המלצות

shaicam8

New member
?

קודם כול זה לא חולי נפש מלא אנשים משתמשים בכדורים פסיכיאטריים ויש גם מפורסמים אפילו זאת סתם סטיגמה עכשיו לגבי הניתוק אני יודע אני כבר 4 שנים עם זה וזה קשה אני יודע ואת בשבוע הראשון שלך עם זה אז אני מבין אותך אבל תנסי לקחת טיפול תרופתי עם שיחות ותיראי איך יהיה ההשפעה של הטיפול התרופתי היא לאחר 3 שבועות עד 6 שבועות

moon17

New member
המלצות

אני סובלת מזה שבוע מניתוקים. אני כבר לא יכולה יותר קשה לי ממש קשה לי. ביום שלישי היתה לי התקפה רצינית של צעקות לאחר שראיתי את עצמי בראי ומאז זה מלווה אותי. גם החבר שלי פתאום נראה לי זר מאוד. זה חדש לי. אם בעבר הרגיע אותי שאם אני נמצאת ליד המשפחה שלי/החבר שלי/החברים אז זה לא יקרה לי היום זה כבר שלב אחד מעל אני בטוחה שרק אם אני יילך לבית חולים לחולי נפש ואני יגיד להם שמקומי פה זה הפתרון היחיד. זה או למות. אני עכשיו כותבת את השורות האלה ולא בטוחה שאני רושמת אותם. מחר יש לי פגישה עם פסיכאטר שעובד רק עם תרופות. אני הייתי מעדיפה לעשות טיפול התנהגותי. מה דעתכם? להתחיל עם תרופות? האם יש לזה השפעה מיידית? ואני לא ירמה את הבן זוג שלי אם אני לא יספר לו שחברה שלו על כדורים של "חולי נפש"??? אני הייתי מעדיפה כמו שהסברתי להתחיל טיפול התנהגותי אבל התקשרתי לפסיכולוג והוא אמר לי שרק אחרי פסח ואני לא יכולה להמשיך יותר לא יכולה לחכות כל כך הרבה זמן. בבקשה תמליצו לי על פסיכולוגים מאזור המרכז. תודה רבה

chooselife

New member
ברוכה הבאה ירח../images/Emo13.gif

לפני הכל, חשוב מאוד לציין שאת עוברת תופעה מוכרת, ידועה,אפילו שכיחה מאוד. למעשה, אין הרבה סימפטומים נפוצים יותר למצבי לחץ, מאשר תחושת ניתוק וחלום. שנמע מוזר נכון? לא שמעת על הרבה אנשים מדברים על זה נכון? כן. כאן הבעיה העיקרית. אנשים מכירים בציבור חלק מהמסיפטומים של פאניקה, של לחץ,של חוסר רגיעה. אבל האחד הזה קצת פחות מוכר
. אבל האמת שאין לך מושג כמה זה נפוץ.וכמה מליוני גורמים חוץ מלחץ יכולים לתת את התחושה הזו
. אפילו אם לא שותים מספיק מים ביום חם. מה ההבדל? למה אחד גורם לפאניקה והשני לא? מה דעתך?
הטיפול הנכון ביותר ויעיל ביותר מבחינת הידוע לנו כיום, הינו טיפול משולב- תרופות באופן זמני מאוד+טיפול קוגניטיבי התנהגותי. לגבי בן הזוג- זה עניין שלדיעה אישית שלך.מה שיותר חשוב הוא שלא תחשבי שאת לוקחת כדורים של "חולי נפש". חרדה אינה מחלה, ומה שאת עוברת הוא פשוט משברון זמני
. את תצאי מזה, והרבה יותר מהר ממה שאת חושבת לעניות דעתי. את גם תצאי מזה אדם שלם יותר מזה שהיית כשנכנסת,אבל על זה נדבר פעם אחרת
. לגיב חיפוש מטפלים בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית, אני ממליץ לחפש באתר איט"ה,הוא מרכז כמות גדולה של השמות היותר נחשבים בתחום הCBT
מה דעתך, לקרוא קצת את המדריכים בטאגליינס? המדריך ללוחם ובמיוחד נספח הניתוק יעזרו לך לקבל זוית קצת שונה על מה שאת חווה לדעתי- הם כתובים מניסיון אישי שלי עם הבעיה בעברי
. כמו כן, דעי כי רבים וטובים עברו את המצב הזה ויצאו ממנו-הסיפור של חלק מהם מופיע אף הוא בטאגליינס, למעלה בפורום
לא להתייאש! יהיה בסדר! צוז

למעלה