנו היא שיהיה לנו הכח לעמוד כל חיינו עם ילדינו, בכל אופן אשמח לתת עיצה מידע או אפילו מילה טובה, כי אנו רכשנו המון נסיון ידע ומידע ששוה להעזר בנו האימייל שלי [email protected]

אלוהים אדירים! מאיפה הכח שלך?

אני פשוט מעריצה אותך
והנה אני מתבכיינת 2 הודעות מעליך על הגיהנום הקטן שלי, ופתאום מגלה שמה שעברתי היה גן עדן לעומת מה שאת עברת. בני כמה עוז ועילאי? והכי חשוב: באיזה בי"ח ילדת? שנדע להזהר...

אוי, אוי , אוי

אני קוראת ולא מאמינה. תהיו חזקים. נשמח אם תשארי עימנו בפורום. אני בטוחה שהרבה יוכלו ללמוד מנסיונך.

ozelay

New member
נירית יקרה

בני יחגגו חמש שני ב 7.7.2002 וילדתי בסורוקה, שהיום בדיעבד,,אחרי כ"כ הרבה פאשלות צריך להזהר, וחוץ מזה לכל אחד בחלקת האלוהים שלו יש לו מן הגיהנום והגן עדן, אז גם אני מעריצה אותך אמא יקרה ביי מירי

רק בריאות ...

כל הכבוד לכם על הסיבולת והדבקות במטרה לאורך כל הדרך. הלוואי והמצב יילך וישתפר. רק בריאות

גרמת גם לי לבכות!

אני רק רוצה להגיד לך שאני ממש גאה בך על החוזק, ההתמדה והאמונה. יש הורים שכבר מזמן היו מתמוטטים. אני מדברת מתוך היכרות עם הורים רבים בפגיה שהו מתפרקים מכל מנת דם קטנה שהילד שלהם קיבל. (גיא שלי קיבל כל שבוע...) כל הכבוד לכם. מאחלת לכם מכל הלב שיהיה לכם הכוח להמשיך ולהצליח. הפירות לא יאחרו לבוא. כיף לעוז ולעילאי שיש להם הורים כאלה אוהבים. משי

ozelay

New member
אפרופו מתפרקים

לעיתים אני יושבת ורואה את גב כף ידיהם של בני שהיא מצולקת בצורה מדיהמה. ואומרת איך שרדתי, אבל אני יודעת ומאמינה שאנחנו הנשים מאוד חזקות וזה לא הצההרה פמניסטית, כי אני אנטי תזה לפמניזם, פשוט יש לנו כוחות ,הרי אמרו שאנו לא המין החלש אלא המין המחליש.

תראי איזו טלפטיה.

בדיוק עכשיו אמא שלי היתה אצלנו והפשטנו את גיא כדי להחליף לו טיטול אז התחלתי להראות לה את הצלקות מהעירויים. גם בכפות הרגליים, גם ברגליים, גם בכפות הידיים. היא רק עכשיו הבינה מה זה. היא ראתה כל הזמן ולא רצתה לשאול. אז אמרתי לה. היא נאנחה בכבדות ואני התחלתי להזיל דמעות. בכלל, מאז הגיהנום בפגיה אני יכולה לבכות מתי שבא לי. אני רק נזכרת בגיא שוכב וצורח בלי קול עם הטובוס תקוע לו בנשמה ואני מתחילה למרר בבכי. בשבוע שעבר היינו בפגיה ולקחו לגיא דם כדי לשלוח בדיקות לירושלים (לראות את פירוק המזון ברמה התאית). דקרו אותו וחפרו ממש כדי למצוא ווריד. הוא לא צייץ. לאיזה סבל הילדים שלנו רגילים, הא? משי

כשלקחתי את שירה לעשות בדיקת דם

בערך בגיל חצי שנה לפני המעקב פגים, הרופאה הסתכלה עליה ואמרה "היא בכלל לא נראית פגית" ואז ברגע שהיא תפסה לשירה את היד ועשתה אגרוף לחפש וריד טוב, שירה התחילה מיד לתרוח והיא עוד לא נגעה בה, אז הרופאה אמרה " עכשיו רואים שהיא פגית" תינוק רגיל לא מודע לזה שכשעושים לו אגרוף זה לפני דקירה אבל פגים כן. אגב- אני לא מסוגלת להחזיק את שירה בחיסונים ובדיקות דם מאז הפגיה, רק אמא שלי, לא יכולה לראות את הקטנה שלי סובלת שוב איך אצלכם?

ozelay

New member
וריד לתאונת דרכים......

