המלצה: Deadliest Warrior

גיא ע

New member
המלצה: Deadliest Warrior

תוכנית שאולי תעניין אנשים פה, נראה לי שלפחות אחד צופה בה מהדיון על השייטת נגד MMA... אז איזה לוחם יותר קטלני? מי ינצח באחד על אחד? סמוראי יפני או ויקינג? מתנקש נינג'ה או ספרטני? "נציגים" של כל לוחם מגיעים לצוות מומחים במעבדה אשר בוחנים לעומק את היכולות שלהם בכלל וזה מול זה בפרט. כלי הנשק שלהם נבחנים: עוצמה ומהירות המכה, נזק שנגרם לגוף, דיוק ועוד. נבדקים הנשקים השונים של כל לוחם: יכולות לחימה לטווח רחוק, בינוני וקרוב וכמו כן נשקים מיוחדים. עם סיום הבדיקות כאשר הנתונים מוזנים למחשב עם חוות דעת של המומחים למי היתרון, מריצים 1000 סימולציות ובסיכום אנו מקבלים קרב ובסיומו את המנצח. התוצאה - לא תמיד מה שנראה ממבט ראשון או מדעה קדומה... מצאתי את התוכנית מאוד מרתקת כאשר למשל בלוחם אפאצ'י (אנחנו לא ממש מכירים אותם) מול גלדיאטור רומאי, באו שני אינדיאנים מאוד פטריוטים שלקחו קשה את העניין שאחד מכלי נשק שלהם נשבר על הקסדה של הגלדיאטור...
בהחלט מאצ'אפים מעניינים, גם לוחמים יותר מודרניים כמו נאצי SS מול ויאט קונג, ג'סי ג'יימס מול אל קפון, יאקוזה מול מאפיה, לוחמי יחידות מיוחדות (SWAT) תוכנית מעניינת מאוד העונה הראשונה משודרת באגו, כאשר בארה"ב רצה עונה שנייה, מי שרוצה, הכל זמין גם ב-HD כולל פרק ספיישל לפני העונה השנייה. אגב, צ'אק לידל מפיע בעונה הראשונה ונמדדת שם עוצמת האגרוף שלו, וראשאד אוונס מופיע בעונה השנייה... תהנו!
 

udi102

New member
ראיתי איזה פרק פעם מודה ...

תוכנית לא רעה בכלל
 
זה זבל טהור

אין לזה שום משמעות. חוץ מגלדיאטורים ונינג'ות, לוחמים היסטוריים לא נלחמים לבד. הם נלחמים בתור חלק ממבנה או בתור לוחמיי גרילה, אבל לא בתור יחידים. כל היעילות הקרבית של הפלנקס היווני או הלגיון הרומי נבעה בראש ובראשונה משיתוף הפעולה בין הלוחמים. לשאול איך לוחם אחד מסתדר זה טיפשי ותו לא.
 

LORSIN

New member
אך מפה עד לזבל טהור הדרך ארוכה

אין ספק בכלל שהבדיקות פה לא מייצגות קרבות אמייתים. לדוגמא אלכסנדר הגדול הפסיד נגד אטילה ההוני, למרות שבמציאות אלכסנדר הגדול לא רק היה כובש ומצביא הרבה הרבה יותר גדול מאטילה, הוא גם נלחם נגד שבטים מאד לאטילה ופשוט קטל אותם. אבל, מפה עד לזבל טהור, יש דרך ארוכה. קודם כל לסדרה יש מבט היסטורי, היא לא מציגה פה אומנם סקירה מקיפה ומדויקת של כל העמים שהם בודקים, אבל הם כן מציגים סקירה קטנה וחמודה על כל העמים. מעטים מצפים מרוב האוכלוסיה שיידעו מי היו הIRA או ההונים, ואפילו הרומאים או אלכסנדר הגדול. והנה סדרת פריים טיימ - שלימדה רבים שאין להם שום נגיעה להיסטוריה, ונתנה להם קצת מושג . הסדרה כן בוחנת את הנשקים בצורה מאד מאד טובה ומקיפה יחסית בזמן שנתון להם, והיא כן יכולה לתת לך מושג על כל לוחם. ושוב, בהמון היבטים, ללמוד על הנשקים האלו זה מעניין ומועיל לידע הכללי. הסימולציה עצמה היא זניחה וממש לא החלק החשוב בסדרה. גם בסדרה עצמה, וגם בקטעים שמשודרים באינטרנט AFTERMATH היוצרים מבהירים שוב שוב, שמתארים פה תרחיש נורא נורא ספציפי של 1 על 1, לא מדברים פה למי היה את הצבא הטוב ביותר, לא מדברים פה מי הלוחם העמיד ביותר, לא מדברים פה מי המתנשק הטוב ביותר, או המהיר ביותר, או הלוחם הקבוצתי הטוב ביותר. מדברים פה מי 1 על 1 הלוחם הקטלני ביותר. ואת זה הסימולציה כן בודקת בהימנות כלשהי. שוב, לא ניתן לדעת באמת אם גם את התנאים שהסימולציה מדמה - היא מדמה ב100 אחוז דיוק, אבל היא כן נותנת מושג. ובסופו של דבר, זה מאד מעניין לראות איך נשקים התפתחו לאורך תקופות שונות, ככה גם אסטרטגיות. אין מה לעשות, בתור חובב ענק של יוון העתיקה, הספרטנים פשוט הרשימו כל כך. הנצחון שלהם על הנינג'ה לא היה כזה מרשים, אומנם הנינג'ה היא מתקופה של 2000 שנה מאוחר יותר, עם טכנלוגיה מודרנית ביותר. אבל אם מישהו מהם קרוב יותר לתרחיש שהסימולציה מדמה, קרב 1 על 1 בתנאים מסוימים - זה הספרטני. אבל העובדה שהספרטני ניצח את הסמוראי, פשוט מדהימה. הסמוראי היה אמור להיות הלוחם המושלם לסימולציה הזאת. הוא 2000 שנה מודרני יותר מהספרטני, הוא לוחם שאמור להלחם 1 על 1, והוא מצויד גם בנשקים איכותיים לטווח ארוך וקצר, וגם בהגנה מדהימה. ובכל זאת הספרטני ניצח, באופן מדהים, למרות שהוא 2000 שנה מוקדם יותר, ולמרות שהספרטני הוא לוחם קבוצתי יחסית. נותן לך מושג והערכה לכמה הספרטנים היו לוחמים מלידה, וכמה מלחמה היה תכלית חייהם.
 

גיא ע

New member
אז ככה

ברור שהיות ואי אפשר להביא ספרטני או הוני או ויקינג, אז הבדיקות הן על סמך מימצאים והיסטוריונים. זה בדיוק כמו התוכניות בערוץ ההיסטוריה או נשיונל ג'אוגרפיק על יציאת מצרים, רומא, שלמה המלך שהן באותה רמה (אם לא פחות...) וכו' מי שזה לא מעניין אותו אלא רק הקרב בסיום, ברור שימצא את התוכנית מטופשת את התוצאות ההתמודדויות כדאי לקחת בעירבון מוגבל מהסיבות שנרשמו, אבל הסידרה בהחלט מלמדת ומשכילה מאוד על הלוחמים עצמם, הנשקים בהם השתמשו וכמה הם יעילים מול מגינים, קסדות וגוף חשוף. כמה מאיתנו מכירים את הלוחמים של אמריקה? או ההודים או השבטים בניו זילנד? אני גם נהניתי לראות את הספצנאס, SWAT ולוחמים מודרניים במבחנים.
 
למעלה