המצעד התפוזי: שתלתם ניגונים בי אמי ואבי

שירים נוספים

בס"ד "מכתב מאמא" - במקור שיר יידי שכתב והלחין שלמה שמולביץ'("אַ בריוועלע דער מאָָמען"). את הגרסה העברית כתב נתן אלתרמן והלחין שמואל פרשקו, כשהפזמון מושר בלחן המקורי. יש לציין שבגרסה ב"זמרשת" כתוב "קורפורל" שהיא שם דרגה בצבא ארה"ב ובחיל הנחתים (בחיל האוויר האמריקני, הצי האמריקני ומשמר החופים שמות הדרגה מקבילה שונים, וברוב הדרגות גם בין הצבא האמריקני לחיל הנתחים יש שינויים) המקבילה לרב-טוראי (רב"ט) בצה"ל, ובגרסה המוכרת המופיעה ב"שירונט" כתוב "רב סמל" שהיא דרגה הגבוהה ב-3 דרגות מרב"ט המקבילה ל"סמל מדרגה ראשונה" (Sergeant First Class) בארה"ב . "תשובת הבן לאמא" - נכתב כתשובה ל"מכתב לאמא" כאת המילים כתב אמציה עמרמי והלחין שמואל פרשקו (אולי עמרמי כתב את המילים ללחן של פרשקו ל"מכתב לאמא"). ראה כן על שני השירים ב"זמרשת" (בעמוד של השיר הראשון ישנה הפניה לשני ולהפך): http://www.zemereshet.co.il/song.asp?id=1065. "אמי אמי" - מילים ולחן: אהובה עוזרי, בביצוע: דודו טסה. "אמי שלי" - במקור זהו שיר יווני שכתב והלחין מנוס חג'ידאקיס, כשאת הגרסה העברית כתבה דפנה אילת. "אמי" - מילים: משה בן-שאול, לחן: גידי קורן. "אמי, הנלך לירושלים?" - מילים: דן אלמגור, לחן: נועם שריף, בביצוע: דני גרנות. "היכן גרה אמי" - מילים: יוסף נצר, לחן: חיים ברקני (שיר על אם שמתה, כנראה שנספתה בשואה, כיוון שכתוב בו "אמי נסעה אל תחנה אחרונה שממנה אין דרך לחזור, אמי עלתה כיונה לבנה בתוך עשן שחור" ולפני כן גם כתוב: "האם אי שם בין כוכבי מרום באמת אין גדרות וחומות?"). "בחולות" - מילים: חיים חפר, לחן: צרפתי עממי, בביצוע: יוסי בנאי. "חט האם" - מילים, לחן וביצוע: מירון אגר. "אמא: - מילים: דוד זיגמן, לחן: עממי טורקי. זהו לבינתיים - בפעם הבאה על אבות.

lexigali

New member
פיל-פילון (מ. זעירא)

"פילי פיל קוראת לו אמא..." "...בא הבייתה אבא פיל" (נכתב ליובל, בנו של מרדכי זעירא)

zoraya

New member
חיימק'ה שלי וגם המשפחה שלי ששר שלמה ניצן באחד

מפסטיבלי הילדים (אבא בא, סבא בא...)

נומי נומי ילדתי - עופרה חזה או אריק איינשטיין

נומי נומי ילדתי נומי נומי נים נומי נומי ילדתי נומי נומי נים אבא הלך לעבודה הלך, הלך אבא ישוב עם צאת הלבנה יביא לך מתנה

שירי אבות

בס"ד אך לפני כן מובאים שני שירים המשלימים את שירי האימהות ובראשם השיר הגדול ביותר בכל הזמנים בתחם זה והוא "יידישע מאמע" שכמובן מקורו ביידיש, אך השם נשאר גם בגרסה העברית בניגוד לשאר השירים שתורגמו מיידיש: "יידישע מאמע" - מילים ולחן במקור: ג'ק ילן ולב פולק, גרסה עברית: אבי קורן, בביצוע: דוד פישר. "אמא" - מילים: דני שושן, לחן: עממי טורקי. "עם רדת יום" - מילים: יעקב שבתאי, לחן: יוחנן זראי, בביצוע: אבי טולדנו. "כבד את אמא ואבא" - מילים ולחן: נמרוד טנא, בביצוע: ליאור אלבו "אבא" - מילים ולחן: דורון מדלי, בביצוע: שלומי שבת. "אבא" - מילים: דוד זיגמן, לחן: שרית חדד. "אבא אבא" - מילים: יורם טהרלב, לחן: אבי טולדנו, בביצוע: חיים משה. "אבא שלי" - מילים: תלמה אליגון-רוז, לחן: נמרוד טנא, בביצוע: עוזי חיטמן. "אבא שלי" - מילים: אבי קורן, לחן: אפי נצר. "אבא שלי" - מילים: יואב גינאי, לחן: רמי ברזל. "אבא שלי" - מילים ולחן: רוני אחיאל, בביצוע: גילי ארגוב. "אבא שלי" - מילים: מיכל חזון, לחן: נורית הירש (נכתב להצגת הילדים "דיג דיג דוג" שאת מילות כל השירים בהצגה כתבה חזון ואת הלחנים הירש). "אבא שלי" - מילים ולחן: אירית תמיר (נכתב עבור הצגת הילדים גמדי הלילה" שאת כל מילות השירים ולחניהם שבהצגה כתבה תמיר). "המשפחה שלי" - מילים: יורם טהרלב, לחן: נורית הירש, בביצוע: עוזי חיטמן או שלמה ניצן. "אבא אמא וארץ ישראל" - מילים: יורם טהרלב, לחן: אילנה אביטל, בביצוע: עמוס ברזל. "אבא במרומים" - מילים ולחן: יחיעם לוי, בביצוע: זוהר ארגוב. "אבאמא" - מילים, לחן וביצוע: מירון איגר. "אני מתגעגע אבא" - מילים: אריק איינשטיין, לחן: שם-טוב לוי, בביצוע: אריק איינשטיין. "אבא ספר לי סיפור" - מילים: נירה הראל, לחן: ציונה לירון. "אבא עוד יחזור" - מילים, לחן וביצוע: שריף. עד כאן שירי אבות, ושוב תודה לשירונט (שכמובן יש שם עוד לא מעט שירים על הקשר בין ילדים להורים (אחד מהם או שניהם).

בכל זאת עוד קצת על אבות

בס"ד "תודה לך אבי" - מילים ולחן וביצוע: איציק שמלי. "אבי" - מילים ולחן: אביהו מדינה, ביצוע: זוהר ארגוב, שימי תבורי, אביהו מדינה או דקלון.

למעלה