צר לי לומר, לא מפריע לי ,הפכתי להיות ממש כאחות ולא אמא, בשעת ביצוע בדיקה, אני מלווה את ילדי אל תוך חדר הניתוח, מניחה על המיטה שמה מסכת גז, יוצאת, ואז נשברת מתפרקת ממש גוועת, אבל כנראה הזמן הוא שהקהה בי את הטכנייות הזו, ואני אדם מאוד רגיש, לעומת זאת בעלי,לא מתקרב יוצא מהחדר, אבל מישהו חייב להיות נוכח לדעתי,היו מספר ארועים שפשוט התערבתי ולא הסכמתי לדרך טיפול, רצו בדיקת דם אחות "פרחה " סליחה על הביטוי מחזיקה לאפרוח שלי את היד מסובבת ומהמרת (שלה משקפים כמו תחתית בירה" על וריד, והופס "פרה" יענו בחוץ,גורנישט,פעם פעמים, פעם שלישית ביקשתי החלפת רופא, הסתכלו עלי בעיני עגל תוהות, ואמרתי שזה החוק אין לדקור פעם שלישית ביהוק וביקוק, וכך היה ,,וכך יהיה, פעם רופא ילדים רצה לקחת דם לבני,והצעתי לו וריד שאני יודעת בוודאות שזה עשוי להיות טוב, הוא אמר" את זה נשמור לתאונת דרכים" הכוונה שם אין זמן, לקחתי את בני, וטסתי החוצה, קבלנו על כך במשרד הבריאות, והם תרצו שהוא התבדח,אגב הרופא היום לא במאוחדת,הודות לי ,וטוב שכך, כי הם קיבלו את טענתי, ובענין הורידים, הם אמנם מצולקים אך יש בניה מחודשת של רקמת עור וזה קל יותר כשהם גדולים... יאללה מתי יהיו גדולים

ozelay

New member
מדובר על הצטלקות ורידית

ניריתוש, כפרה הילדים שלי בני חמש, יש להם צלקות שבטח לא יעברו תרתיי משמע, מה שדיברתי זה על הצטלקות תת עורית ממש בפנוכו של הוריד שעם הזמן הוא מתאחה בחלקו, כי הם ורידים ערלים כולם מרב דקירות אז ביננו אנחנו לא מזה מתבאסים, כי המזל שזה בנים, גברים. שיהיו לכולנו בריאים

ozelay

New member
חוסנם של ילדינו....

