המשימה "תשליך"

Zadig

Well-known member
יש נחל בקרבת מקום שאסור ללכת אליו.
זה לא אכפת לחרדים מהסביבה.
הם יגיעו באלפיהם אל הנחל לתפילות המוניות ל"תשליך".
לעומתם יש את כל החילוניים הרבים בסביבה,
שכלואים בבתיהם במסגרת הסגר.

לא קל לבוא לחרדי ולקנוס אותו בהתגנבותו לטקס דתי.
קל לקנוס חילוני. הוא רק עבריין.
במכבסה אמרה הכובסת "לא יודעת מתי"
עניתי מאחורי שפמי "תגידי בעזרת השם"
הכובסת העייפה ענתה "כן כן אני כזאת קטנה"
מה יענה שוטר ?
חילוני חשוף. לכן,
אין חרדי לא עבריין מעצם ההגדרה.

אם חשקה נפשי לעמוד לפני נחל,
צריך לשים כיפה על הראש, וולהתקשט בבגדי חג.
נחילי השוטרים והחיילים יפנו לי שביל מעבר.
צריך רק כמה דקות להתייחד עם הנחל.
לומר משהו, עמוק, ולהשליך.
רק,
למצוא קטע שלא עמוס בחרדים.

או
לבוא בניהם, לעשות פלברות לכמה הלומים,
היתר כבר יתפסו מרחק,
ושקט.

נערך לאחרונה ב:

קלייטון.ש

Well-known member
הסגר מפריד בין אלה שמאמינים במשהו שגדול מהם עצמם ומכל דבר אחר, לאלה שאין להם בחייהם שום דבר מלבד חייהם הקטנים והטריויאלים.
האחרונים מצייתים לסגר כי מה זה כבר משנה. הראשונים לא נותנים לדברים החולפים לפגוע באמונתם. מי שמאמין באלוהות עליונה לא ייתן לבני אדם להכתיב לו אחרת ממה שאותה אלוהות ציוותה.
אני כמי ששייך לאחרונים אפילו שמח על הסגר. בין כה וכה אין לי לאן ללכת. אני לא מאמין בשום דבר ששווה לי לקבל בגללו דו"ח, ולא בגלל שעלות הדו"ח תשנה לי משהו בחשבון הבנק (אני הרי לא יודע מה היתרה שלי בחשבון) אלא כי לא נעים לי להטריח את הפקח או השוטר בגלל השטויות שלי.
החרדים הנלחמים למען אלוהים והמפגינים הנלחמים על חירותם ועל הדמוקרטיה (נושאים חסרי חשיבות בעיני) יש להם סיבה לחיות. לא מקנא בהם אבל שמח בשבילם.

Zadig

Well-known member
הסגר מפריד בין אלה שמאמינים במשהו שגדול מהם עצמם ומכל דבר אחר, לאלה שאין להם בחייהם שום דבר מלבד חייהם הקטנים והטריויאלים.
האחרונים מצייתים לסגר כי מה זה כבר משנה. הראשונים לא נותנים לדברים החולפים לפגוע באמונתם. מי שמאמין באלוהות עליונה לא ייתן לבני אדם להכתיב לו אחרת ממה שאותה אלוהות ציוותה.
אני כמי ששייך לאחרונים אפילו שמח על הסגר. בין כה וכה אין לי לאן ללכת. אני לא מאמין בשום דבר ששווה לי לקבל בגללו דו"ח, ולא בגלל שעלות הדו"ח תשנה לי משהו בחשבון הבנק (אני הרי לא יודע מה היתרה שלי בחשבון) אלא כי לא נעים לי להטריח את הפקח או השוטר בגלל השטויות שלי.
החרדים הנלחמים למען אלוהים והמפגינים הנלחמים על חירותם ועל הדמוקרטיה (נושאים חסרי חשיבות בעיני) יש להם סיבה לחיות. לא מקנא בהם אבל שמח בשבילם.

למעלה