רציתי לדעת בן כמה גיא? מה שיכול לעודד במידה מרובה היא חוסנם של הגוזלים, לא אלאה אותך בדוגמאות אך קטנה לעידוד, לפני 10 חודשים בני עבר ניתוח בפין,מיותר לציין את רגישות המקום הרופא הכין אותנו לכאבי תופת, שיש בעיה כי מעט משכחי כאבים שעוזרים על אמת, וגם טווחי הזמן כמובן,עילאי לא צייץ, הרדמה, ניתוח של חמש שעות ואז שהחלה להתפוגג ההרדמה הוא היה חושק שיניים אני שואלת כואב ? הוא אומר לא! והילד שלי עם קונסטלציה שלמה של חוטים וקטטרים אבל ,לא כואב... בשעות שיא הוא היה מתפתל, מעסיק את עצמו בעוד מתנה ובקהל רב של מבקרים, אבל לא כואב, ברגעי משבר בודדים היה אומר "אמא שימי לי אקמולי" ואז הייתי נשברת. אז לומר שילדנו רגילים לכאב,לא מסכימה אף אדם עלי אדמות לא רגיל לכאב, מה שכן כח הסבל שהם מפתחים בלתי נתפסת בעיני. הוא יצא הביתה כעבור 10 ימים, עם קטטרים חיצונים, חוטים ועוד ועוד, קניתי לו 2 כותנות לילה של פו הדוב וטלאטביס והרי לא יכל לשים כלום כי הקטטר מחובר חיצוני לשק השתן, ומה אומר לך טפו טפו טפו, הוא הרגיש שזה לא אצלו בכלל ,תלינו בסיכת בטחון, קראנו לזה הזנב של עילאי, והוא שיחק ,כמובן הלילות היו גיהנום, באותה עת חברה טובה שלי התחתנה, ואנו מב"ש היא מחיפה, לא יכולתי להאמין שלא נלך לחתונה שלה, בעלי הציע שאסע לבד, אישן שם לילה ואשוב בבוקר, כל שעה טילפנתי, דיברתי איתם, ואז החלפנו פיליפינית אהוא היה לבד עם שני בניי,שעם שניהם בכלל לא קל, בשעה 00.00 אני מתקשרת לומר לילה טוב, והרגשתי משהו מרוסק בקולו של בעלי, שאלתי הרצל מה קרה? הוא אמר כלום, והרי זה האיש שלי ואני יודעת ומכירה את הטונציה שלו,אמרתי לו ספר לי מה קרה לעילאי, הוא אמר שקילח אותו, זה מטיב עם ההחלמה הרי, והקטטר נמשך החוצה וירד לו דם, וזה הלחיץ אותו, תוך כדי שאנו מדברים עיני תרות אחר קרוב משפחה שהיה בארוע,וכמו צייד טוב קלטתי אותו, אמרתי לו שאני אחזור איתם, למורת רוחם של חברתי ובעלי, לא יכולתי להרשות לעצמי להשאר את הלילה נסעתי ,הגעתי לב"ש בארבע בבוקר,אבל הכי חשוב שקמתי בבית עם ילדי, ולמה אני מספרת לך את זה בעצם? כי הורים נועדו לוותר, ואם אנ ו מוותרים, לא תמיד ובמידה כמובן, אנו יכולים להקטין את סבלם של ילדנו.... והאמיני לי, שאנו מבלים, נוסעים לחו"ל 4 פעמים בשנה ,חברים מסיבות,אבל...עד איפה שהילדים באמצע. אז סבלם הוא סבלנו, חוסננו הוא חוסנם מירי

גיא בן שבעה חודשים. ארבעה מתוקן.

דמעות שוב זולגות לי כשאני קוראת את הודעתך. כמה כח יש בך, כמה אהבה לילדים המקסימים שלך, איזו אמא נהדרת את. נותנת לך את כל הכח שבעולם משי

מסכימה איתך, אמנם מה שעברתי עם

שירה מתגמד לעומת מה שאת עברת אבל לי בזמנו זה נראה הדבר הנורא ביותר לא חשבתי שאני אשרוד את התקופה, ילד בבית חולים זה הדבר הקשה ביותר שיכול להיות להורה, על זה אין ויכוח והאמת שהייתי ממש חזקה עד בערך שבוע לפני השיחרור ואז התחילו חרדות ופחדים, וקצת התפרקתי אבל התאוששתי, שוב החוזק מדבר

קרנושה

New member
אלפי מילים לא יכולות

לתאר את המצב שעברתם!! משום מה נראה לי שזה כמו פסיק בתוך מחול השדים הנ"ל... מה שכן מילים יכולות לעשות זה לחזק ולעודד..... אני...אני...פשוט חסרת מילים (האם מה שעברתי באמת פסיק כזה קטן כמו שאני מרגישה כעת?) שולחת לכם משפחה חמה ואוהבת ים של
ים

shoshke1

New member
אתם פשוט מלאכים.

OZELAY יקרה. אין מילים בפי. קראתי בהרגשות רבה את סיפורך האישי ובכיתי גם אני. כסבתא לתאומים אני פשוט לא יודעת מה לומר ולכן נותר לי לחבק אותך. וחושבת כיצד אוכל לעזור. אולי מחיבוק חזק ועידוד. גם אני מהדרום. המון תקווה ובריאות שוש.

למעלה